Neler Yeni

ASUS Tuf Gamıng A15 Fa507nv-lp038 aşırı ısınma sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Mustafa
Gene yoran oyunlarda soğutucusuz 85lere çıkar hocam. Gaming laptoplae böyl3
Knk yalan olmasın şu videoyu izleyene kadar laptobumu iade edip excalibur g870 almayı düşünüyordum şuanda vazgeçtim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba hocam ben de bu durum hakkında bir konu açmıştım işinize yarayabilir.https://forum.donanimarsivi.com/konu/asus-tuf-gaming-a15-fa507nu-isinma-sorunu-yardim.764483/
Şu arkadaş sağolsun konusundaki adımları tek tek deneyip dönüş yapacağım

Blondeboy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Ömer
Knk yalan olmasın şu videoyu izleyene kadar laptobumu iade edip excalibur g870 almayı düşünüyordum şuanda vazgeçtim

Şu arkadaş sağolsun konusundaki adımları tek tek deneyip dönüş yapacağım
Msaa yı 8x falan yapıyor kanka. Her gta 5 testinde 4x takılırlar. Laptopla ilgili değil gereksiz ayar yapmış test yapan kişi. Asıl sıcaklığı görmek istersen farklı farklı oyunlarda ortalama sıcaklığına bakarsın hocam o zaman belli olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Mustafa
Msaa yı 8x falan yapıyor kanka. Her gta 5 testinde 4x takılırlar. Laptopla ilgili değil gereksiz ayar yapmış test yapan kişi. Asıl sıcaklığı görmek istersen farklı farklı oyunlarda ortalama sıcaklığına bakarsın hocam o zaman belli olur.
Kanka laptop iade edilirse mecbur casper alcam ama iade edilmezse asustan devam edicem ya başka bişey gelmiyor aklıma asusu geri alabilirsem 1-2 gün uğraşıp ısınma sorununu çözüp buraya yazarım çünki casperdan farkları şu asusun
Casper ddr4 asus ddr5
Casperin bataryası asustan az miliamper
Casperdeki m2 ssd gen 3 asustaki gen 4
Asus tuf sağlamlık testleri yapılan bir laptop casperde bu garanti varmı bilmiyorum 10 15 sene kullanacağım sonuçta
Ama aradaki 4k farka değermi onuda bilmiyorum casper 27k lık bir laptop sonuçta asus 31k
Velhasıl kelam iade onaylanırsa yapılcak bir şey yok ama iptal ettirebilirsen asusun ısınma sorunu için bayağı bir uğraşıp herkezi bilgilendireceğim asus kullanışı bayağı güzeldi tek sorunu ısınmaydı fanlarda oyuna girmediğim müddetçe rahatsız etmiyordu diyebilirim

Blondeboy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Ömer
Kanka laptop iade edilirse mecbur casper alcam ama iade edilmezse asustan devam edicem ya başka bişey gelmiyor aklıma asusu geri alabilirsem 1-2 gün uğraşıp ısınma sorununu çözüp buraya yazarım çünki casperdan farkları şu asusun
Casper ddr4 asus ddr5
Casperin bataryası asustan az miliamper
Casperdeki m2 ssd gen 3 asustaki gen 4
Asus tuf sağlamlık testleri yapılan bir laptop casperde bu garanti varmı bilmiyorum 10 15 sene kullanacağım sonuçta
Ama aradaki 4k farka değermi onuda bilmiyorum casper 27k lık bir laptop sonuçta asus 31k
Velhasıl kelam iade onaylanırsa yapılcak bir şey yok ama iptal ettirebilirsen asusun ısınma sorunu için bayağı bir uğraşıp herkezi bilgilendireceğim asus kullanışı bayağı güzeldi tek sorunu ısınmaydı fanlarda oyuna girmediğim müddetçe rahatsız etmiyordu diyebilirim
Kanka ddr5 olduğuna emin misin. Ben dd4 diye hatırlıyorum o laptobu. İade iptal edebiliyosan et ddr5 olması öne geçirir. Benim excaliburuda 32 gb ramli halini 27.700 e almıştım + 2 yıl garanti ve ömür boyu performans garantisi veriyor casper. Teknosadan alarak hem teknosa garantisi hem excalibur garantisi almak iyi oldu benim için. Şöyle diyeyim bu laptop seni üzmez ancak Asus ddr5 ise alman daha sağlıklı olur tabii ki

+ şu an 31k değildir o laptop

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Mustafa
Kanka ddr5 olduğuna emin misin. Ben dd4 diye hatırlıyorum o laptobu. İade iptal edebiliyosan et ddr5 olması öne geçirir. Benim excaliburuda 32 gb ramli halini 27.700 e almıştım + 2 yıl garanti ve ömür boyu performans garantisi veriyor casper. Teknosadan alarak hem teknosa garantisi hem excalibur garantisi almak iyi oldu benim için. Şöyle diyeyim bu laptop seni üzmez ancak Asus ddr5 ise alman daha sağlıklı olur tabii ki

Ddr5 4800mhz alınca bakmıştım knk tek - si depolama 512gb ona + bi 512gb daha alıp yoluma bakarım iptal etmek istiyorum bakalım hayırlısı

~HİN~

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Hin

ddr5 laptop șuan 35k g870 i7 4060 32gb ram olan modeliyle bu asusun arasında kaldım hangisi alınır ?

en az 10 yıl ömrü olması lazım hangisi alınır ?

Blondeboy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
171
İsim
Ömer
ddr5 laptop șuan 35k g870 i7 4060 32gb ram olan modeliyle bu asusun arasında kaldım hangisi alınır ?

en az 10 yıl ömrü olması lazım hangisi alınır ?
Kanka 10 yıl hiçbir laptop götürmez bence. Özellikle her sene daha hızlı gelişen teknolojik ilerleme ile. Excalibur g870 in soğutması asusa göre başarılı. Asusun ekranı ve yazılımı excalibura göre daha başarılı. 2 linki de at ona göre değerlendireyim hangisini al diye. (Excalibur 4060 i5-12450h 32gb ram i 27.700 e aldım.)

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Mustafa
Ekran kartı casper 105w asus 140w hp yi bilmiyorum asusun biraz ısınma sorunu var ama ryzen işlemci i5 ten daha iyi diyorlar ryzende biraz ısınma sorunu var işlemciyi 4.10ghz ye düşürürsen sorun bir nebze azalıyor diyorlar casper al diyemem asus alda diyemem ama kağıt üstünde asus casperdan daha iyi sadece biraz ısınıyor onuda işlemci ghz düşürerek çözebiliyorlarmış yeni keşfettim

~HİN~

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Hin
Ekran kartı casper 105w asus 140w hp yi bilmiyorum asusun biraz ısınma sorunu var ama ryzen işlemci i5 ten daha iyi diyorlar ryzende biraz ısınma sorunu var işlemciyi 4.10ghz ye düşürürsen sorun bir nebze azalıyor diyorlar casper al diyemem asus alda diyemem ama kağıt üstünde asus casperdan daha iyi sadece biraz ısınıyor onuda işlemci ghz düşürerek çözebiliyorlarmış yeni keşfettim
knk yalnız casper da i7 12650h var i5 li verisiyonu deyil bu. Bide hp var o nasıl ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Mustafa
Asus aldım inanılmaz memnunum
Konu başlığındaki laptopmu knk

knk yalnız casper da i7 12650h var i5 li verisiyonu deyil bu. Bide hp var o nasıl ?
Onu hesaba katmamışım knk casper i5 diye biliyordum
Casperdaki ram ddr4 3200mhz
Asustaki ram ddr5 4800mhz
Casperdaki ssd gen 3
Asustaki ssd gen 4 asusun batarya daha iyi
Knk bu arada 35kya monster buldum iyi midir? bilmem ama bi bak bence

ccc1233

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
172
İsim