Neler Yeni

❌İndirim Bitti! Asus TUF Gaming A15 - RTX 4050 Ryzen 7 7735HS 8 GB RAM - 22.999 TL

Segudas

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Yunus Gülal
Ula bu model dün 26.000₺ di şimdi 23.000₺ ye düşmüş😂 Bunun intel olanı gelmez mi ki render işleri için lazım bana😅
Bence o da gelecektir. Ama o zamana kadar fiyatlar ne olur bilinmez.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Süleyman Toy
hocam sızce sızın atınızmı yoksa

MSI Cyborg 15 A12VF-077XTR Intel Core i5-12450H 16GB DDR5 1TB SSD RTX4060​

Hocam msi cyborg ekran kartı 45w diye biliyorum, asus 140w, bende sipariş verdim, sipariş veren arkadaşlar Ram ve ssd tavsiye verirlerse sevinirim.

ANDUIN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Kadir Yıldız
Hocam msi cyborg ekran kartı 45w diye biliyorum, asus 140w, bende sipariş verdim, sipariş veren arkadaşlar Ram ve ssd tavsiye verirlerse sevinirim.
Peşin peşin bir şey almayın bence. Belki sorunlu olacak ne biliyim bişi olacak. Başka notebook almaya karar vereceksin iade edip. Elinize ulaşsın bi test edin ondan sonra gerekli gördüklerinizi satın alırsınız. Bu arada da araştırma zamanınız olur.

HDogus

80+ Bronze
Peşin peşin bir şey almayın bence. Belki sorunlu olacak ne biliyim bişi olacak. Başka notebook almaya karar vereceksin iade edip. Elinize ulaşsın bi test edin ondan sonra gerekli gördüklerinizi satın alırsınız. Bu arada da araştırma zamanınız olur.
Fiyatı uygunsa detaylı inceleme mantıklı olacaktır hocama katılıyorum. Önce içimize sinsin yükseltmek kolay.
Düzenleme gpn de taksit imkanı kötüymüş.

Son düzenleme:

ANDUIN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Kadir Yıldız
Arkadaşlar ufak bir tavsiye.
Araştırdığım kadarı ile GNP Teknoloji ile ilgili şikayet çok. Gelen kırık notebooklar vs. şeyler var genelde.
Tavsiyem kargoyu kargo şubesinde kontrol ederek teslim almanız.
Bu sayede herhangi bir kırık çıkık varsa kargo tutanak tutabilir.
Hee video kaydını da unutmayın :)

yusuf34

80+ Silver
msi 45 w mıs arkadaslar tek fan bu arada hala aklım msi de kalıte olarak ama bu asustada aklım kaldı
hocam tuf a alın attıpım videoyuda izleyin rahat olun
açıklama kısmında alt yazı otomatik çevir tr yapın gayet güzel anlatıyor laptop incelemlerini bu kanaldan tavsiye ederim detaylı anlatıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

alan arkadaş izlenimlerini yazın lütfen

onno92

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Onur
Fiyat benide kendine çekti hocam yalan yok. %100sRGB, 140W 4050 insanı kendine çekiyor yalnız işlemci ismi neden değişik orayı anlamlandıramadım. Önceki Ryzenler gayet düzgün yazıyordu. Bkz: R7 6800H

Aslında böyle isimlendirmeleri iyi oldu, çünkü eski mimari işlemciler de var bu nesilde yeni mimari işlemciler de.

Mesela 7735, ilk sayı 7. nesil demek, ikinci sayı işlem gücü seviyesini belirtiyor yani Ryzen 7 seviyesinde bu işlemci. Üçüncü sayı ise mimariyi belirtiyor 3 eski mimari 4 yeni mimari demek. Yani 7735 eski mimarili bir işlemci, 7840 yeni mimarili bir model oluyor. Sondaki 5'in çok bi anlamı yok, intelin 13600h yerine 13650h yazması gibi.

Nitekim 7735hs eski mimaride, özelliklere baktığımızda iGpu'suna kadar 6800h ile aynı işlemci.

Eksi_iki

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Eyyüp Piran
Alınır mı arkadaşlar üç defa kart bilgilerini girerken satın almaktan vazgeçtim kredi kartı ile 6 ay taksit ile 24 bin TL ye geliyor

ANDUIN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Kadir Yıldız
Alınır mı arkadaşlar üç defa kart bilgilerini girerken satın almaktan vazgeçtim kredi kartı ile 6 ay taksit ile 24 bin TL ye geliyor
Yalnızca Oyun oynayacaksan alınır tabi ki.
Render video işlerine gireceksen intel işlemcili bilgisayarlara yönel.

HDogus

80+ Bronze
Aslında böyle isimlendirmeleri iyi oldu, çünkü eski mimari işlemciler de var bu nesilde yeni mimari işlemciler de.

Mesela 7735, ilk sayı 7. nesil demek, ikinci sayı işlem gücü seviyesini belirtiyor yani Ryzen 7 seviyesinde bu işlemci. Üçüncü sayı ise mimariyi belirtiyor 3 eski mimari 4 yeni mimari demek. Yani 7735 eski mimarili bir işlemci, 7840 yeni mimarili bir model oluyor. Sondaki 5'in çok bi anlamı yok, intelin 13600h yerine 13650h yazması gibi.

Nitekim 7735hs eski mimaride, özelliklere baktığımızda iGpu'suna kadar 6800h ile aynı işlemci.
bilgilendirme için teşekkürler hocam. İnceleme videolarına baktım R7 6800H ın bir tık üstü İ7-12700H ında altında duruyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bende niyetlendimde bana oyundan ziyade render işlerinde lazım o yüzden mecbur vazgeçtim.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,235
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Bence renderda da üzmez ya. Çoğu işi 4050 yapacak zaten. 7735HS de sonucta 8core 16thread değil mi?

SAYKO1987

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
59
İsim
MUHAMMED UĞUR DEMİRCİ
Asla Asus tüf laptop almam önermem.3060 lisini kullanıyordum ısınma problemi yüzünden oyunlarda drop yiyordum birdaha Asus tuf mu asla

ANDUIN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Kadir Yıldız
Bence renderda da üzmez ya. Çoğu işi 4050 yapacak zaten. 7735HS de sonucta 8core 16thread değil mi?
Arkadaşın ne tür işler yapacağını bilmiyoruz maalesef.
Evet üzmez ama vakit onun için önemli ise? Bir sürü kriter var bu işin içinde.

Top Bottom