Neler Yeni

Daireye fiber kablo nasıl çektirilir?

derelicts

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ercüment Çözer
Netspeed'in fiber internetine geçeceğim, fakat binada fiber altyapı olmasına rağmen dairede bir fiber kablo bulunmuyor. Bunu kime yaptıracağımı araştırdım, ancak net bilgi bulamadım. Kimisi elektrikçi çeker diyor, kimisi Netspeed, Türk Telekom'la görüşüp fiber kabloyu çekmesi için eve ekip gönderir diyor, kimisi de ilçe müdürlüğüne başvurup bekleyeceğimi söylüyor. Konuya hakim birisi beni bilgilendirebilir mi?

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
280
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Netspeed'in fiber internetine geçeceğim, fakat binada fiber altyapı olmasına rağmen dairede bir fiber kablo bulunmuyor. Bunu kime yaptıracağımı araştırdım, ancak net bilgi bulamadım. Kimisi elektrikçi çeker diyor, kimisi Netspeed, Türk Telekom'la görüşüp fiber kabloyu çekmesi için eve ekip gönderir diyor, kimisi de ilçe müdürlüğüne başvurup bekleyeceğimi söylüyor. Konuya hakim birisi beni bilgilendirebilir mi?
Elektrikciler de ceker. Bulunduğun yerdeki Telekom saha ekiplerine soylersin onlar ucret karşılığı da çeker

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
280
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Valla 2 sene evvel ben 250 TL para vermiştim. 2 çeşit oluyor onlar. Biri normal fiber kablo biri de çelik korumalı dış ortam diye geçer. Eski bina olduğu için benim dış ortam kablosu çektirmiştim. Resmi olarak değil gayriresmi olarak söylemen lazım. Çünkü TT ye geçmediğin için müşteri hizmetleri bişey yapmaz. Saha ekiplerini bulabilirsen mesai bitimi gelirler umarım

Dahası  
Reaksiyon skoru
81
İsim
Mehmet Emirhan Çetinel
Instagram
mecetinel
Steam
MehmetÇ
Ben türknet fibere geçince bina içindeki kutudan eve kadar kabloyu kendileri çektiler.Muhtemelen seninkini de çekerler.Müşteri hizmetleri ile görüşmeyi denedin mi?

ahmetmelihalemdar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
280
İsim
Ahmet Melih Alemdar
Altyapı sahibi ISS kendi çekiyor normalde ama TT altyapısı ile farklı ISS ye geçtiği zaman TT elini sürmez :D

derelicts

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ercüment Çözer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Biz çekmiyoruz, kabloyu temin ederek bir elektrikçi aracılığıyla veya kendiniz çekebilirsiniz dediler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben türknet fibere geçince bina içindeki kutudan eve kadar kabloyu kendileri çektiler.Muhtemelen seninkini de çekerler.Müşteri hizmetleri ile görüşmeyi denedin mi?
Biz çekmiyoruz, kabloyu temin ederek bir elektrikçi aracılığıyla veya kendiniz çekebilirsiniz dediler

Top Bottom