Neler Yeni

Çözüldü✓ Beyler yeni bir pc aldım ama bir sorun var.

Burak0016

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Burak Yıldırım
Beyler bir pc aldım yeni sıfır herşeyi sıfır
işlemci: amd ryzen 5 7500f
anakart: gigabyte b650m k 6400mhz mATX
ekrankartı: sapphire 7700xt
ram: ddr5 kingston 16gb 6000mhz
psu: gigabyte 850w 80+gold plus
böyle bir sistem monitör olarak da msi yeni sıfır bir monitör aldım pc yi monitöre falan bağladım kabloları bağladım açtım bios u açam dedim ama açmadı sinyal yok dedi hadi biraz daha denedim hala yok gigabyte yazısı geliyor ondan sonra gidiryor ama gigabyte yazısıda 1sn falan duruyor neyse bilgisayarcıya götürdüm bana dediki her şey yeni ve hepsinin markası farklı olduğu için sekronizasyonu olmamıştır dedi sizce gerçekten öyle mi aldığım sitede itopya yani öyle dandirik site falan deil ucuz a kaçmadım yardımcı olabilirseniz sevinirim.

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,629
İsim
Emir
böyle bir sistem monitör olarak da msi yeni sıfır bir monitör aldım pc yi monitöre falan bağladım kabloları bağladım açtım bios u açam dedim ama açmadı sinyal yok dedi hadi biraz daha denedim hala yok gigabyte yazısı geliyor ondan sonra gidiryor ama gigabyte yazısıda 1sn falan duruyor neyse bilgisayarcıya götürdüm bana dediki her şey yeni ve hepsinin markası farklı olduğu için sekronizasyonu olmamıştır dedi sizce gerçekten öyle mi aldığım sitede itopya yani öyle dandirik site falan deil ucuz a kaçmadım yardımcı olabilirseniz sevinirim.
hocam bence anakarta taktınız kabloyu :D bilgisayarcı sallamış yok öyle şey kabloyu nereye taktıgınıza dair fotoğraf atar msnız

chade

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
Yiğit
parçaların markası farklı diye senkronizasyonu yok diye bir şey ilk defa duyuyorum. yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi kabloyu farklı yere mi taktınız acaba

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,629
İsim
Emir
parçaların markası farklı diye senkronizasyonu yok diye bir şey ilk defa duyuyorum. yukarıdaki arkadaşın da dediği gibi kabloyu farklı yere mi taktınız acaba
herkes bilgisayarcı olmamalı

ramlerini kontrol et oturmamış olabilir. genelde ramlerden böyle bişey yapıyor ekran kartının girişine doğru taktığına emin ol.
bence ekran kartına takmamıs no signal diyorsa kabloda sorun var o da yanlıs yere takılmıstır

Burak0016

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Burak Yıldırım
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam bence anakarta taktınız kabloyu :D bilgisayarcı sallamış yok öyle şey kabloyu nereye taktıgınıza dair fotoğraf atar msnız
anakartta takmadım ekran kartına taktım hem hdmi hem dp
hepsini denedim ama gelmiyor ekran sinyal yok diyor

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,629
İsim
Emir
anakartta takmadım ekran kartına taktım hem hdmi hem dp
hepsini denedim ama gelmiyor ekran sinyal yok diyor
hocam onun sebebi kablodan da kabloyu nereye taktınzı atarm snız nolur nolmaz belki boşluğunuza gelmiştir

Burak0016

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Burak Yıldırım
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam onun sebebi kablodan da kabloyu nereye taktınzı atarm snız nolur nolmaz belki boşluğunuza gelmiştir
hacı şuna pc yi kaldırdım işlerim olduğu için eski kasamı geri koydum ama yani taktığım yeri iyi biliyorum 2 3 gündür uğraşıp durdum birde şöyle bir sıkıntı oldu ilk ram taktığımda ekran kartı fanları dönmedi sonra biraz ram la oynadım falan filan sonra döndü

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,629
İsim
Emir
hacı şuna pc yi kaldırdım işlerim olduğu için eski kasamı geri koydum ama yani taktığım yeri iyi biliyorum 2 3 gündür uğraşıp durdum birde şöyle bir sıkıntı oldu ilk ram taktığımda ekran kartı fanları dönmedi sonra biraz ram la oynadım falan filan sonra döndü
@Kürşat Kütükçü abi müsait olduğunda bi bakjarsan

Burak0016

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Burak Yıldırım
yani gerçekten bu zamanlarda pc almak zor ve çalışa çalışa aldım ve çalışmadı cidden insan üzülüyor. her şey sıfır olup sonrodan ekranın gelmemesi acaba dedim monitörde, mi sıkıntı var yok playstation ı bağladım çalıştı şöyle diyim ekran kartı ve ram hariç diğerki bütün parçaları, itopyadan aldım sistem ve montaj hizmetli ekran kartı ile ram i ben taktım onlar kolay diye ekran kartının power girişi vardı onlarıda taktım hem dp ve hdmi üzerinden taktım ama gelmedi şu şekilde diyim gigabyte yazısı 1saniyelik geliyor ve yok oluyor.
sonra sinyal yok diyor.

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,054
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Bu bilgisayarcı net hiçbir şey bilmiyor marka farklı diye olmaz demiş işe bak bu kadar bilgisiz kişiler dükkan açıyor ya pes valla
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kasanın iç görüntüsünü atabilir misin canım

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,016
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
Bilgisayarcıya sor o zaman toplama bilgisayarın amacın neymiş

ConquerorXIV

80+ Gold
şunun gibilere bilgisayarcı diyorsunuz bi de
parça kaktırmak için uydurmasyon cevaplar
Mesaj otomatik birleştirildi:

ramleri başka slota tak bios resle

Top Bottom