Neler Yeni

B450m Dragon ile Ryzen 5 3600 işlemcime Overclock yapmak istiyorum

Horrow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Cenk
herkese iyi akşamlar öncelik ile. Asus B450M- Dragon anakartım var ve ryzen 5 3600 işlemcime oc yapıp voltajını düşürmek istiyorum fakat, menüler arasında kayboluyorum. Msi anakartı ile yapılmış, çekilmiş videolar ve izah edilmiş bir çok konu var fakat asus marka anakartlar da referans alabileceğimiz ve ya bakıp takip edebileceğimiz bir tane konu dahi yok. yapması zor olduğundan mı yoksa kimsenin işine gelmediğinden mi pek emin değilim :D ben bu tarz konulara çok vakıf birisi değilim sadece kullandığım ve gördüğüm kadarını biliyorum taktir edersenizki. fakat benim voltaj değerlerimin çok yüksek olduğunu düşünüyorum. hwinfo64 üzerinden baktığımda boşta sıcaklığım 61 derece voltajım ise 1.400 cpu frekansı ise otomatikte. ayrıca coolerman m x-6 kule tipi soğutucumda var. herhan gibi bir ayar yapmaya kalktığımda bois üzerinden bilgisayar açılmıyor ve bios pilini çıkartıp yeniden takıp durumu toparlamaya çalışıyorum. ve umarım konuyu doğru bir şekilde açmışımdır, bir hatam olduğu ise herkezten özür dilerim. (fotoğraf yüklemeye çalıştım fakat 3 mb sınırını aştığı için yükleyemedim kusura bakmayın)

KeReM 1963

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,721
İsim
Kerem ORUÇ
İlgilendiği Kategoriler
Yurtdışı Alışverişi
Instagram
oruckereem
Steam
Kerem1963
Discord
Kerem1963 #8121
Ryzen master üzerinden 1,3V 4.4 GHz den başla. Eğer sorun çıkmıyorsa voltajı düşür

Horrow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Cenk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ryzen master üzerinden yaptığım ayar kalıcı olur mu? bilmediğimden soruyorum yanlış anlaşılmasın

Horrow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Cenk
Ryzen master üzerinden 1,3V 4.4 GHz den başla. Eğer sorun çıkmıyorsa voltajı düşür
dediğiniz gibi yapıyorum, voltajı 1.3v dan aşağıya düşürdüğüm de bilgisayar kendini yeniden başlatıyor. daha doğrusu cinebench programını kullanırken ya programı kapatıyor ya da bilgisayarı yeniden başlatıyor.

KeReM 1963

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,721
İsim
Kerem ORUÇ
İlgilendiği Kategoriler
Yurtdışı Alışverişi
Instagram
oruckereem
Steam
Kerem1963
Discord
Kerem1963 #8121
dediğiniz gibi yapıyorum, voltajı 1.3v dan aşağıya düşürdüğüm de bilgisayar kendini yeniden başlatıyor. daha doğrusu cinebench programını kullanırken ya programı kapatıyor ya da bilgisayarı yeniden başlatıyor.
o zaman 1.3V ta sorun olmuyorsa gayet iyi

KeReM 1963

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,721
İsim
Kerem ORUÇ
İlgilendiği Kategoriler
Yurtdışı Alışverişi
Instagram
oruckereem
Steam
Kerem1963
Discord
Kerem1963 #8121
ryzen master üzerinden yaptığım ayar kalıcı olur mu? bilmediğimden soruyorum yanlış anlaşılmasın
hayır kalıcı olmaz . her bilgisayarı açtıgında tekrar yapman gerekiyor.

Horrow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Cenk
hayır kalıcı olmaz . her bilgisayarı açtıgında tekrar yapman gerekiyor.
peki bios üzerinden nasıl yapabilirim? açıkcası çok fazla kurcalamak istemiyorum bir gün bozacakmışım gibi düşünüyorum :D

KeReM 1963

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,721
İsim
Kerem ORUÇ
İlgilendiği Kategoriler
Yurtdışı Alışverişi
Instagram
oruckereem
Steam
Kerem1963
Discord
Kerem1963 #8121

Horrow

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Cenk
Bios üzerinden ezbere bilmiyorum , kendim görerek yapsam yaparım ama maalesef ezberimde değil. @RevDeisDou @cfranko @5x_d4emon
Konuda bahsettiğim gibi asus anart üzerinden bugüne kadar hiç kimse otomatik overclock dışında hiçbir şey paylaşmamış. En axından okadar bakmama rağmen ben bulamadım. Bu konu içerisinde bilen birileri anlatsa bilmeyen, sadece kullanıcı olan arkadaşlara çok güzel bir yol gösteren yararlı bir içerik olurdu şahsi fikrim

Top Bottom