Neler Yeni

🔥İndirim Asus RTX 4070Tİ TUF 21699TL HepsiBurada

Dahası  
Reaksiyon skoru
267
İsim
Dax Saz
Geldiği gibi gitmiş. 😂

LaZz61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
900
İsim
mehmet ali oğuz
Dahası  
Reaksiyon skoru
267
İsim
Dax Saz
7 8 gibi baktım duruyordu ya OC modeli değildi zaten.
Bu modellerde oc ile düz olan arasında ciddi bir performans farkı oluyor. Güç limiti, faz farkı mıdır bilmem. Ama %8-10 arası fark ediyor.

LaZz61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
900
İsim
mehmet ali oğuz
Bu modellerde oc ile düz olan arasında ciddi bir performans farkı oluyor. Güç limiti, faz farkı mıdır bilmem. Ama %8-10 arası fark ediyor.
tuf u bilmiyorumda asus dual 4070 düzü güç girişi bile 8 pin 3000 serisi gibi FE modelden daha güçsüz kart yapmayı başarmışlar :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
267
İsim
Dax Saz
Bendeki tuf 4070ti oc modelinde 2x8 pin giriş vardı. %110 power limit vardı standart olarak. OC yaptığımda test sonuçlarında %8-10 arası fark görmüştüm referans modele göre. Çökme sorunu da yaşamadım. Belki standart modelin soğutma ve güç limitleri farklıdır, bilemiyorum. Detaylı bakmadım. Ama OC sonuçları beni memnun etmişti.

Burak Aksoy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
847
İsim
Burak
Bendeki tuf 4070ti oc modelinde 2x8 pin giriş vardı. %110 power limit vardı standart olarak. OC yaptığımda test sonuçlarında %8-10 arası fark görmüştüm referans modele göre. Çökme sorunu da yaşamadım. Belki standart modelin soğutma ve güç limitleri farklıdır, bilemiyorum. Detaylı bakmadım. Ama OC sonuçları beni memnun etmişti.
oc olmayan modelde msi afterburner üzerinden güç limiti arttırımı sağlanmıyor mu?

Burak Aksoy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
847
İsim
Burak
OC olmayan modellerde genelde power limit artmıyor diye biliyorum fakat manuel olarak vbios flash atıp power limit artıranları gördüm.
rtx 4000 serisine özel mi? çünkü önceden rx 6600 vardı oc olmayan versiyonu arttırabiliyordum ondan sonrdum

freygasm

80+ Gold
rtx 4000 serisine özel mi? çünkü önceden rx 6600 vardı oc olmayan versiyonu arttırabiliyordum ondan sonrdum
OC olmayan modellerde genelde power limit artmıyor diye biliyorum fakat manuel olarak vbios flash atıp power limit artıranları gördüm.
Aslında artabiliyor ama belirli modeller harici power limit çok çok düşük oluyor. En yüksek genelde roglarda oluyor.

Yamoima

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
371
İsim
Ahmet Utku Kargı
Steam
https://steamcommunity.com/id/YamoimaTR/
Discord
Yamoima#1664
Seriye özel mi değil mi bilmiyorum maalesef. Kendim zotac 4070ti trinity oc kullanıyorum, %10 power limit arttırabiliyorum. OC olmayan modellerde arttırma var mı yok mu tam emin değilim açıkçası.

Burak Aksoy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
847
İsim
Burak
Seriye özel mi değil mi bilmiyorum maalesef. Kendim zotac 4070ti trinity oc kullanıyorum, %10 power limit arttırabiliyorum. OC olmayan modellerde arttırma var mı yok mu tam emin değilim açıkçası.
seni yakalamışken ısı değerleri nasıl o kartın fan ve ısı

Yamoima

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
371
İsim
Ahmet Utku Kargı
Steam
https://steamcommunity.com/id/YamoimaTR/
Discord
Yamoima#1664
Aslında artabiliyor ama belirli modeller harici power limit çok çok düşük oluyor. En yüksek de roglarda oluyor.
MSI 4070Ti Suprim X modeli %28 power limit arttırılabiliyormuş. Şimdi yabancı bir forumda okudum. ROG hakkında bir bilgim yok fakat MSI'da ki %28 baya iyiymiş.
Mesaj otomatik birleştirildi:

seni yakalamışken ısı değerleri nasıl o kartın fan ve ısı
Hocam ben genel olarak karttan memnunum açıkçası. Sıcaklık değerleri diğer markalara kıyasla bir nevi daha yüksek fakat "tehlikeli sıcaklıklar" olarak nitelendirdiğimiz değerlerde değil. 2k çözünürlükte full ayarlarda gpu core 65 derece, hotspot 80-85 derece, memory ise 70-75 derece civarında geziyor. Bu serinin fan devir hızı diğer markalara kıyasla baya düşük bu sebeple kart çok sessiz çalışıyor. Ağır yük altında fan kullanımı %40 civarında falandı. Manuel fan ayarıyla birlikte sıcaklıklar daha da düşürülebilir. Ayrıca coil whine vs yok o açıdan çok güzel bir kart. %60 fan ayarına kadar fan sesi sizi rahatsız etmiyor fakat %65 ve sonrasında fan sesi rahatsız etmeye başlayabilir.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
976,045
Üyeler
154,317
Son üye