Neler Yeni

📌 Bakan Bilgin: Türkiye'de çalışma saatlerini düzenlemeliyiz!" 🕛

Dahası  
Reaksiyon skoru
5,887
İsim
Burak Karadağ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, gelişen yeni iş ortamları nedeniyle günlük mesai saatlerinin yeniden ele alınması gerektiğini söyledi. Bilgin, haftalık 45 saat olan çalışma süresinin yeniden düzenlenmesi gerektiğini belirtirken, "Çalışma saatlerini yeniden düzenlemeliyiz. İngiltere'de 6 saat uygulamasına geçildi, 5 saat deneniyor" dedi.
KAYNAK

images (1).jpeg

images (2).jpeg

images (3).jpeg

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Yasalara kimse uymuyorki, düzenlesen ne olacak :D

Birol Azak

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
972
İsim
Birol azak
Türkiyedeki işverenler işçiyi haftanın 7 günü çalıştırmak istiyor, bunlar 6 saat çalışılsın diyor önce özel sektörde hafta sonları izin uygulamasını getirsinler 6 saat sonra düşünülür.

misfit

80+ Silver
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,583
İsim
misfit
Yazları yeri geliyor 13-14 saat çalıştığım oluyor. Önce özel sektördeki resmi tatilleri ve tüm sektörler için hafta sonu tatilini düzenlesinler. 6 gün bayramsa ben ve TR'nin çoğuna bayram 2 gün. Tatilleri de geçtim ellerinden gelse bazı işverenler 7 gün çalıştırıp maaş bile vermeyecekler. Önce bunları halledin, ondan sonra konuşuruz 6 saate düşürme olayını. Gerçi sizin bir halt becerebileceğinizi sanmıyorum, 20 senedir de yapmadınız.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,021
İsim
Diyarhan
Vay anam babam nasıl tutuştular da son 1 aydır halkı düşünür oldular. Haftalık 40 saatin üstü kölelik oluyor bu insanlar sadece şirket zengin etmek için çalışıyor.

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,218
İsim
ismail
bunu söylemesinin üzerinden kaç ay geçti la tıkırtı yok hala

Dahası  
Reaksiyon skoru
127
İsim
Batuhan KARALAR
Instagram
batuhan.karalar
Twitter
365batuhan
Olması gereken belli bir çalışan sayısının üstündeki tüm işletmelerin hibrit çalışma düzenine geçmesi. İnsanlar pandemide uzaktan çalışmanın tadını alınca klasik mesai saati uygulamasının ne kadar verimsiz olduğunu anladı.

okankygsz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Okan kaygısız
Özel sektörde ki bayram ve resmi tatillerde ki düzenlemeyi değiştirsinler önce 10 senedir hiç bir bayram da ailemle olamadım.İlk özel sektöre el atsınlar sonra saatleri değiştirsin yada saatleri değiştirin sonra özele el atsınlar ama el atsınlar yani

Mert

80+ Silver
11 saat çalışıp eve geldikten sonra bunu gördüm, ne diyebilirim ki :)

Nyrxia

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
488
İsim
Ahmet
Aynen kardeş 6 saat tabikide. 13 yıldır tekstildeyim ne anlatıyorsun Allah aşkına biz neler gördük bunlar hayal satmaktır. Seçmene vaadin olmadığı zaman böyle hayal pazarlarsiniz anca.

Charles Darwin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,127
İsim
Alpaslan Çevikel
Yasa olarak çıkabilir ama işveren bunu kabul edecek mi sanıyorsunuz ? A101 gibi süpermarket yerleri haftalık 45 saati uygulamıyor bu 5 saatlik uygulanması demek günde çalışan sayısını arttırmak firma sahibinin kar oranını azaltmak demektir benim şahsî düşüncem bu böyle bir şeyin mümkün olmasının ihtimali az ama sıkı denetim şikayetlere cevap firma sahiplerine korku salarsa devlet olur

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,025
Üyeler
140,750
Son üye
alpermenekse
Top Bottom