Neler Yeni

Benim psikolojim bozuldu.

FightForHonor

80+ Platinum
En İyi Cevap
33
Aynısını elazığdaki depremin kayseride hissedileni ile bile yaşamıştım 1 2 ay her saniye deprem oluyor gibi hissediyordum Psikoloğa gitmeni tavsiye ederim

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Ayrıca şunu fark ettim.
İzmir'de olan ciddi depremler hep 1-2 yılda bir oluyor.
2017'de oldu 2019'da özellikle ocak aylarında, şimdi 2020'de de oldu bu daha kötüydü.
yani demek istediğim depremden kaçamayız ama kendimizi güvene almamızın bir yolu var.
psikolojim o kadar bozulmuş ki kendime tavsiye verdim şu an. :(
Depremin ne zaman olacağını bilemezsin yapman gereken belli deprem ile ilgili haberleri engelle google üzerinden istanbulda 7.6 olacak diyorlar en az 2 dk vesayre ne yapalım elden bir şey gelmiyor ev mi alalım 1 trilyondan başlıyor yeni evler. İzmir için durum farklı değil 10 dan fazla aktif fay hattı olduğunu söylüyorlar ne zaman olacağı mechul kafanızı bulandırmaya gerek yok. Depremden korkmanız normal duvardaki çatlaklar sıva çatlağı olabilir kolon ile kirişlerin birleşerek çatlaklar X şeklinde çatlaklar daha çok risk içeriyor. Eviniz sağlam olmasaydı olan o depremde yıkılırdı demekki düşündüğünüz kadar kötü değil.

OdinSonThoR

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,318
İsim
Cemal Faruk Koçak
Dostum dikkat et ama bir psikoloğa görün bende o meşur istanbul depremini bekliyorum önlem almayan o akılsızların suçu ama onların canına bir şey olmuyor

Zamanında kim demişti hatırlamıyorum ama şöyle bir laf duydum Bütün Türkiye de deprem olsa istanbulda olmasa istanbul bir şekilde yardım eder ama sadece istanbulda olsa Türkiye zor yardım eder ben bu laftan sonra depremi bekliyorum gelsin olsun bitsin

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,886
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Aynısını elazığdaki depremin kayseride hissedileni ile bile yaşamıştım 1 2 ay her saniye deprem oluyor gibi hissediyordum Psikoloğa gitmeni tavsiye ederim
Bu virüs şartlarında psikoloğa gitmek biraz zor olacak gibi.
Ne yapsam bilemiyorum.

MR EE

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,198
İsim
Emre
Açılın ben mimarım:

Kara sıva olup olmaması deprem dayanımına hiçbir faydası yoktur. Duvarlarda esnemelere bağlı olarak çatlaklar olabilir. Bunların bina dayanımı ile bir alakası yoktur. Tuğla duvarın da pek taşıyıcılığı yoktur. Binanın asıl önemli kısmı betonarmedir.

Ciri

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
32,290
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, PC Oyunları
30 Ekim'de İzmir'de olan depremden sonra ciddi psikolojim bozuldu. Tıkırtı geliyor deprem oluyor sanıyorum. Bugün öğle saatlerinde de deprem oldu yani abi çok korkuyorum ya.

Müteahhit de paradan kaçmış.
Alıntıyı görüntüle

Burada gördüğünüz bu kara sıvayı yani asıl kalın olacak yeri hiç yapmayıp normal sıvayı direkt yapmış.

Ve yani ikinci katta oturuyoruz ve üstümüzde 5 Kat daha var allah korusun bir şey olursa...
Müstakil evler var bize fazla da uzak değil ve şu anki evimizin ederiyle neredeyse aynı.
Diğer tüm finansal hesaplamalar yapıldığında imkanı var ama aileden ben annem kardeşim istiyor babam istemiyor sanki 20-30 yıllık binada oturuyoruz diyor (bina 10 yıllık).

En son buna benzer bir konu açtığımda (30 Ekim öğlen saatleri) deprem olmuştu. Umarım bir daha olmaz.
Şu anda monitörümün arkasındaki duvardaki çatlaklar çok göze batıyor ve yani benim psikolojim bozuldu abi ya ağla deseler ağlarım. Korkudan her gece çorap giyerek yatıyorum sweat giyerek yatıyorum yatağımın dibinde dinamolu el feneri de bulunuyor yani abi çok kötü ya.

Sadece içimi dökmek istedim.
Şu müteahhite var ya bi söverdim de şuan forumdan ban yerim. İnşallah en kısa zamanda kurtulursun bu sorundan dostum. Ben de Bursa'da yaşıyorum ve hissediyorum depremleri. Çok iyi anlıyorum seni. Allah yardımcın olsun.

04umut76

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
934
İsim
umut şahin
30 Ekim'de İzmir'de olan depremden sonra ciddi psikolojim bozuldu. Tıkırtı geliyor deprem oluyor sanıyorum. Bugün öğle saatlerinde de deprem oldu yani abi çok korkuyorum ya.

Müteahhit de paradan kaçmış.
Alıntıyı görüntüle

Burada gördüğünüz bu kara sıvayı yani asıl kalın olacak yeri hiç yapmayıp normal sıvayı direkt yapmış.

Ve yani ikinci katta oturuyoruz ve üstümüzde 5 Kat daha var allah korusun bir şey olursa...
Müstakil evler var bize fazla da uzak değil ve şu anki evimizin ederiyle neredeyse aynı.
Diğer tüm finansal hesaplamalar yapıldığında imkanı var ama aileden ben annem kardeşim istiyor babam istemiyor sanki 20-30 yıllık binada oturuyoruz diyor (bina 10 yıllık).

En son buna benzer bir konu açtığımda (30 Ekim öğlen saatleri) deprem olmuştu. Umarım bir daha olmaz.
Şu anda monitörümün arkasındaki duvardaki çatlaklar çok göze batıyor ve yani benim psikolojim bozuldu abi ya ağla deseler ağlarım. Korkudan her gece çorap giyerek yatıyorum sweat giyerek yatıyorum yatağımın dibinde dinamolu el feneri de bulunuyor yani abi çok kötü ya.

Sadece içimi dökmek istedim.
geçmiş olsun bro ya çok zor bir durum tırdayken depem oldu şangır şungir biri arkadan çarptı sandık sonra anladıkki deprem oluyor

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,886
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Açılın ben mimarım:

Kara sıva olup olmaması deprem dayanımına hiçbir faydası yoktur. Duvarlarda esnemelere bağlı olarak çatlaklar olabilir. Bunların bina dayanımı ile bir alakası yoktur. Tuğla duvarın da pek taşıyıcılığı yoktur. Binanın asıl önemli kısmı betonarmedir.
Bu arada yanlış söylemişim.
Kum sıva diye bir şeymiş.
Yapı mühendisliğinden siteye gelen kişi de evini sıfır olarak almış ve onun evinde de aynı bizde olduğu gibi çatlaklar varmış.
Son zamanlarda kum sıva yapılmıyor nedense.
Ayrıca üstten baskı uygulanmış mutfak kapısı ve bazı kapı çerçevelerinin üstünde ufak çizgisel şişmeler var.

AustinYellowM4

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
307
İsim
Salih Şeker
Psikolojinizi çok iyi anlıyorum. Aynı psikolojiyi 24 Ocak'ta Malatya'da yaşamıştım. Üstelik 3 dayım da evinden oldu. Umarım en kısa sürede atlatırsın. Psikologa gitmek iyi fakat bir yandan da kendimizi bu gibi şeylere alıştırmamız gerek. Çünkü bu bir doğal afet ve nerede, ne zaman geleceği belli olmaz. Geçmiş olsun.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,886
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Psikolojinizi çok iyi anlıyorum. Aynı psikolojiyi 24 Ocak'ta Malatya'da yaşamıştım. Üstelik 3 dayım da evinden oldu. Umarım en kısa sürede atlatırsın. Psikologa gitmek iyi fakat bir yandan da kendimizi bu gibi şeylere alıştırmamız gerek. Çünkü bu bir doğal afet ve nerede, ne zaman geleceği belli olmaz. Geçmiş olsun.
...

MR EE

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,198
İsim
Emre
Bu arada yanlış söylemişim.
Kum sıva diye bir şeymiş.
Yapı mühendisliğinden siteye gelen kişi de evini sıfır olarak almış ve onun evinde de aynı bizde olduğu gibi çatlaklar varmış.
Son zamanlarda kum sıva yapılmıyor nedense.
Ayrıca üstten baskı uygulanmış mutfak kapısı ve bazı kapı çerçevelerinin üstünde ufak çizgisel şişmeler var.
Betonu nasıl binanın? Demiri nasıl? Ona baksınlar. Diğer şeyler bi boya badanaya yeni gibi olur.

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,886
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
Betonu nasıl binanın? Demiri nasıl? Ona baksınlar. Diğer şeyler bi boya badanaya yeni gibi olur.
Hem bizim binalara hem de altında dükkan olan karşı binalarımıza hasarsız yazmışlar ama özellikle karşı binada aşırı fazla çatlak varmış.

Top Bottom