Neler Yeni

Yardım Asus tuf gaming B450 plus ll / ryzen 5 5600 ?? Yardım

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Volkan
Merhaba ben Asus tuf gaming B450 plus ll anakart aldım.. işlemci olarakta and ryzen 5 5600 aldım.. kasa gelmedigi için henüz montaj yapmadım ama bu anakart almış olduğum işlemciyi direk görüyor mu bios update mi gerekiyor yoksa . Aldıktan sonra AMD 5 5600 islemci için önce biosun update edilmesi gerektiğini gördüm ama bende anakarti çalıştıracak eski nesil bi ryzen işlemci yok maalesef..bu durumda PC yi açmadan bios nasıl update edebilirim...yada tuf gaming B450 plus ll anakart hangi bios sürümü ile geliyor acaba..birde eski PC de Intel i7 var eski nesil onla kurup ilk olarak biosu update edebilirmiyim ryzen 5 5600 icinn.. bu anakrtlarin biosun neden güncel göndermeler ki zaten anlamam

Alpatuğ

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
İsmail Alpatuğ Bayam
Hocam öncelikle hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. Konu üzerinden biraz zaman geçmiş ancak yine de cevaplayayım. Bende aynı anakartı ve aynı işlemciyi aldım. Geldiklerinde taktım sorunsuz çalıştılar. Bana güncel şekilde geldi. Güncel değilse eski bilgisayarınızdan biosu indirip bir flash belleğe atıp anakartın arkasında bulunan flashback kısmına takıp biosunu güncelleyebilirsiniz. Detaylı bir anlatım için youtubede birçok video mevcut.

Pckopat

80+ Bronze
Ekstra olarak anakartında bios flashback özelliği var. Yani tek tuşla işlemci dahi olmadan bios güncellemesi yapabiliyorsun.

Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Volkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam öncelikle hayırlı olsun iyi günlerde kullanın. Konu üzerinden biraz zaman geçmiş ancak yine de cevaplayayım. Bende aynı anakartı ve aynı işlemciyi aldım. Geldiklerinde taktım sorunsuz çalıştılar. Bana güncel şekilde geldi. Güncel değilse eski bilgisayarınızdan biosu indirip bir flash belleğe atıp anakartın arkasında bulunan flashback kısmına takıp biosunu güncelleyebilirsiniz. Detaylı bir anlatım için youtubede birçok video mevcut.
Eyvallah hocam benimde guncelmis satıcıya yazdım güncel bios olduğunu soylediler zaten kurulum yapınca direk açıldı🙋

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,146
Üyeler
140,779
Son üye
betrayalll
Top Bottom