Neler Yeni

Asus Rog G513 vs Bravo 15 B5DD vs Hp pavilion 15

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Ömer gül
Bütçe
9500
merhaba arkadaşlar. mevcut laptobum artık ömrünü doldurdu(6 senedir kullanıyordum asus markaydı) . yeni bir laptop almak için arayıştyadım bu üç seçeneği gözüme kestirdim (aradığım şeyler; malzeme ve ekran kalitesi, hoparlör sesi, fan sesi nispeten daha taşınabilir olması ve beni performansı ile memnun etsin bu memnuniyeti de yanacak derece sıcaklıklarla vemesin). asus rog'un malzeme kalitesi rgbler ve sesi ( deneyimlemedim ama 2*4w hoparlörü var) çekici geliyor olsa da 1650 kötü yanı, msi'ın kalitesi işlemcisi güzel olsa da ekran kartında şüphelerim var her ne kadar 160ti dengi veya üzeri deseler de yazılım konusunda sıkıntı yaşatır(?) dediler aklım karıştı. Hp ye gelecek olursak işlemci ve rtx serisi bir ekran kartı olması DLSS cazip geliyor. malzeme kalitesi olarak en düşüğü ama donanım olarak yüksek. ısınması dert olur mu diye takıldım.
biraz kararsız biriyim ve aşırı fazla video izledim forum dolaştım iyice kararsız kaldım. siz hangisini önerirsiniz nedenleri ile cevaplarsanız sevinirim. veyahut bunlara alternatif önerebileceğiniz laptop varsa link atarsanız sevinirim. ( Bütçem en en fazla 9.500 olur o da çok iyi bir cihaz için )

fsr de dlss gibi olur mu ? rx5500m ilerde yüz güldürür mü ?

1631790305153.png

1631790264215.png

1631790219743.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

bütçem buralara kadar çıkmaz ama temiz iknci el örnekleri var benim bütçem dahilinde. ısınması sesi kalitesi nsaıldır ?

Son düzenleme:

Flamesa

80+ Silver
Bence en mantıklısı Msi Bravo fsr zamanla gelişecektir amd bu konuda geri kalmaz diye düşünüyorum.

zamki

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
mehmet
tam olarak açmak istediğim konu açılmış, aynı şekilde ben de hp nin bu özelliklerle bu fiyat bandında bulunmaz fırsat olduğunu düşünmekle beraber aynı arkadaş gibi malzeme kalitesi ve ısınma, uzun ömürlülük gibi konularda tereddütlerdeyim. ayrıca trendyolddan takip ederseniz ürün son 1 haftadır 7.999 - 8.999 tl bandında uçuk bi şekilde geziniyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Ömer gül
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bence en mantıklısı Msi Bravo fsr zamanla gelişecektir amd bu konuda geri kalmaz diye düşünüyorum.
Msi bana da yakın geliyor ama diğerleri de bi cazip jsjsjsj

Fsr hakkında biraz araştırma yapınca sadece yazılımsal kaynaklı olduğu dlss ise hem donanım hem yazılım olduğundan zamanla dlss kadar olamayacağı fikri oluştu.

tam olarak açmak istediğim konu açılmış, aynı şekilde ben de hp nin bu özelliklerle bu fiyat bandında bulunmaz fırsat olduğunu düşünmekle beraber aynı arkadaş gibi malzeme kalitesi ve ısınma, uzun ömürlülük gibi konularda tereddütlerdeyim. ayrıca trendyolddan takip ederseniz ürün son 1 haftadır 7.999 - 8.999 TL bandında uçuk bi şekilde geziniyor.
Bir ara bayağı ucuzdu hp, da da videosu çıkınca ünlendi sjsjsjjs

Size hangisi dsha yakın geliyor ?

zamki

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
mehmet
Msi bana da yakın geliyor ama diğerleri de bi cazip jsjsjsj

Fsr hakkında biraz araştırma yapınca sadece yazılımsal kaynaklı olduğu dlss ise hem donanım hem yazılım olduğundan zamanla dlss kadar olamayacağı fikri oluştu.

Bir ara bayağı ucuzdu hp, da da videosu çıkınca ünlendi sjsjsjjs

Size hangisi dsha yakın geliyor ?
bana açıkçası şuan hem işlemci hem ekran kartı hem de fiyattan dolayı hp mantıklı geliyor 1 haftadır coin takip eder gibi fiyatarı ve piyasao takip ediyorum manyak olucam yakında bu yüzden alıp kurtulasım var :d

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Ömer gül
bana açıkçası şuan hem işlemci hem ekran kartı hem de fiyattan dolayı hp mantıklı geliyor 1 haftadır coin takip eder gibi fiyatarı ve piyasao takip ediyorum manyak olucam yakında bu yüzden alıp kurtulasım var :d
Ahahaha ben de aynı durumdayım ya okul başlamadan kararımı vereyim efsane cuma olur özel indirim olur onu takip edeyim dedim demeseydim djjdjdjdjddj

HP bana da çok cazip geliyor aklım omenlerde kalıyor. Geçenlerde arkadaşım 2-3 aylık ikinci el omen aldı benzer fiyatlar rtx2060 lı 10300hlı

merhaba arkadaşlar. mevcut laptobum artık ömrünü doldurdu(6 senedir kullanıyordum asus markaydı) . yeni bir laptop almak için arayıştyadım bu üç seçeneği gözüme kestirdim (aradığım şeyler; malzeme ve ekran kalitesi, hoparlör sesi, fan sesi nispeten daha taşınabilir olması ve beni performansı ile memnun etsin bu memnuniyeti de yanacak derece sıcaklıklarla vemesin). asus rog'un malzeme kalitesi rgbler ve sesi ( deneyimlemedim ama 2*4w hoparlörü var) çekici geliyor olsa da 1650 kötü yanı, msi'ın kalitesi işlemcisi güzel olsa da ekran kartında şüphelerim var her ne kadar 160ti dengi veya üzeri deseler de yazılım konusunda sıkıntı yaşatır(?) dediler aklım karıştı. Hp ye gelecek olursak işlemci ve rtx serisi bir ekran kartı olması DLSS cazip geliyor. malzeme kalitesi olarak en düşüğü ama donanım olarak yüksek. ısınması dert olur mu diye takıldım.
biraz kararsız biriyim ve aşırı fazla video izledim forum dolaştım iyice kararsız kaldım. siz hangisini önerirsiniz nedenleri ile cevaplarsanız sevinirim. veyahut bunlara alternatif önerebileceğiniz laptop varsa link atarsanız sevinirim. ( Bütçem en en fazla 9.500 olur o da çok iyi bir cihaz için )

fsr de dlss gibi olur mu ? rx5500m ilerde yüz güldürür mü ?

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüle

bütçem buralara kadar çıkmaz ama temiz iknci el örnekleri var benim bütçem dahilinde. ısınması sesi kalitesi nsaıldır ?

@Techno08 laptop konularında sizi çok görüyorum etiketlemek istedim. Bakarsanız sevinirim

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
MSİ bravo soğutma anlamında başarılı. Kasa kalitesi de güzel , e hoparlörler de fena değil. Bence alınabilir.

lil musty

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Bence MSI, sebebi soğutmasında bir sorun çıkaracağını sanmam. HP Pavilion'da dereceler bazen sapıtabiliyor.. Ekran kartı performansında MSI daha iyi olsa gerek. Ek olarak kasası da hoş ve hoparlörü driver kurulduktan sonra müzik bile dinlenecek hale geliyor.

Bildiğime göre 3050 Mobile, 1650Ti rakibi
5500M = 1660Ti / Max-Q rakibi

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Ömer gül
MSİ bravo soğutma anlamında başarılı. Kasa kalitesi de güzel , e hoparlörler de fena değil. Bence alınabilir.
Bence de alınır gibi ama diğerleri de öyle geliyor bana.
A4dd 4800hlı modelinin kasası daha başarılı diyorlar. Ve dsha hafifti onu da düşünmüyor değilim

Techno08

80+ Gold
Rx 5500m saf güç olarak rtx 3050’den daha iyi ama dlss açınca yakalıyor hatta bir tık geçiyor ama aralarında bir fark yok ( dlss açınca ) fsr şu anda pek başarılı değil ama geliştirecekler ve bence dlss’den de iyi olacak, yeni gelen driverle rx 5500m’in rtx 3050’den de iyi olacağını düşünürsek ve her oyunda dlss olmadığını da hesaba katarsak msi bravo bence daha mantıklı bir seçenek olur. Ha hangisi size cazip geliyorsa onu alın msi ve bu hp gayet iyidir bariz bir performans farkı yok ikisi arasında ( yine dlss’nin açık olduğunu varsayarsak)

gtx 1650 bu fiyata alınmaz.

not: rx 5500m yeni gelen driverle gtx 1660 ti max-P gücünde bu arada.

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Ömer gül
Bence MSI, sebebi soğutmasında bir sorun çıkaracağını sanmam. HP Pavilion'da dereceler bazen sapıtabiliyor.. Ekran kartı performansında MSI daha iyi olsa gerek. Ek olarak kasası da hoş ve hoparlörü driver kurulduktan sonra müzik bile dinlenecek hale geliyor.

Bildiğime göre 3050 Mobile, 1650Ti rakibi
5500M = 1660Ti / Max-Q rakibi
Evet 1650ti rakibi ama dlss mevzusu var. Fps değerlerine baktım ( eski driverlar ile ) rx5500m ile arasında bariz farklar olduğu oyun çok. ( yeni driverlar ile 5500m performansı arttı deniyor söa fps değerleri veya incelemesi bulamadım )

Rx 5500m saf güç olarak rtx 3050’den daha iyi ama dlss açınca yakalıyor hatta bir tık geçiyor ama aralarında bir fark yok ( dlss açınca ) fsr şu anda pek başarılı değil ama geliştirecekler ve bence dlss’den de iyi olacak, yeni gelen driverle rx 5500m’in rtx 3050’den de iyi olacağını düşünürsek ve her oyunda dlss olmadığını da hesaba katarsak msi bravo bence daha mantıklı bir seçenek olur. Ha hangisi size cazip geliyorsa onu alın msi ve bu hp gayet iyidir bariz bir performans farkı yok ikisi arasında ( yine dlss’nin açık olduğunu varsayarsak)

gtx 1650 bu fiyata alınmaz.

not: rx 5500m yeni gelen driverle gtx 1660 ti max-P gücünde bu arada.
A4dd mi b5dd mi kasa olarak ? Ve genel yapı

Techno08

80+ Gold
Evet 1650ti rakibi ama dlss mevzusu var. Fps değerlerine baktım ( eski driverlar ile ) rx5500m ile arasında bariz farklar olduğu oyun çok. ( yeni driverlar ile 5500m performansı arttı deniyor söa fps değerleri veya incelemesi bulamadım )

A4dd mi b5dd mi kasa olarak ? Ve genel yapı

bence b5dd. Çünkü yeni ve güncel bir kasa. Msi’ın alpha ve bravo serilerinde ısınma sorunu yok zaten.

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Ömer gül
bence b5dd. Çünkü yeni ve güncel bir kasa. Msi’ın alpha ve bravo serilerinde ısınma sorunu yok zaten.
Teşekkür ederim cevaplarınız için msi ı takip edip, nakiti ayarlayıp alacağım inşallah 🍀

A4dd Türkcell pasajda 7.200 TL ama rx5300 var o fiyata nasıl ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,948
Üyeler
156,868
Son üye
AnonimKişilik
Top Bottom