Neler Yeni

Başlangıç Seviyesi Yazılım İçin Önerileriniz

Edep Yahu

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
ümit
Merhabalar , yakın bi arkadaşım kendi kullandığı bilgisayarını 5000tlye satıyo ( resimdeki sistem). Bende bu sistemi yeğenim için almayı düşünüyorum. Çocuk yazılıma heveslenmiş bi bilgisayar ayarlar mısın dediler. Çok durumları yok o yüzden sıfır almaları baya sıkıntı olurdu o yüzden ikinci el almaya karar verdik. Sizlere sormak istediğim şey resimde ki sistemin başlangıç seviyesi yazılım için çocuğun işini görür mü ? Hiç anlamıyorum yazılımdan, hangi programları kullandıklarından falan o yüzden sizlere danışmak istedim saygılarımla..

Ekler

• sistem.jpg
    sistem.jpg
    72.5 KB · Hit: 18

man a man

80+ Bronze
Teorik olarak not defterine bile kod yazıp çalıştırılabilir fakat pratik olmaz

Yani başlangıç seviyesi için iyi bir bilgisayar gerekmiyor. Bütçe kısıtlı ise ekran kartı yerine işlemciye öncelik verilmesi yazılım için daha iyi olur.

Bilgisayar sadece yazılım için kullanılacaksa attığınız sistemdeki ekran kartı gereksiz. Ekran kartından kısıp daha iyi bir işlemcili bilgisayar çok daha iyi bir seçim olacaktır

Son düzenleme:

Mtsn

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
307
İsim
Mustafa tsn
Merhabalar , yakın bi arkadaşım kendi kullandığı bilgisayarını 5000tlye satıyo ( resimdeki sistem). Bende bu sistemi yeğenim için almayı düşünüyorum. Çocuk yazılıma heveslenmiş bi bilgisayar ayarlar mısın dediler. Çok durumları yok o yüzden sıfır almaları baya sıkıntı olurdu o yüzden ikinci el almaya karar verdik. Sizlere sormak istediğim şey resimde ki sistemin başlangıç seviyesi yazılım için çocuğun işini görür mü ? Hiç anlamıyorum yazılımdan, hangi programları kullandıklarından falan o yüzden sizlere danışmak istedim saygılarımla..
Sadece yazilim yapacaksa ekran kartindan kisip daha iyi bir işlemci alabilir

Top Bottom