Neler Yeni

Çözüldü✓ Beyaz amd sistem için anakart önerisi

Montofteam

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
583
İsim
Eren
Kasanız büyükse mATX kötü gözükür

imribiy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Hardware, operating systems, overclocking, mountaineering, simracing, motorsports
Steam
imribiy
Twitter
imribiy
Discord
dsc.gg/xos, imribiy#0001
Yine Asus fanboyları doluşmuş. Colorful güzel markadır ve o anakart daha iyi. Distribütörü İndex Bilişim. Bu yüzden içiniz rahat olsun.
Gereksiz bir yorum olmuş, belki beni kasıt ederek yazmamışsındır ama üstüme alındığım için açıklıyorum.
Anakart olarak ASUS genel olarak tercih etmediğim bir marka. (Sebebi BIOS'la ilgili, çoğu kullanıcıyı ilgilendiren bir durum değil)

Sezarın hakkını Sezara vermek açısından ASUS'u tavsiye ettim çünkü:

ASUS'ta Intel 2.5gb ethernet var, Colorful'da Realtek 1gb ethernet var.
ASUS'ta VRM yapısı daha gelişmiş.
ASUS'ta BIOS Flashback özelliği var
ASUS'un ses yongası daha gelişmiş

Bunlar dışında Colorful'un X570 çipsetinden dolayı daha geniş PCIE veriyolu ve gen4 çipset avantajı var. Kasayı bir oyuncuya tavsiye ettiğimiz için tek ekran kartı kullanılacağı için anlamlı bir avantajı yok.

Colorful'un avantajlarını da objektif olmak için sıralayacaktım ancak websitelerinde koydukları manuel Çince :)

Türkiye'de belli başlı modeller hariç pek fazla anakart gelmediği için ASUS'u tavsiye etmek durumunda kaldım. Beyaz anakart özelinde konuşmuyor olsak başka modeller tavsiye ederdim.

Colorful anakart daha iyi demek yanlış bir önerme olur.

milenix

80+ Gold
Gereksiz bir yorum olmuş, belki beni kasıt ederek yazmamışsındır ama üstüme alındığım için açıklıyorum.
Anakart olarak ASUS genel olarak tercih etmediğim bir marka. (Sebebi BIOS'la ilgili, çoğu kullanıcıyı ilgilendiren bir durum değil)

Sezarın hakkını Sezara vermek açısından ASUS'u tavsiye ettim çünkü:

ASUS'ta Intel 2.5gb ethernet var, Colorful'da Realtek 1gb ethernet var.
ASUS'ta VRM yapısı daha gelişmiş.
ASUS'ta BIOS Flashback özelliği var
ASUS'un ses yongası daha gelişmiş

Bunlar dışında Colorful'un X570 çipsetinden dolayı daha geniş PCIE veriyolu ve gen4 çipset avantajı var. Kasayı bir oyuncuya tavsiye ettiğimiz için tek ekran kartı kullanılacağı için anlamlı bir avantajı yok.

Colorful'un avantajlarını da objektif olmak için sıralayacaktım ancak websitelerinde koydukları manuel Çince :)

Türkiye'de belli başlı modeller hariç pek fazla anakart gelmediği için ASUS'u tavsiye etmek durumunda kaldım. Beyaz anakart özelinde konuşmuyor olsak başka modeller tavsiye ederdim.

Colorful anakart daha iyi demek yanlış bir önerme olur.
Normal kullanıcının alamabileceği maks internet 1000'dir. Ben şahsen 2000 alan birini görmedim. Bu yüzden ikiside yeter. VRM yapısını çok inceleyemedim lanet olsun her tarafı çince yazmışlar. Ama genel anlamda bakarsak Colorful x570 çipsetinin avantajlarıyla birlikte daha iyi konumda. Beyaz istenildiği için çok fazla bir seçenek yok. Asrock Steel Legends var bide. Normalde onu önerecektim ama şuan satan bir yer yok.

imribiy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Hardware, operating systems, overclocking, mountaineering, simracing, motorsports
Steam
imribiy
Twitter
imribiy
Discord
dsc.gg/xos, imribiy#0001
Normal kullanıcının alamabileceği maks internet 1000'dir. Ben şahsen 2000 alan birini görmedim. Bu yüzden ikiside yeter. VRM yapısını çok inceleyemedim lanet olsun her tarafı çince yazmışlar. Ama genel anlamda bakarsak Colorful x570 çipsetinin avantajlarıyla birlikte daha iyi konumda. Beyaz istenildiği için çok fazla bir seçenek yok. Asrock Steel Legends var bide. Normalde onu önerecektim ama şuan satan bir yer yok.
Intel'in NIC adaptörleri daha iyi, hızdan bağımsız. VRM için çok detaylı manuele bakmana gerek yok specs sayfasında 125W max cpu demişler, 5700X overclock ile aşabilir bu değeri. X570 çipsetinin avantajlarını Colorful kullanmamış, PCIE2 4.0 hariç. Sırf yüksek çipset diye giriş seviyesi X570 aldırmak mantıksız, onun yerine orta-üst segment B550 alınır.

milenix

80+ Gold
Intel'in NIC adaptörleri daha iyi, hızdan bağımsız. VRM için çok detaylı manuele bakmana gerek yok specs sayfasında 125W max cpu demişler, 5700X overclock ile aşabilir bu değeri. X570 çipsetinin avantajlarını Colorful kullanmamış, PCIE2 4.0 hariç. Sırf yüksek çipset diye giriş seviyesi X570 aldırmak mantıksız, onun yerine orta-üst segment B550 alınır.
O kısmı kaçırmışım o zaman. Ama am4 anakart 4k vermek saçmalık olur. Bu alınabilir o zaman. Beyaz şart olmasa çok daha ucuza çok daha iyi alternatifler mevcud ama yapacak bir şey yok.

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
berdan cakmak
e-atx destekleyen çok büyük bir kasa almadığınız sürece mATX anakart çok da sırıtmaz yani anakart içinde küçük kalsa bile en kötü etrafına rgb led falan yapıştırırsınız ya da figür koyarsınız. mATX performans açısından herhangi bir etkisi yoktur. Nihayetinde performansı etkileyen şey chipset ve slotların desteklediği teknolojiler gibi. Fiyat farkında değecek bir şey söz konusu değil. Ekran kartınız ile kasa uyumuna da dikkat edin ortantılı bir kasa alın. mATX kompakt bir kasa almak isterseniz genel olarak o tarz kasalar 30 santime kadar ekran kartı desteği veriyor. Ortalama bir ATX kasada da mATX anakart sırıtmaz. Bazı arkadaşların bu takıntısına anlam veremiyorum asla da veremeyeceğim. Tabii nihayetinde zevk meselesi
teşekkür ederim kral karar vermemde yardımcı net bir açıklama olmuş sanırım colorfulu alıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

5800x oc siz kullanmayı düşünüyorum anakart max 125w mı besleyebiliyor doğrumu anladım
Mesaj otomatik birleştirildi:

O kısmı kaçırmışım o zaman. Ama am4 anakart 4k vermek saçmalık olur. Bu alınabilir o zaman. Beyaz şart olmasa çok daha ucuza çok daha iyi alternatifler mevcud ama yapacak bir şey yok.
buda çok sade geldi gözüme ya asus prime serisini seviyorum daha önce b450ma-2 kullandım memnun kaldım ama bu sefer estetik bir sistem yapmak istiyorum bembeyaz rgb li falan filan

Top Bottom