Neler Yeni

BARIŞ ÖZCAN YARGI DAĞITTI ! Alper Gezeravcı Uzayda Değil Diyen Topluluk !

Eyisha

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,118
İsim
Emre Kaplan

Alper Gezeravcı uzayda cumhurbaşkanı ile yayına katılmıştı ve buna bile inanmayan cahil arkadaşlar varmış, böyle zihniyete sahip insanlarla aynı ülkede yaşamakdan utanç duyuyoruz ve onları bu videoyu izlemeye davet ediyoruz, izleseler bile anlayacaklarından ne kadar eminiz orası şüpheli.

Barış Özcana bile bu videoyu çektiren türk milleti rezillikte 1 numara.
Atatürk'ün belki de tek hatası türk milleti zekidir demesi vallaha adam şu zamanı görse dilini keserdi o lafı ağzından çıkarmamak için utanç verici

ankaralı97

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
253
İsim
ahmet çavdar
Normalde hava kuvvetlerinde pilot olan birisinin uzayda ne gibi bilimsel çalışmalar yaptığını merak etmiyor değilim
nasa dada uzaya gideceklerde pilotlar öncelikli oluyor demekki daha dayanıklı kuvvetli oluyorlar, Axiom Mission 3 4 kişilik ekibin hepsi pilot geçmişine sahiplermiş. birde alper gezeravcı savaş pilotu diye küçümsememek lazım Elektronik mühendisliği mezunu üstüne Hava Kuvvetleri Teknoloji Enstitüsü yüksek lisans yapmış.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu doğru parayı basarsan elon musk'a seni uzaya çıkarır her şey parayla bu bir başarı mıdır başarı değil midir orası bana kalsın fakat uzaya giden kişi bir albay yani bir asker bir bilim adamı değil bir asker neyi araştıracak adamın aldığı eğitim belli havacı pilot uçak uçurur uzayla alakası nedir ?. madem yolluyorsunuz bu parayı basacaksınız neden bir albayı seçersiniz bir bilim adamı yerine bu kısmı anlayamadım ben :D
Alper gezeravcı Elektronik mühendisliği mezunu üstüne Hava Kuvvetleri Teknoloji Enstitüsü yüksek lisans yapmış. yani sade pilot diye seçilmiş biri değil, ayrıca savaş pilotu olabilmek kolay değil, çok ağır eğitimleri var, bilgili eğitimli değilsen olabilmen zor.

Son düzenleme:

Siene

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
409
İsim
Sinan İ.
Türk Bilim adamından anladığın max ilber ortaylı ve celal şengör ise yok değil. biri tarihçi diğeri coğrafyacı. uzay bilimi ile uzaktan yakından ilgileri yok onlar da olmaz!

Şöyle düşün bir araba fabrikasında ofis var bu ofiste iki tane mühendis var bunlar araba yapmayı planlıyorlar sonra kapı çalıyor içeri üretimden biri giriyor bende bakabilir miyim ne yapıyorsunuz diyor bu mühendislerde otur bi köşede bizi izle diyor tekniker izliyor gözlem yapıyor. sonra sen bu teknikeri çağırıyorsun ne öğrendin hadi gel bizim araba fabrikasında ki mühendislere öğret diyorsun. fıkra bu kadar.

Anlamakta güçlük çekmemen için örneklendirerek anlattım.

Mesele birinin sadece türk olduğu için uzaya gönderilmesi değil nitelikli bir türkün uzaya gönderilmesidir.

İstikbal'in göklerde olduğunu anlamak için önce likayati anlayacak bizim insanımız. sonra eğitim sonra bilim sonra da başarı.
İsimleri sadece şuan çok popüler oldukları için söyledim zaten o kişilerin videolarının altındaki yorumlara bakarsan o 2 ismi her şeyi bilen muhteşem varlık olarak gören insan sayısının çok fazla olduğunu görürsün. ( Bunu o insanları aşağı gördüğüm için değil o 2 isminde bilgilerinin kırıntılarına dahi sahip değilim sadece insanların bazı şeyleri çok büyütmesine atfen söylüyorum. )
Ben ayrıca bu yolculuk ve yolculukta yapılacaklar için devletin bizzat bakanlık tarafından dünyanın bir çok noktasındaki Türk bilim insanlarına davet gönderildiğini söyledim bunu da bir tarafımdan uydurmadım yayına katılan ve yurt dışında uzay alanında görev yapan bizzat bilim insanı söylüyor.
He dersen ki hayır o bilim insanı değil hükümet ajanı ya da yapay zekayla falan yapmışlar kendisi değil artık bir şey diyemem sana.
Bütün bilgi sahibi kişiler bunun bir turistik gezi olmadığı kararında hemfikir ama burada ki insanlara bakıyorum ' Benim de 55milyon dolarım olsa bende çıkardım' diyor.
Bunun bir uzay turizmi olduğunu savunan ve gereksiz bulan kişilerin birkaç tane video yada yazısını atabilirmisiniz ben pek göremedim belki de bunu da hükümet gizliyordur.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
914,390
Üyeler
141,830
Son üye
lifed
Top Bottom