Neler Yeni

Çözüldü✓ ASUS Tuf Gaming VG27AQ3A vs Dell G2724D

Dahası  
Reaksiyon skoru
297
İsim
Berkay Demir
Cevap veremeyen herkesin basvurdugu klasik yontem, hic sasmaz. Arkadasim her konuya yazmak zorunda degilsiniz, bilmiyorsaniz yazmayin. Kafaniza silah dayamiyorlar. Ama yaziyorsaniz da ezbercilik yapmayin veya sagdan soldan duydugunuz sacma genellemeleri insanlara benimsetmeye calismayin. Mesaj yazma ozgurlugunuz var ama yanlis bilgi verme ozgurlugunuz yok.

Can...

80+ Platinum
Uygunsuz Dil
Cevap veremeyen herkesin basvurdugu klasik yontem, hic sasmaz. Arkadasim her konuya yazmak zorunda degilsiniz, bilmiyorsaniz yazmayin. Kafaniza silah dayamiyorlar. Ama yaziyorsaniz da ezbercilik yapmayin veya sagdan soldan duydugunuz sacma genellemeleri insanlara benimsetmeye calismayin. Mesaj yazma ozgurlugunuz var ama yanlis bilgi verme ozgurlugunuz yok.
ZİHİNSEL ENGELLİ MİSİN la ne alakası var :D toxic ucube seni kasma bu kadar incelemelerini izledim o dell in asustan daha düşük bir ölü pixel çıkma ihtimali var ve parlaklık seviyesi daha yüksek vs vs FORUMA BAK ÇOLUK ÇOCUK DOLMUŞ kendi kendine triplere giriyor :D

Bartuu

80+ Silver
G2524H uzerinden G2724D guzellemesi yapan birisi icin fazla cesurca yorumlar bunlar. Markaya degil modele gore oneri/secim yapilir. Dell'in iyi marka olmasi her monitorunun iyi olacagi anlamina gelmez.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bize de hayirli olsun demek duser o zaman :D
Hocam adam sana dell kaliteli monitör üretiyor diyor kendiside dell kullanıyormuş dell marka öneriyor sen ne anlatıyosun

Can...

80+ Platinum
Hocam adam sana dell kaliteli monitör üretiyor diyor kendiside dell kullanıyormuş dell marka öneriyor sen ne anlatıyosun
ergenlik çağında sanırım ilginç neyin tripleri anlamadım dell marka monitörerin çoğunun ölü pixel çıkma ghosting çıkma ihtimali asus tan daha düşük ve bu bahsi geçende pivot var nit daha yüksek daha çok artısı var

birde ben uyarı alıyorum bu adminler on numara ya valla yakında foruma girmeyeceğim oyunlarda toxicler var diye burada vakit geçiriyoruz buradada var yine biz ceza yiyoruz mükemmel

Son düzenleme:

Fantastiktürk

80+ Bronze
Akşamları az ışıklı ortamda kullanacağım. Çok büyük bir fark yaratır mı?
O kullanıma IPS uygun değil. Az ışıktan kastınız karanlık ortam ise tabii...
Maksimum parlaklik disinda can alici bir eksisi yok

arasinda ucurum farklar yok
Hocam Dell'in 165Hz olmasına rağmen deli dehşet hızlı olmasıni ve VRR'in mükemmel çalişmasını atlıyorsunuz. Diğer saydıklarınızın yanında Asus'un ne kadar hızlı olduğunu bilmediğimizi de eklemelisiniz.

Açıkcası 10K'ya Fake HDR + edit:230 nit koyulan, 500:1 kontrast geride ve hız olarak muamma bir monitörü önermeme imkan yok. Bunlar bence gayet büyük farklar.

Asus ve Dell'in mini kıyaslaması için bknz.:

Son düzenleme:

hürkuş

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Hüseyin Yücel
O kullanıma IPS uygun değil. Az ışıktan kastınız karanlık ortam ise tabii...

Hocam Dell'in 165Hz olmasına rağmen deli dehşet hızlı olmasıni ve VRR'in mükemmel çalişmasını atlıyorsunuz. Diğer saydıklarınızın yanında Asus'un ne kadar hızlı olduğunu bilmediğimizi de eklemelisiniz.

Açıkcası 10K'ya Fake HDR + edit:230 nit koyulan, 500:1 kontrast geride ve hız olarak muamma bir monitörü önermeme imkan yok. Bunlar bence gayet büyük farklar.

Asus ve Dell'in mini kıyaslaması için bknz.:
Kararımın netleşmesi konusunda yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim. Bu fiyat bandında daha iyisi yok sanırım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
297
İsim
Berkay Demir
Onemi yok. Zira bir yerden sonra GtG ve UFO performansi, umursanmayacak duzeylere kadar dusuyor. Bu da oyle bir seviyede.

Ben "ucurum farklar yok" kismini sadece renk gamutu icin soyledim. Cumleyi cimbizlamaya luzum yok. Oncesini ve sonrasini da okursaniz demek istedimi rahatlikla anlayabilirsiniz.

Sen de bir sey bilmedigin icin yazmis oldugum mesaja okuzun trene bakmasi gibi bakmissin o yuzden anlamaman normal.

Fantastiktürk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
297
İsim
Berkay Demir
ZİHİNSEL ENGELLİ MİSİN la ne alakası var :D toxic ucube seni kasma bu kadar incelemelerini izledim o dell in asustan daha düşük bir ölü pixel çıkma ihtimali var ve parlaklık seviyesi daha yüksek vs vs FORUMA BAK ÇOLUK ÇOCUK DOLMUŞ kendi kendine triplere giriyor :D
Olu piksel her monitorden cikabilir, bunun markayla alakasi yok. Ayrica sen G2724D'yi ne VG27AQ3A'dan iyi oldugu icin onerdin, ne de incelemelerini gormen sonucunda onerdin; elinde olan G2524H'den memnun kaldigin icin Dell'e karsi icinde bir guven olustu ve bu yuzden onerdin. Ben de konunun en basindan beri diyorum ki, her Dell urunu iyi olmak zorunda degil. Elindekinden memnunsun diye G2724D de iyi olacak degil. "Dell genelde kaliteli panel kullanir." gordugun gibi kendi kendini curutmussun. Aslinda sen de farkindasin durumun. "Dell her zaman kaliteli panel kullanir ve her urunu kalitelidir." demeye dilinin varamamasinin sebebi de yeterince bilgi sahibi olmamandan kaynakli, ki yeterince bilgin olsa da zaten boyle bir cumle kurmanin mantiksiz oldugunun farkinda olursun ve diger cumleyi de yazmayip duzgunce monitor yorumlamasi yapardin.

Hicbir sey bilmeyip millete hakaret ediyorsun sonra da seni cezalandiran yonetime sitem ediyorsun. Bence yonetimi degil kendini sucla, 10.000 mesajin var hala forum kurallarina uymayi bilmiyorsun ve bu denli cahilsin.

Klaus1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
352
İsim
Taha Kenan
Konu tartışmaya kapalı Asus Tuf Gaming tabii ki de

Klaus1

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
352
İsim
Taha Kenan
Gerekçeniz nedir hocam ?
HDR desteği yenileme hızındaki fark ve Ekran renkleri Dell monitöre göre daha iyi parlaklık konusunu dert etme Cidden fazla o oran güneşin altında bilgisayar kullanmıyoruz en nihayetinde

Fantastiktürk

80+ Bronze
HDR desteği yenileme hızındaki fark ve Ekran renkleri Dell monitöre göre daha iyi parlaklık konusunu dert etme Cidden fazla o oran güneşin altında bilgisayar kullanmıyoruz en nihayetinde
HDR desteği yok ki Fake HDR 😅

Ayrıca iyi bir görüntü kalitesinin temellerinden birinin parlaklık olmasını geçiyorum, 230 nitle hangi ekranı görüyorsun?

15Hz'den kaynaklı 0.5ms'lik yenileme döngüsü farkının hız ya da bulanıklık açısindan farkını görebileceğini sanıyorsan bayağı gülerim.
Frame pacing den dolayı bir fark olabilir internet içeriklerinde ama onu da senin anlaman mümkün değil.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,509
Üyeler
156,795
Son üye
stokar
Top Bottom