Neler Yeni

Asus RTX 2080 Super ısınıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Doruk Dereli
Asus rtx 2080 super kullanıyorum ve oyun oynarken 85-86 derecelere çıkıyor. Bende bu yüzden kullandığım kasayı değiştirdim ve ekstra olarak sistemime 2 fan daha ekledim. Bu şekilde 2-3 derece düşmeye başladı GPU sıcaklığım. Yakın zamanda güvendiğim bir bilgisayarcıya götürüp içindeki padleri ve termal macunu değiştirmeyi planlıyorum birde corsair h100 rgb 240mm sıvı soğutma almayı planlıyorum. Sizce bu işlemleri uyguladıktan sonra ekran kartı sıcaklığım düşer mi.

Farway

80+ Silver
Sıvı soğutmanın ekran kartına çokta fayda sağlayacağını söyleyemem ama kasa içindeki hava sirkülasyonunu sağlamaya yardımcı olabilir bu da ufak etki yapabilir.
Ekran kartını sıfırmı almıştın?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Doruk Dereli
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sıvı soğutmanın ekran kartına çokta fayda sağlayacağını söyleyemem ama kasa içindeki hava sirkülasyonunu sağlamaya yardımcı olabilir bu da ufak etki yapabilir.
hayır ekran kartını ikinci el olarak almıştım 7-8 ay kadar önce
Mesaj otomatik birleştirildi:

ama almadan önce tüm testlerini güzelce yaptım sağolsun satan arkadaş tüm testleri yapmama izin verdi arkadaşlarımla tüm testleri yaptık ve kart sağlamdı sadece ufak bir ısınması vardı. Biraz araştırınca termal pad ve macunu değişitmeyi gördüm. Açıkçası bunlardan sonra büyük bir değişim bekliyorum karttan.

Farway

80+ Silver
hayır ekran kartını ikinci el olarak almıştım 7-8 ay kadar önce
Mesaj otomatik birleştirildi:

ama almadan önce tüm testlerini güzelce yaptım sağolsun satan arkadaş tüm testleri yapmama izin verdi arkadaşlarımla tüm testleri yaptık ve kart sağlamdı sadece ufak bir ısınması vardı. Biraz araştırınca termal pad ve macunu değişitmeyi gördüm. Açıkçası bunlardan sonra büyük bir değişim bekliyorum karttan.
Mining kartı olduğu belli ondan sordum. Evet dostum termal ped ve macun değişimlerini yaptır bi kartın. Garantisi varsa garantiye yolla yoksa kendinde yapabilirsin ama ekran kartı sökmek biraz daha çetrefilli bir iştir ben hiçbir bilgisayarcıya güvenmiyorum ama sen bilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Doruk Dereli
Mining kartı olduğu belli ondan sordum. Evet dostum termal ped ve macun değişimlerini yaptır bi kartın. Garantisi varsa garantiye yolla yoksa kendinde yapabilirsin ama ekran kartı sökmek biraz daha çetrefilli bir iştir ben hiçbir bilgisayarcıya güvenmiyorum ama sen bilirsin.
bende açıkçası kendim riske atmak istemedim 12 senedir müşterisi olduğum bir tanıdığım var ona güvenerek bu işlemi yaptırmayı planlıyordum açıkçası

Farway

80+ Silver
bende açıkçası kendim riske atmak istemedim 12 senedir müşterisi olduğum bir tanıdığım var ona güvenerek bu işlemi yaptırmayı planlıyordum açıkçası
Kadıköy bilgisayarcılarına güvenme. Hiçbirine güvenme dostum biligsayarcı esnafı cidden güvenilmez.

Furkan²

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,663
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kur'an_ı Kerim - Satranç - Piano - Tenis - Anime/Manga - Klasik Müzik - Felsefe - Krunker
Sorunun macun ve pad değişimi ile çözülememe ihtimali var. Eski kartlarda fan arızaları da olabiliyor.

Felistigris

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
403
İsim
mahmut
fan devri yüksekteykende mi sıcak.
alt+z komutuyla fan devrini manuele alınca sıcaklık 60 a falan iniyo ben de

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Doruk Dereli
fan devri yüksekteykende mi sıcak.
alt+z komutuyla fan devrini manuele alınca sıcaklık 60 a falan iniyo ben de
nasıl kontrol edebilirim bildiğin bir uygulama var mı ya da afterburner ile kontrol edebilir miyim

Mt1903

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
389
İsim
Emir Asan
Asus rtx 2080 super kullanıyorum ve oyun oynarken 85-86 derecelere çıkıyor. Bende bu yüzden kullandığım kasayı değiştirdim ve ekstra olarak sistemime 2 fan daha ekledim. Bu şekilde 2-3 derece düşmeye başladı GPU sıcaklığım. Yakın zamanda güvendiğim bir bilgisayarcıya götürüp içindeki padleri ve termal macunu değiştirmeyi planlıyorum birde corsair h100 rgb 240mm sıvı soğutma almayı planlıyorum. Sizce bu işlemleri uyguladıktan sonra ekran kartı sıcaklığım düşer mi.

Konu ile sıcaklığı max 70e kadar düşürebilirsiniz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,646
Üyeler
138,389
Son üye
koprizz
Top Bottom