Neler Yeni

Çözüldü✓ B550 MODEL ANAKART PLUS/F

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Mehmet Özcan
Bütçe
7850
Merhabalar arkadaşlar, yakın zaman Gen4 destekli okuma/yazma hızı 7200/6200/MB/s
1 SSD
almıştım ve bununla alakalı bir konu açıp bilgi alışverişi yapıldı.

Varılan sonuçta;
Anakartımın (MSI B450M Mortar Max AM4) Gen3(PCI_E1), Gen2(PCI_E4) desteklediği netleşti konu çözüme ulaştı.

Bende sizlerin bilgisi ile kendi donanımım ile bir araştırma yaparak 2 adet anakart buldum ve hangisi almalıyım konusunda sizlerden öneri ve yardım istiyorum.

1. Anakart;
ASUS TUF GAMING B550-PLUS Wi-Fi
7.812₺
2. Anakart;
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING Wi-Fi II
7.819₺

2 ürün farklı bazı donanımları ise şu şekilde
TUF kısmında;

AMD fTPM, AMD StoreMIAsus,
Ai Charger Asus Ai Suite 3, Asus Aura Sync, Asus Fan Xpert 2+, ECC Bellek Desteği, TUF Gaming Alliance Sertifikası, USB Flashback,VRM 10faz, AMD Crossfire, M.2 (Key-E), 4K ,4800MHz OC, Wi-Fi 6 ve Wi-Fi Bant 2
ROG
kısmında;

AMD fTPMAMD, StoreMI, Asus Ai Networking (GameFirst VI), Asus Aura Sync, Asus OptiMem II,Intel XMP, 5100MHz OC, VRM 14faz, Wi-Fi 6E ve Wi-Fi Bant 3

bütçe açısında ikisinin arasında ortalama 20₺ fark mevcuttur.

Şimdiden bilginiz ve ilginiz için teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Sidar...

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
199
İsim
Sidar Özel
Bende rog var baya iyi her ihtiyacımı görüyor her portan var üstünde rog herzaman iyidir fiyat farkı yoksa

Bünyamina

80+ Platinum
Merhabalar arkadaşlar, yakın zaman Gen4 destekli okuma/yazma hızı 7200/6200/MB/s
1 SSD

Varılan sonuçta;
Anakartımın (MSI B450M Mortar Max AM4) Gen3(PCI_E1), Gen2(PCI_E4) desteklediği netleşti konu çözüme ulaştı.

Bende sizlerin bilgisi ile kendi donanımım ile bir araştırma yaparak 2 adet anakart buldum ve hangisi almalıyım konusunda sizlerden öneri ve yardım istiyorum.

1. Anakart;

2. Anakart;

TUF kısmında;

Ai Charger Asus Ai Suite 3, Asus Aura Sync, Asus Fan Xpert 2+, ECC Bellek Desteği, TUF Gaming Alliance Sertifikası, USB Flashback,VRM 10faz, AMD Crossfire, M.2 (Key-E), 4K ,4800MHz OC, Wi-Fi 6 ve Wi-Fi Bant 2
ROG
kısmında;

AMD fTPMAMD, StoreMI, Asus Ai Networking (GameFirst VI), Asus Aura Sync, Asus OptiMem II,Intel XMP, 5100MHz OC, VRM 14faz, Wi-Fi 6E ve Wi-Fi Bant 3

O rog anakartın yeri bir başka hocam. Giriş kısımlarını kutunun içine alıp kapatması aşırı güzel duruyor derli toplu. Anakart biraz daha göze hitap ediyor ne yalan söyleyeyim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Mehmet Özcan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benimde önceliğim ROG tabii ki değerlendirme yapmam lazım
Bende rog var baya iyi her ihtiyacımı görüyor her portan var üstünde rog herzaman iyidir fiyat farkı yoksa
O rog anakartın yeri bir başka hocam. Giriş kısımlarını kutunun içine alıp kapatması aşırı güzel duruyor derli toplu. Anakart biraz daha göze hitap ediyor ne yalan söyleyeyim.

Bünyamina

80+ Platinum

Bünyamina

80+ Platinum

ThE LoSt

80+ Gold
1 SSD

Varılan sonuçta;

1. Anakart;
7.812₺
2. Anakart;
7.819₺

TUF kısmında;

ROG
kısmında;

Şimdiden bilginiz ve ilginiz için teşekkür ederim.
am4 soket için 8k anakart parası mı ödeyeceksiniz yazık günah paranıza
b550 bir yonga anakart alacağınız ssd yi katalog verilerinde rahatlıkla çalıştıracaktır boşa fazladan miktar ödemeyin derim.
Tier A serisi diğer 2 anakarttan güç olarak farkı olmayan bir ürünü yarı fiyatına almak varken bu kartlara bu paralar verilmez.

Dahası  
Reaksiyon skoru
46
İsim
Mehmet Özcan
am4 soket için 8k anakart parası mı ödeyeceksiniz yazık günah paranıza
b550 bir yonga anakart alacağınız ssd yi katalog verilerinde rahatlıkla çalıştıracaktır boşa fazladan miktar ödemeyin derim.
Tier A serisi diğer 2 anakarttan güç olarak farkı olmayan bir ürünü yarı fiyatına almak varken bu kartlara bu paralar verilmez.
Hocam açıkçası memnuniyet duydum Tier A serisine bakmamıştım aydınlattığınız için teşekkür ederim.

Top Bottom