Neler Yeni

ASUS TUF Gaming VG249Q 23,8 alınır mı?

mesete

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehmet Ertürk
VA panel hocam. Karşılaştırılamaz bile. IPS panelden şaşmayın. Gözleriniz size teşekkür eder. Ayrıca pivot ayarı da yok.

Bence 144Hz ve 165Hz arasındaki fark hissedilmiyor. Monitör alırken belirleyici faktör bu olmamalı. VG249Q AOC 24GU ile aynı paneli kullanıyor. Bu panel kendini kanıtlamış ve herkes tarafından tavsiye edilen bir panel. VG249Q her şeyiyle dört dörtlük bence.

mesete

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehmet Ertürk

https://www.asus.com/tr/displays-desktops/monitors/tuf-gaming/tuf-gaming-vg249q1a/

bu fp olarak en iyi seçenek o zaman
Mesaj otomatik birleştirildi:

3400'e alınabiliyor
Kronik olarak sarı renkleri yeşil gibi gösterme problemi mevcut. Ama iyice araştırın yine de. Sorunu çözdüm diyenler var. Benim en güvendiğim inceleme sitesi Rtings bu sorundan bahsediyor.

Ayrıca pivot ayarı da yok. Pivot benim için çok önemli ama sizin ihtiyaçlarınıza göre gerekli olmayabilir

hon4rr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Onur Kara
https://www.amazon.com.tr/dp/B082NR...333&creativeASIN=B082NRKT4K&linkCode=asn&th=1 Bu monitörü almaya düşünüyorum alınır mı sizce? Sizin önerdiğiniz bu bütçelerde monitör var mıdır?
kanka monitörü curved olanınını kullanıyorum monitör benim kullandıgım 165 hz va panel senin ki ips panel renklerin daha da guzel olacagını düşünüyorum piyasada alınacak güzel monitörlerden şimdiden güle güle kullan amazondan veya itopya vb yerlerden almanı öneririm cünkü bazı yerlere ölü piksel vs hz sorunları cıktıgında gidip değiştiremiyorsun cünkü magazası yok n11 gitti gidiyor gibi yerlerden alma yani demek istedigim güle güle kullan.

mesete

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehmet Ertürk
renkleri va dan bile soluk ama en hızlı panel fps oyuncuları tercih ediyor
Hocam artık böyle bir şey kalmadı. IPS panellerin tepkime süreleri TN panellere yetişti. Bence TN panelli monitör almak için sebep kalmadı artık

hon4rr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Onur Kara
kanka monitörü curved olanınını kullanıyorum monitör benim kullandıgım 165 hz va panel senin ki ips panel renklerin daha da guzel olacagını düşünüyorum piyasada alınacak güzel monitörlerden şimdiden güle güle kullan amazondan veya itopya vb yerlerden almanı öneririm cünkü bazı yerlere ölü piksel vs hz sorunları cıktıgında gidip değiştiremiyorsun cünkü magazası yok n11 gitti gidiyor gibi yerlerden alma yani demek istedigim güle güle kullan.
ama dersen ki ben fps oyunu oynuyorum va panel 165 hz almanı öneririm

mesete

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehmet Ertürk
ama dersen ki ben fps oyunu oynuyorum va panel 165 hz almanı öneririm
FPS oyunlarında VA panel ghosting ve motion blurdan dolayı çok rahatsız eder. Tam tersi yüksek yenileme hızlarında FPS oyunları oynayacak olanlar için VA panel tercih edilmemeli.

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,041
İsim
Kerem Çavuş
Hocam artık böyle bir şey kalmadı. IPS panellerin tepkime süreleri TN panellere yetişti. Bence TN panelli monitör almak için sebep kalmadı artık
profesyonel fps oyuncusu olmadığın için öyle düşünüyosun düşük bütçede zaten hepsi birbirine çok yakın ama kullanıcı için en mantıklısı ips renkler ve ghosting açısından

mesete

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Mehmet Ertürk
profesyonel fps oyuncusu olmadığın için öyle düşünüyosun düşük bütçede zaten hepsi birbirine çok yakın ama kullanıcı için en mantıklısı ips renkler ve ghosting açısından
Yok hardcore olanlar için de söylüyorum. Tabii ki panelden panele değişir ama VG249Q'dan bahsediyorsak tepkime süreleri mükemmel. Alacağınız ucuz bir TN panelli monitörün tepkime süresinin bundan iyi olacağını düşünmüyorum

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,889
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Top Bottom