Neler Yeni

baküye giden var mı?

sasamblae

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
281
İsim
asemo boa
gittiyseniz önerileriniz nedir ? gezilcek yerleri belli yapılcaklar belli ama gittikten sonra her seyahattan sonra illa rehberlerde internette olmayan bir şey bulunabiliyor.kısmetse 19-24haziranda gidicem teknolojinin pahalı burayla denk oldugunu biliyorum internetten fiyatlara baktım telefon al laptop al demeyin. :) giden arkadasların ya da cevresınden gidenlerden edındıgı tecrube yorum tavsıyelerını bekliyorum.

SilahsızKuvvet☪

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,054
İsim
Enes
gittiyseniz önerileriniz nedir ? gezilcek yerleri belli yapılcaklar belli ama gittikten sonra her seyahattan sonra illa rehberlerde internette olmayan bir şey bulunabiliyor.kısmetse 19-24haziranda gidicem teknolojinin pahalı burayla denk oldugunu biliyorum internetten fiyatlara baktım telefon al laptop al demeyin. :) giden arkadasların ya da cevresınden gidenlerden edındıgı tecrube yorum tavsıyelerını bekliyorum.
Hocam ben olsam gidilecek yerlerle alakalı bir gezi listesi yapardım doğal ve mimari güzelliklerini görürdüm. Yemeklerimiz ne kadar aynı da olsa yerel lezzetleri tadardım heralde. Gitmedim bilmiyorum ama yapılacak şeyleri listeledikten sonra pek bir zoru yok.

sasamblae

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
281
İsim
asemo boa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam ben olsam gidilecek yerlerle alakalı bir gezi listesi yapardım doğal ve mimari güzelliklerini görürdüm. Yemeklerimiz ne kadar aynı da olsa yerel lezzetleri tadardım heralde. Gitmedim bilmiyorum ama yapılacak şeyleri listeledikten sonra pek bir zoru yok.
gidilcek yerler belli ya ondan yana sıkıntı yok. bana daha cok ulaşımda metroda takside simkartı dovizi şurda yapsan daha iyi merkezde boyle kenar mahallelerde boyle vb. önerilerde lazım hocam. bir de gidilip memnun kalınan yerlere mutlaka git diyebilcek birileri. yoksa internet ac git cok kolay ama gidip gorenın mutlaka suraya gıt bunu ye ordan suraya gec işte simkartı ben boyle hallettım merkezde dovizciler yontmaya calısıyor surda hallet su cadde kafede kahvaltı yemek işini hallettik uygun vb. gibi tavsiyeler lazım malum manat olmus 11 TL :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

o zaman @_Zaur_ bekleniyorsunuz.

_Zaur_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,248
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Ağalar ben ev ve iş yolunu biliyom sadece 😂
Uçaktan in Bolt taksi çağır. Mümkünse Dolarını manat yap sonra çağır.
Kartla parasını ödeme nakit verirsin ulaştıktan sonra, yoksa almaz seni yada taksiden indiğinde kavgaya tutuşur senle. Çoğusu ay sonunu beklemiyor kartına para yüklenmesi için.

Taksiyi geçtim.

Metroda 2 ya 3 manata Bakı kart satılıyor ödeme cihazında, kartı alıp para vuracaksın ve kullanıcaksın. Metro ve otobüslerin hepsine geçerli. Şehri uyguna gezmen için yararlı 40 kuruş geçiş hakkı. ve kaybetme ne zaman gelirsen para yükle ve kullan.

Sim kart Azercell öneririm. Play market programıda var. Tüm işlemleri onla yapıyorsun.
3-5 manata al kullan en ucuz numarayı. 10 manat paraya 5gb internet veriyor. gerçi çok az ama idare eder.

Çalış simkartı metro etrafından dükanlardan birinden al.
Havaalanında bedava internet var ordan işlerini yoluna koy sonra havaalanından ayrıl.

bide hava alanında demirlere fazla dokunma bi ara beni elektrik çarpıyordu. Gıdıklıyordu çat çut diye :D hahshshshgza

Google da Ailevi Restoran yazarsan önüne fazlaca yemeklik mekanlar çıkar. Bak artık hangisi sana yakınsa.
Olmadı Tantuni'ci bul ve göm ohh misss Ayranı unutma

Dilencilere para verip şımartma. Adamlar 1 güne 50-250 manat arası kazançları var.
Bense eşek kadar çalışıp 10-15 manat zor kazanıyom. Onurlu dilenci yerine bıraktılar bizi. neyseee 😂

Dilencilik yapayım köşeyi döneyim deme, Bizim burda hepsi mafya sistemli çalışıyo. Sağ bırakmazlar seni, hepsinin kendi alanı var :D

Geçelim gezmeli yere. Deniz kenarına ne zaman gittim hatırlamıyorum :D shdhhdhshd
Güzel olduğunu söylüyorlar

Sahil metrosundan çık orası denize açılıyor.

Son düzenleme:

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,019
İsim
Taha Efe
@DaffyGraphic

_Zaur_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,248
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
Bide sanırım wingz scooter kiralama var bizde. Dakikalık scooter kirası 10 kuruş sanıyorum. Programı telefona kur ve işlemleri yap kullan.

Sir Cem T-oker

80+ Gold
Azerbaycanda deniz mi var la
Kartla parasını ödeme nakit verirsin ulaştıktan sonra, yoksa almaz seni yada taksiden indiğinde kavgaya tutuşur senle. Çoğusu ay sonunu beklemiyor kartına para yüklenmesi için.

Taksiyi geçtim.

Metroda 2 ya 3 manata Bakı kart satılıyor ödeme cihazında, kartı alıp para vuracaksın ve kullanıcaksın. Metro ve otobüslerin hepsine geçerli. Şehri uyguna gezmen için yararlı 40 kuruş geçiş hakkı. ve kaybetme ne zaman gelirsen para yükle ve kullan.

Sim kart Azercell öneririm. Play market programıda var. Tüm işlemleri onla yapıyorsun.
3-5 manata al kullan en ucuz numarayı. 10 manat paraya 5gb internet veriyor. gerçi çok az ama idare eder.

Havaalanında bedava internet var ordan işlerini yoluna koy sonra havaalanından ayrıl.

bide hava alanında demirlere fazla dokunma bi ara beni elektrik çarpıyordu. Gıdıklıyordu çat çut diye :D hahshshshgza

Google da Ailevi Restoran yazarsan önüne fazlaca yemeklik mekanlar çıkar. Bak artık hangisi sana yakınsa.

Dilencilere para verip şımartma. Adamlar 1 güne 50-250 manat arası kazançları var.
Bense eşek kadar çalışıp 10-15 manat zor kazanıyom. Onurlu dilenci yerine bıraktılar bizi. neyseee 😂

Dilencilik yapayım köşeyi döneyim deme, Bizim burda hepsi mafya sistemli çalışıyo. Sağ bırakmazlar seni, hepsinin kendi alanı var :D

Geçelim gezmeli yere. Deniz kenarına ne zaman gittim hatırlamıyorum :D shdhhdhshd

sasamblae

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
281
İsim
asemo boa

Taksiyi geçtim.

tesekkurler dostum. scooter uygulaması,bolt ve sim kart uygulamalarını gitmeden indiririm bilmiyordum iyi oldu bu. metro kart olayıda baya işime yarar. bolt uygulamasında uygulama uzerınden kart ile ödeme yapamıyor muyum uber gibi? ayrıca taksi mesafeleri ne kadar fiyat tutar ortalama?bir arkadasım petrol ucuz oldugu ıcın taksıler cok uygun dedı nereye gıdersen gıt 3-5 manat dıyordu sehır ıcınde. peki havaalanından sehir merkezine 10 20 30manat ne kadar tutar? taksiciyle pazarlık edilebilir mi ?

Bozkurt58

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
291
İsim
Sivaslı
İlgilendiği Kategoriler
Yoğk
Küba purosu al.Sağlığa yararlı diyebiliyorum.Bide hastalığün varsa tedavi ol🙂

_Zaur_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,248
İsim
Zaur
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
tesekkurler dostum. scooter uygulaması,bolt ve sim kart uygulamalarını gitmeden indiririm bilmiyordum iyi oldu bu. metro kart olayıda baya işime yarar. bolt uygulamasında uygulama uzerınden kart ile ödeme yapamıyor muyum uber gibi? ayrıca taksi mesafeleri ne kadar fiyat tutar ortalama?bir arkadasım petrol ucuz oldugu ıcın taksıler cok uygun dedı nereye gıdersen gıt 3-5 manat dıyordu sehır ıcınde. peki havaalanından sehir merkezine 10 20 30manat ne kadar tutar? taksiciyle pazarlık edilebilir mi ?
Havaalanından şehir içine taksi 12 manat civarında olur, hatta 10 manatdan ucuz olabilir.
Kartla da ödeyebilirsin elbette ama tabi biraz şöförün suratı asık olur 😂

Küba purosu al.Sağlığa yararlı diyebiliyorum.Bide hastalığün varsa tedavi ol🙂
Herhangi duman tüstünün sağlığa yararlı olacağına inanmıyorum. 😄

Son düzenleme:

sasamblae

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
281
İsim
asemo boa
Havaalanından şehir içine taksi 12 manat civarında olur.
Kartla da ödeyebilirsin elbette ama tabi biraz şöförün suratı asık olur 😂

Herhangi duman tüstünün sağlığa yararlı olacağına inanmıyorum. 😄
anladım hocam ben türkiyeden cebime bi 50 manat yaptırırım birazda dolar alırım orda çeviririm kalanı kartla alıcam. peki hocam yaşadığınız şehri konumu bilmiyorum biraz ekstra olucak ama illa cevrenızden arkadaslarınızdan belki duymussunuzdur bılıyorsunuzdur dıyerekten ; rezervasyon olarak oteli içerişeher bolgesınden yaptım sizce iyi midir? yoksa otel rezervasyonumu nizami caddesine yakın mı yapayım ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,890
Üyeler
142,049
Son üye
sadik07
Top Bottom