Neler Yeni

Mavi Ekran BAŞLANGIÇTA MAVİ EKRAN

Yunushg

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yunus
Arkadaşlar bilgisayarım geçen aylarda mavi ekran vermeye başladı ram slotlarını değiştim format attım 1 hafta kayboluyor sonra tekrardan vermeye başlıyor. Mavi ekranı sadece bilgisayarı açtığımda mavi ekran veriyor eğer mavi ekran verirse sürekli mavi ekran vermeye devam ediyor. Sebebini bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.
İşlemci : Ryzen 5 7600x
Ekran Kartı : zotac 4060 ti 16 gb
Ram : Kingston Fury 8+8 16 gb 6000 mhz
Anakart : Asus Prime B650M-A WİFİ 2
PSU : Msi A750GF 80 plus gold
SSD : kingston 1 tb ( tek depolama alanım vardır windows ta burdadır oyunlarımda)
Win 11 sürüm : 10.0.22631
BİOS sürüm 3.5 UEFI

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,508
İsim
Emre Zengin
Arkadaşlar bilgisayarım geçen aylarda mavi ekran vermeye başladı ram slotlarını değiştim format attım 1 hafta kayboluyor sonra tekrardan vermeye başlıyor. Mavi ekranı sadece bilgisayarı açtığımda mavi ekran veriyor eğer mavi ekran verirse sürekli mavi ekran vermeye devam ediyor. Sebebini bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.
İşlemci : Ryzen 5 7600x
Ekran Kartı : zotac 4060 ti 16 gb
Ram : Kingston Fury 8+8 16 gb 6000 mhz
Anakart : Asus Prime B650M-A WİFİ 2
PSU : Msi A750GF 80 plus gold
SSD : kingston 1 tb ( tek depolama alanım vardır windows ta burdadır oyunlarımda)
Win 11 sürüm : 10.0.22631
BİOS sürüm 3.5 UEFI
Millattan önce kalma BIOS kullanıyormuşsun. Bu dediğim şekilde BIOS'u güncelle bakalım.
1) Öncelikle elinde bir tane 8 ya da 16 GB'lık bir flash bellek olsun. Belleği FAT32 olarak biçimlendirin.
2) Buradan 2613 BIOS'unu indirin hocam. https://www.asus.com/tr/motherboard...elpdesk_bios?model2Name=PRIME-B650M-A-WIFI-II
3) Sonra indirdiğiniz dosyayı klasöre çıkartın, klasöre çıkarttıktan sonra PRIME-B650M-A-WIFI-II-ASUS-2613.CAP adlı dosyayı flash belleğin içine atın.
4) Flash belleğin içine attıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve delete tuşu ile BIOS'a girin. Girdikten sonra Advanced Moda (F7) geçin. Geçtikten sonra üst tarafta Tool sekmesini göreceksin ona tıkla. Tıkladıktan sonra Asus Ez Flash 3 Utility olacak ona da tıkla. Gelen ekranda flash belleğini seç ve içindeki PRIME-B650M-A-WIFI-II-ASUS-2613.CAP adlı dosyayı seçip BIOS'u güncelleyin.
Not: BIOS güncelleme sırasında elektrik kesilmesin ve flash bellek yerinden oynamasın.

Top Bottom