Neler Yeni

ASUS Tuf mu? MSI Gaming Plus mı? Aldığım Karar Doğrumu?

ZAF3R

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
ZAFER UYAR
Selamun Aleyküm Arkadaşlar,

Halihazırda MSI B550 GAMINP PLUS Anakartım bulunmakta. Durumu nasıl anlatayım bilemiyorum ama içime sinmiyor kart bir türlü. Bende satıp yerine farlı kart alma kararı aldım. Hepsiburadad gezerken, ASUS TUF GAMINP B550 PLUS kartı buldum ve istediğim herşeyi üzerinde barındırdığını gördüm. En azından görünüşte öyle duruyor. Kart baya hoşuma da giti bi takım ek özellikleride bünyesinde barındıryor olması beni sevindirdi ve bu kartı almaya karar verdim. Tek sıkındı. Elimdeki karttan Asus'a geçmek ne derece mantıklı. Yani Asus acaba daha iyi bir kart mı? ya da daha kötü bir kart mı? ya da Aynı kılasmanda bir kartmı buna karar veremedim. Anlayan biri beni aydınlatsın Lütfen.
İlerleyen süreçte 3950x gibi bir işlemciye geçmek istedğimde sorun yaşamak istemiyorum.

Ckribrahim

Taç
En İyi Cevap
1
Bu kartların ikiside VRM olarak Tier A diye biliyorum. Yani çok bir şey değişmez. Sadece soket sayıları malzeme kalitesi vs değişir. Sen istediğim her şey derken neyden bahsediyorsun ?

ZAF3R

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
39
İsim
ZAFER UYAR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu kartların ikiside VRM olarak Tier A diye biliyorum. Yani çok bir şey değişmez. Sadece soket sayıları malzeme kalitesi vs değişir. Sen istediğim her şey derken neyden bahsediyorsun ?
Aslında şöyle yazılım olarak vermiş olduğu yapay zeka desteği gibi yazılımsal destekler, argb desteği+ wifi özelliği. m2. yuvalarının soğutma desteği gibi özellikler. Birde önceden b450 tuf vardı satıp msı geçtim asus daha sıtabil ve daha hızlı açılıyordu msı 20 sn de açıyor çok uzun bir süre olmasada gene asusun gerisinde kalıyor. Birde kartı çok uyğun buldum kampanyalarla 1090 tl ye aldım :D Bu fiyata bulunca alasım geldi istiyordum zaten :) Sadece faz yapısı olarak soru işareti var aklımda. Asus 10 faz besleme var iken MSI 10+2+1 13 fazlı yapı var. çok bir fark yaparmı acaba. İşlemci destek listesinde 5 jenerasyona kadar destek yazmışlar. gerci ama gene bi danışmak istedim.

Aslında şöyle yazılım olarak vermiş olduğu yapay zeka desteği gibi yazılımsal destekler, argb desteği+ wifi özelliği. m2. yuvalarının soğutma desteği gibi özellikler. Birde önceden b450 tuf vardı satıp msı geçtim asus daha sıtabil ve daha hızlı açılıyordu msı 20 sn de açıyor çok uzun bir süre olmasada gene asusun gerisinde kalıyor. Birde kartı çok uyğun buldum kampanyalarla 1090 TL ye aldım :D Bu fiyata bulunca alasım geldi istiyordum zaten :) Sadece faz yapısı olarak soru işareti var aklımda. Asus 10 faz besleme var iken MSI 10+2+1 13 fazlı yapı var. çok bir fark yaparmı acaba. İşlemci destek listesinde 5 jenerasyona kadar destek yazmışlar. gerci ama gene bi danışmak istedim.
msı pişmanlıktır :) asus 1 tık pahalıdır ama kalite stabillik her zaman ondadır.

Top Bottom