Neler Yeni

Asus ROG Strix Laptop

StrongesT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Ahmet Ceyhun BİLİR
Bütçe
12000
Laptop Link -> Bütçenin üstüne çıkamam. Genel olarak sıvı metal soğutması, çentiksiz tasarımı, kompakt ve kaliteli oluşundan dolayı beğendim. Kamera benim için önemli değil ve sanırım 1x16. Eğer 2x8 ise biraz üzücü olur çünkü ilerde yükseltmek uğraştırır.
Alternatif Laptop Link -> Sanırım termal soğutma var ve malzeme kalitesi fark ediyor. +8 Ram takarak bunu alabilirim. Genele olarak ROG çok daha iyi ama 2000TL için değer mi bilmiyorum. Önerilerini bekliyorum dostlar.

Not: RTX serisinin en makbul fiyata sahip kartı 3050 olması yerine 3050Ti tercih ederdim fakat tek seçenek olması ve ekonomiden dolayı pahalı olması üni. öğrencinin maalesef boyunu eğiyor. Genel olarak oyun oynamayacağım, CAT programları ve Yapay-Zeka(RTX olmaslı önemli) için yani yazlım için alacağım fakat zaman zaman arkadaşlarımla oynarım. Ağır oyunlar genelde oynamadığım için bu GPU işimi görecektir. Almışken de son teknoloji alayım diyorum ki beni uzun bir süre götürsün çünkü şuan kullandığım laptopum 10 yıllık.

Dahası  
Reaksiyon skoru
120
İsim
Hasan
asusa laf etmek bize düşmez bence :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Laptop Link -> Bütçenin üstüne çıkamam. Genel olarak sıvı metal soğutması, çentiksiz tasarımı, kompakt ve kaliteli oluşundan dolayı beğendim. Kamera benim için önemli değil ve sanırım 1x16. Eğer 2x8 ise biraz üzücü olur çünkü ilerde yükseltmek uğraştırır.
Alternatif Laptop Link -> Sanırım termal soğutma var ve malzeme kalitesi fark ediyor. +8 Ram takarak bunu alabilirim. Genele olarak ROG çok daha iyi ama 2000TL için değer mi bilmiyorum. Önerilerini bekliyorum dostlar.

Not: RTX serisinin en makbul fiyata sahip kartı 3050 olması yerine 3050Ti tercih ederdim fakat tek seçenek olması ve ekonomiden dolayı pahalı olması üni. öğrencinin maalesef boyunu eğiyor. Genel olarak oyun oynamayacağım, CAT programları ve Yapay-Zeka için yani yazlım için alacağım fakat zaman zaman arkadaşlarımla oynarım. Ağır oyunlar genelde oynamadığım için bu GPU işimi görecektir. Almışken de son teknoloji alayım diyorum ki beni uzun bir süre götürsün çünkü şuan kullandığım laptopum 10 yıllık.
ben hem monster hem asus tuf kullandım ikisinden de memnundum ama rog farklı bir dünya eğer kronik sorunu yoksa kesinlikle başka seçeneklere kayma

StrongesT

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Ahmet Ceyhun BİLİR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
asusa laf etmek bize düşmez bence :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

ben hem monster hem asus tuf kullandım ikisinden de memnundum ama rog farklı bir dünya eğer kronik sorunu yoksa kesinlikle başka seçeneklere kayma
Bu servis olaylarından dolayı Monster iyi gibi fakat bilemiyorum. Bu sıvı metal soğutma teknolojisi ile bakım nası yapılır, ne sıklıkla yapılır vs bunun için yarın Asus müşteri hizmetlerinden bilgi alacağım. Konuyu güncellerim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,693
Üyeler
142,158
Son üye
misafir23
Top Bottom