Neler Yeni

B.sınıfı ehliyet alma şartları

Swazy_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Buğra Yılmaz
19 yaşındayım 18 yaşında girince ehliyet kursuna gidemedim param yoktu ailemin durumu kötüdü araba yoktu.
askerlik gidicektim kilodan dolayı 1 yıl ertellediler şuan iş girsem işveren almıcak askerliğini yaptın mı diyicekler
bende dedim askerlik yapıp gelince işe girip öyle ehliyet kursuna giricem şuan hayalim araba bmw hayranıyım.
bide ehliyet almak zormu yada kolay mı acaba arabalardan çok anlayan birisiyim zaten ehliyet almak hayalimdi ama staj ehliyet olayı sinir ettim beni.
B sınıf ehliyet fiyatları ne kadar acaba istanbul bilen varmı acaba.

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,786
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
7K sadece kurs ücreti istiyorlar genelde. Toplam 10K civarına denk geliyor maliyeti.
Yazılıdan çalışıp geçersin, direksiyon sınavında en ufak hatada bırakıyorlar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
444
İsim
Metin dal
10k yı bulur

fgoren

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
592
İsim
Fatih Gören
Fiyatları bilmiyorum yılbaşında zamlanmıştı.

Ehliyet almak zor bir şey değil ortalama zekadaki bir insan tekte geçer eğitimlerle birlikte.

Swazy_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Buğra Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
7K sadece kurs ücreti istiyorlar genelde. Toplam 10K civarına denk geliyor maliyeti.
Yazılıdan çalışıp geçersin, direksiyon sınavında en ufak hatada bırakıyorlar.
he bide staj ehliyeti veriyorlarmış asıl ehliyet vermiyorlarmış ehliyet alıyorsak niye illa staj ehliyeti veriyolar sanki araba alabiliceksek
Mesaj otomatik birleştirildi:

Fiyatları bilmiyorum yılbaşında zamlanmıştı.

Ehliyet almak zor bir şey değil ortalama zekadaki bir insan tekte geçer eğitimlerle birlikte.
staj ehliyeti veriyorlarmış bu sinir etti parası filan neyse de direk asıl ehliyetti vermiyorlar galiba direk 2 yıl staj ehliyetti

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,786
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
he bide staj ehliyeti veriyorlarmış asıl ehliyet vermiyorlarmış ehliyet alıyorsak niye illa staj ehliyeti veriyolar sanki araba alabiliceksek
Mesaj otomatik birleştirildi:

staj ehliyeti veriyorlarmış bu sinir etti parası filan neyse de direk asıl ehliyetti vermiyorlar galiba direk 2 yıl staj ehliyetti
Staj ehliyeti ne?

fgoren

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
592
İsim
Fatih Gören
Bu zorunlu ve olması gereken bir şey tecrübe kazanana kadar tek başına trafiğe çıkmak tehlikeli

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,786
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849

Swazy_

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Buğra Yılmaz
Bu zorunlu ve olması gereken bir şey tecrübe kazanana kadar tek balına trafiğe çıkmak tehlikeli
ehliyet almak sorun değilde araba olmayınca biraz koyuyor insana ehliyet alıyoruz araba olmayınca ehliyet boşa almış oluyoruz araba almak istesek 1milyon tl

En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
114
İsim
Utku EREN
19 yaşındayım 18 yaşında girince ehliyet kursuna gidemedim param yoktu ailemin durumu kötüdü araba yoktu.
askerlik gidicektim kilodan dolayı 1 yıl ertellediler şuan iş girsem işveren almıcak askerliğini yaptın mı diyicekler
bende dedim askerlik yapıp gelince işe girip öyle ehliyet kursuna giricem şuan hayalim araba bmw hayranıyım.
bide ehliyet almak zormu yada kolay mı acaba arabalardan çok anlayan birisiyim zaten ehliyet almak hayalimdi ama staj ehliyet olayı sinir ettim beni.
B sınıf ehliyet fiyatları ne kadar acaba istanbul bilen varmı acaba.
Geçtiğimiz Cumartesi aldım ehliyetimi. Yaklaşık 10k tutuyor güncel olarak. Teorik sınava zerre kadar çalışmadan girdim. Trafik kurallarına günlük hayatta dikkat ediyorsan. Trafikte empati vs. gibi duygulara sahipsen çalışman gereken tek konu sağlık kısmı olur muhtemelen . Hangi yaraya nasıl müdahale edilmeli vs. Sürüş için ise daha önceden hiç araç kullanmamış biri olarak sıkıntı yaşamadım. 15 saat ( galiba ) sürüş eğitimi aldım. Zaten öğreneceğin her şeyi ilk 2-3 saatte öğreniyorsun sonrası pratik yapmak gibi oluyor. Gideceğin kurs merkezinin araçlarını önceden öğren, yeni model olmasına özen göster. Sınava gelecek olursak da sınav sabahı 10 kişiden 6 sının kaldığına şahit oldum bu gerici olabiliyor. Ama hemen hemen hepsiyle ya da hocalarıyla konuştum. Hepsi ya park ederken kalmış ya da ani frenden sonra aracı kaldıramamıştı. Ancak eğitmenini dinlersen ve kendi başına buyruk hareket etmezsen halledersin. Sadece sınav günü gerilme. Aşırı gergin şekilde araç kullanmak da sınavdan kalma sebebiymiş.

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,786
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Bu zorunlu ve olması gereken bir şey tecrübe kazanana kadar tek başına trafiğe çıkmak tehlikeli
Ehliyetim var, alalı bir kaç ay oldu. Tek başıma çıkıyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Mertcan ERDOĞAN
2 yılık stajyer ehliyeti veriyorlarmış asıl ehliyeti 2 yıl tamamlanıca mı ne öyle bilgi var galiba
Staj ehliyeti denilen mevzu 2 yıl boyunca ehliyet puanının düşük tutulmasıdır. Kaza vb. durumlarda ceza alırsanız ehliyet puanından düşülür. Ehliyet puanınız 0 olursa ehliyetinize kademeli olarak el konur. Sürekli 0 puana düşürülmesi sonucunda kalıcı olarak ehliyetiniz elinizden alınır. Yeni ehliyet alanların sürüşe ve trafiğe alışılması için yapılmış güzel bir uygulamadır.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
947,272
Üyeler
149,177
Son üye
Yukosss
Top Bottom