Neler Yeni

🔥İndirim Asus RTX 4070Tİ TUF 21699TL HepsiBurada

GirayHan

80+ Gold
OC olmayan modellerde genelde power limit artmıyor diye biliyorum fakat manuel olarak vbios flash atıp power limit artıranları gördüm.
artırılır. bende oc olmayan model var afterburner üstünden oc çekebiliyorum. oc yazması fabrikasyon overclocklu anlamına geliyor yoksa pek bi numarası yok oc işini bilmeyen kişilere kolaylık olsun diye var yani
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu modellerde oc ile düz olan arasında ciddi bir performans farkı oluyor. Güç limiti, faz farkı mıdır bilmem. Ama %8-10 arası fark ediyor.
oc olmayan modeli de oc yaparsan arada ki fark kapanıyor :D biri fabrikasyon overclocklu biosla geliyor diğeri düz. ikisinde de aynı oc değerini alabilirsin.

Yamoima

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
369
İsim
Ahmet Utku Kargı
Steam
https://steamcommunity.com/id/YamoimaTR/
Discord
Yamoima#1664
artırılır. bende oc olmayan model var afterburner üstünden oc çekebiliyorum. oc yazması fabrikasyon overclocklu anlamına geliyor yoksa pek bi numarası yok oc işini bilmeyen kişilere kolaylık olsun diye var yani
Biz OC'den bahsetmiyoruz zaten hocam o dediğinizi biliyorum. Bizim bahsettiğimiz "power limit" ayarı, ekte görsel bırakıyorum.

Ekler

• 1683714861923.png
    1683714861923.png
    10.7 KB · Hit: 27

GirayHan

80+ Gold
Biz OC'den bahsetmiyoruz zaten hocam o dediğinizi biliyorum. Bizim bahsettiğimiz "power limit" ayarı, ekte görsel bırakıyorum.
1683715003831.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

overclock yaparken powerlimit ile oynarız zaten. görüldüğü üzere power limiti arttırabiliyorum kartım düz 4070 ti oc olmayan model.

GirayHan

80+ Gold
Heh tamam, OC olmayan modellerde de oluyormuş o halde öğrenmiş olduk. Gösterdiğin için sağol
olur hocam hepsinde power limit arttırılır overclock yer hepsi. dediğim gibi bi tanesi fabrikasyon oc bios yazılımı farklı diğeri ise modsuz yazılım. Kullanıcıya kalıyor. Burda temel nokta gpu'nun çipi ve silikon kalitesi. yoksa düz modellerde golden chip çıkabiliyor bazı kartlar ve oc modellerini tokatlayabiliyor. tamamen silikon piyango bu işler

Yamoima

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
369
İsim
Ahmet Utku Kargı
Steam
Discord
Yamoima#1664
olur hocam hepsinde power limit arttırılır overclock yer hepsi. dediğim gibi bi tanesi fabrikasyon oc bios yazılımı farklı diğeri ise modsuz yazılım. Kullanıcıya kalıyor. Burda temel nokta gpu'nun çipi ve silikon kalitesi. yoksa düz modellerde golden chip çıkabiliyor bazı kartlar ve oc modellerini tokatlayabiliyor. tamamen silikon piyango bu işler
Aynen öyle haklısınız. Şimdi yabancı forumları okurken fark ettim MSI Ventus 3X modelinde power limit artmıyormuş. Ek olarak bir kaç diğer modelin power limitlerini de paylaşmışlar.

Ekler

• 1683715409151.png
    1683715409151.png
    31.6 KB · Hit: 25

GirayHan

80+ Gold
Aynen öyle haklısınız. Şimdi yabancı forumları okurken fark ettim MSI Ventus 3X modelinde power limit artmıyormuş. Ek olarak bir kaç diğer modelin power limitlerini de paylaşmışlar.
power limit arttırılır hocam power limitin %10 20 30 falan arttırılabilmesi de çok önem taşımıyor dediğim gibi gpu çipinin silikon kalitesi önemli. mesela aynı kartımız vardır 4k'da sen 100 fps alırsın aynı ayar aynı sistem aynı işletim sistemi ile atıyorum ben ayar yaparım 110 fps alırım. burda en önemli faktör çip kalitesi bu da piyango yani şansa kalıyor. yoksa diğer yandan oc ile düz modeller sadece satış stratejisidir.

Yamoima

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
369
İsim
Ahmet Utku Kargı
Steam
Discord
Yamoima#1664
power limit arttırılır hocam power limitin %10 20 30 falan arttırılabilmesi de çok önem taşımıyor dediğim gibi gpu çipinin silikon kalitesi önemli. mesela aynı kartımız vardır 4k'da sen 100 fps alırsın aynı ayar aynı sistem aynı işletim sistemi ile atıyorum ben ayar yaparım 110 fps alırım. burda en önemli faktör çip kalitesi bu da piyango yani şansa kalıyor. yoksa diğer yandan oc ile düz modeller sadece satış stratejisidir.
Öyle evet doğru. Şimdi msi ventus modeline msi suprim x biosu flashlayıp power limiti arttırıp kullanan gördüm :) Çip kalitesi de dediğin gibi şans meselesi.

GirayHan

80+ Gold
Öyle evet doğru. Şimdi msi ventus modeline msi suprim x biosu flashlayıp power limiti arttırıp kullanan gördüm :) Çip kalitesi de dediğin gibi şans meselesi.
Konuyu beraber aydınlığa çıkarmış olduk emeğine sağlık senin de.

Top Bottom