Neler Yeni

Bazı internet sitelerine erişemiyorum

Kahwe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Yunus Emre Baş
Merhabalar, geçenlerde eve internet bağlattım (Altyapısız, bir çanak takıp öyle bağlanıyor) ancak bu internetle bazı sitelere girmeye çalışınca siteye erişme sorunu yaşanıyor. Örneğin Donanım Arşivi forumuna bile giremiyorum (mobil veriden girebiliyorum). Ağı kurarken dhcp sunucusunu devre dışı bıraktılar, bunun bir etkisi olabilir mi, bunun sebebi ve çözümü nedir, bu konu hakkında bilginiz var mı?
Not: DNS değiştirdim, çerezleri temizledim ancak bir şey değişmedi.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,886
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games

Kahwe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Yunus Emre Baş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Niye devre dışı bırakmışlar? Modem nereden İp alacak nasıl internete çıkacak?
Hiç bir fikrim yok, aradığımda dhcp sunucusu devre dışı olmalı dediler. İnternet sadece belli başlı sitelere erişebiliyor. Örneğin: Youtube, Instagram onun haricin bir çok sitede bağlantı problemi yaşadım.

TALHA MURAT

80+ Silver
Niye devre dışı bırakmışlar? Modem nereden İp alacak nasıl internete çıkacak?
Modem cihazlara ıp tanımlayamaz dhcp kapalı olunca çünkü denedim . Modemin ıpsi olur ama cihaz ıp si olmaz. Bu yüzden de internete bağlanamaz.

İnternete bağlanabilen akıllı cihazlarda kendilerine ait IP adresleri ve hatta DNS adresleri bile belirleyebilirsiniz dolayısıyla DHCP açık da olsa kapalı da olsa cihazınıza belirttiğiniz aynı IP adresi ile o ağda cihazınıza yer ayırabilir, internet erişimine açabilirsiniz. DHCP kapalıysa otomatik IP alamaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hiç bir fikrim yok, aradığımda dhcp sunucusu devre dışı olmalı dediler. İnternet sadece belli başlı sitelere erişebiliyor. Örneğin: Youtube, Instagram onun haricin bir çok sitede bağlantı problemi yaşadım.
Bilgisayardan mı yoksa telefondan mı giriyorsunuz ?

Kahwe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Yunus Emre Baş
Modem cihazlara ıp tanımlayamaz dhcp kapalı olunca çünkü denedim . Modemin ıpsi olur ama cihaz ıp si olmaz. Bu yüzden de internete bağlanamaz.

İnternete bağlanabilen akıllı cihazlarda kendilerine ait IP adresleri ve hatta DNS adresleri bile belirleyebilirsiniz dolayısıyla DHCP açık da olsa kapalı da olsa cihazınıza belirttiğiniz aynı IP adresi ile o ağda cihazınıza yer ayırabilir, internet erişimine açabilirsiniz. DHCP kapalıysa otomatik IP alamaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bilgisayardan mı yoksa telefondan mı giriyorsunuz ?
telefondan da bilgisayardan da internet aynı sorun yaşıyor.

TALHA MURAT

80+ Silver
telefondan da bilgisayardan da internet aynı sorun yaşıyor.
Ozaman şimdi telefondan deneyelim interneti unut unttuktan sonra bağlan kısmına bas şifreyi yaz ve altta gelişmiş seçenekler bas orada proxy kalsın sadece ıp veya dhcp ayarı diye yazar onu manuele al ve dediğimi yap Ip kısmına 192.168.1.19 Geçit 192.168.1.1 Ağ önek uzunluğu vs isterse 24 yaz dns de 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yap başka şeylerde isterse söyle yanıtlarım kendi telefonumdan bakarak söyledim.

Kahwe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Yunus Emre Baş
Ozaman şimdi telefondan deneyelim interneti unut unttuktan sonra bağlan kısmına bas şifreyi yaz ve altta gelişmiş seçenekler bas orada proxy kalsın sadece ıp veya dhcp ayarı diye yazar onu manuele al ve dediğimi yap Ip kısmına 192.168.1.19 Geçit 192.168.1.1 Ağ önek uzunluğu vs isterse 24 yaz dns de 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 yap başka şeylerde isterse söyle yanıtlarım kendi telefonumdan bakarak söyledim.
dediğini denedim internet kullanılamıyor oluyor öyle yapınca.

TALHA MURAT

80+ Silver
dediğini denedim internet kullanılamıyor oluyor öyle yapınca.
İnternete girebiliyormusun ? o önemli mesela benim bilgisayarımda bazen bağlantı yok yazıyor ama internete girebiliyorum.

Kahwe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Yunus Emre Baş
Peki gelişmiş kısmındaki kısımları ataarmısın ss olarak.
Dediğiniz gibi manuel yoktu statik seçtim ayarları girebilmek için
Screenshot_20210430-111511.png
Screenshot_20210430-111500.png

Top Bottom