Neler Yeni

Asus TUF Gaming A15 FA507NU Kullanıcıları İçin | Ana Başlık

Rasion

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Engin Cıvan
İlgilendiği Kategoriler
Mobil Bilgisayarlar
Asus TUF Gaming A15 FA507NU adlı cihazı kullanma sürecinde; karşılaşılacak sorunlar ve çözümleri, performans arttırma tavsiyeleri, bileşen yükseltme konusunda konfigürasyon tavsiyeleri vb. konularda bilgi alışverişi için ana bir konu açma ihtiyacı doğmuştur.

Bu ana konu başlığı altında toplanalım ve deneyimlerimizi ve tavsiyelerimizi paylaşalım.

Segudas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Yunus Gülal
Merhaba cihazı alan arkadaşlar standart moddayken oyun açtıklarında amd dahili gpu mu yoksa 4050 ile mi açılıyor bakabilirler mi ? Standart modda sorun var sanırım bende otomatik 4050 ye geçiş yapmıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Hakan Uslu
Yeni ana konu başlığı daha iyi olmuş. Benim sipariş kargoda, gelince kullanım deneyimi paylaşırım.
Çok gerekli mi bilmiyorum ama, kasayı açmışken ram yükseltmesini 2x8 yerine 2x16 yapmayı planlıyorum. Bir de 1 tb SSD ekleyeceğim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Caner
Yeni ana konu başlığı daha iyi olmuş. Benim sipariş kargoda, gelince kullanım deneyimi paylaşırım.
Çok gerekli mi bilmiyorum ama, kasayı açmışken ram yükseltmesini 2x8 yerine 2x16 yapmayı planlıyorum. Bir de 1 tb SSD ekleyeceğim.
Bugün dağıtıma çıkmış benim kargoda inşallah öğleden sonra tüm bu dediklerini bende yapmayı düşünüyorum. İçinden çıkacak olan 8 ram isteyen varsa ulaşabilir arkadaşlar 500 TL ye bırakırım. Win 11 kurulum yaptırcam inşallah sorun yaşamayız bakalım detayları paylaşıyor olacağım.

crimeboss

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
omer omer
Bugün dağıtıma çıkmış benim kargoda inşallah öğleden sonra tüm bu dediklerini bende yapmayı düşünüyorum. İçinden çıkacak olan 8 ram isteyen varsa ulaşabilir arkadaşlar 500 TL ye bırakırım. Win 11 kurulum yaptırcam inşallah sorun yaşamayız bakalım detayları paylaşıyor olacağım.
il neresi

jahearys

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Faruk Dönmez
Şimdi arkadaşlar birkaç sorum var:
1-) Ram yükseltirken bataryanın bağlantısını kesmemize gerek var mı (elektrik almıyor olması gerekiyor biliyorum)
2-) Rami sizce windowsu kurduktan sonra mı yükselteyim öncesinde mi?
3-) Win 11 mi önerirsiniz 10 mu?

Teşekkürler

Shouyang

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Yusuf Utku
1-) Ram yükseltirken bataryanın bağlantısını kesmemize gerek var mı (elektrik almıyor olması gerekiyor biliyorum)

Teşekkürler
İlk 2 sinden bende emin değilim bir şey diyemem ama 3.madde için Windows 11 kur 10 da driver sıkıntısı çeken oluyor

mandog

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,265
İsim
Mertol
Merhaba cihazı alan arkadaşlar standart moddayken oyun açtıklarında amd dahili gpu mu yoksa 4050 ile mi açılıyor bakabilirler mi ? Standart modda sorun var sanırım bende otomatik 4050 ye geçiş yapmıyor.
Standartta windows kullandığın uygulamaya göre ayarlıyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Ahmet yilmaz
Gpu cpu sıcaklıkları ağır oyunlarda yüksek geliyordu ama arka planda başka bir işlem yapmayı bırakınca bir de turbo moda alınca biraz düştü 75 85 derecelerde gezdi cpu. Gpu da 70 75 civarı. 8 gb ram eklemek istiyorum cpu yükünü azaltmak için.

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Ahmet yilmaz

Teşekkürler
Tekrar asus destegi aradim ve güzel açıklayıcı mail gönderdiler. Ram ve ssd yükseltmesi yaparsak garanti dışı kalmadığı gibi yeni 2023 serilerde gücü kesmek zorunda da değilmişiz. ALS sensörü sayesinde sistem kapağı açınca gücü oto kesiyormuş.

Ekler

• Screenshot_20230419_143923_Gmail.jpg
    Screenshot_20230419_143923_Gmail.jpg
    699.4 KB · Hit: 168
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Caner
Benim ram artık 16x2 😎 sıra Windows 11 de 🤘 8 ram boşta elimde isteyen ulaşsın

Rasion

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
25
İsim
Engin Cıvan
İlgilendiği Kategoriler
Mobil Bilgisayarlar
İzmir içi laptop içinden çıkan 8 GB ram satılır.

Top Bottom