Neler Yeni

Banka faizlerden anlayan arkadaş bakabilir mi

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,860
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,029
İsim
a l p e r

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,860
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,029
İsim
a l p e r

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,860
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit

OZAN J

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
203
İsim
OZAN TANKUŞ
Asgari ödememen gerekiyor sürekli. en fazla 3 defa ödemen gerekiyor diye biliyorum bende. O yüzden hep ne borç yaptıysam borcun yarısını veya kredi kartına gelen ekstrenin yarısını ödüyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
78
İsim
Hüseyin Mert Görgel
Benim 130.000₺ borcum var (taksit halinde) aylık taksidi 73.500 ben bunun asgarisini ödedim 29.000₺ küsür
Geçen ay toplam borcum 133 bindi bu ay 144 bin (aylık asgari tutarı ödediğim halde) olmuş banka kalan borca faiz mi koyuyor. Yoksa başka bir şey mi var

Bu kadar çok faiz koyuyorsa tek seferde kapatmak istiyorum.
Benim bilgim yok bu banka faiz konularında yardımcı olur musunuz.

Not: iki farklı bankaya borcum var biri Akbank diğeri Vakıfbank
Asgari tutar ödendikten sonra bankanın belirlediği faiz oranı oluyor kalan borcunu bir sonraki ay belirli faiz oranı ile yeniliyor eğer her zaman asgari ödeme tutarını karşılarsan bir yerden sonra kesin tıkanırsın çünkü faiz oranları asgarî ödeme tutarının oran bakımında baya üstünde geldiği için sınırsız döngüye girer.

cancan1135

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
275
İsim
can
Bu yazıyı gördüm ama bazı yerlerde asgari ödeme faizlendirme yapmaz yazıyor
Onu yazan bir yerinden sallamış boru gibi faiz geçiriyorlar kredi kartı tam ödenmediği sürece 1 TL bile kalsa faiz işletirler

Bimmerx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
Sh900
130K kredi 2 taksit yapmazlar ki. en az 3 o da banka kabul ederse
kalan 2 taksit
Gecikme faizi %5.3 olarak güncellendi. Hemen hemen her bankada aynı faiz oranı var. Halkı sömürmeye devam ediyorlar.
Asgari tutar ödendikten sonra bankanın belirlediği faiz oranı oluyor kalan borcunu bir sonraki ay belirli faiz oranı ile yeniliyor eğer her zaman asgari ödeme tutarını karşılarsan bir yerden sonra kesin tıkanırsın çünkü faiz oranları asgarî ödeme tutarının oran bakımında baya üstünde geldiği için sınırsız döngüye girer.
asgari ödemenin kalan tutarı aylık %5 yada 6 faize giriyor şuanda
direk kapatayım o zaman. elimdeki nakit parayla yatırım yapmak istiyordum. borcu kapatmak daha mantıklı geldi

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,567
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx
kalan 2 taksit

direk kapatayım o zaman. elimdeki nakit parayla yatırım yapmak istiyordum. borcu kapatmak daha mantıklı geldi
Elinde nakit para varsa altın / dolar almak da mantıklı olabilir ama faizler çok yüksek. Faizli devamlı borclanmaktansa hep tüm borcu ödemek gerekir. Ben hep öyle yapıyorum ama bazen şu da oluyor, banka asgarisini ödediğin zaman daha az faizle taksitlendirme/öteleme yapıyor. Hiç ödememektense bu şekilde daha az faiz ödersin

Top Bottom