Neler Yeni

Çözüldü✓ Beyler yeni bir pc aldım ama bir sorun var.

Zexius

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
278
İsim
Poyraz
Beyler bir pc aldım yeni sıfır herşeyi sıfır
işlemci: amd ryzen 5 7500f
anakart: gigabyte b650m k 6400mhz mATX
ekrankartı: sapphire 7700xt
ram: ddr5 kingston 16gb 6000mhz
psu: gigabyte 850w 80+gold plus
böyle bir sistem monitör olarak da msi yeni sıfır bir monitör aldım pc yi monitöre falan bağladım kabloları bağladım açtım bios u açam dedim ama açmadı sinyal yok dedi hadi biraz daha denedim hala yok gigabyte yazısı geliyor ondan sonra gidiryor ama gigabyte yazısıda 1sn falan duruyor neyse bilgisayarcıya götürdüm bana dediki her şey yeni ve hepsinin markası farklı olduğu için sekronizasyonu olmamıştır dedi sizce gerçekten öyle mi aldığım sitede itopya yani öyle dandirik site falan deil ucuz a kaçmadım yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Kasayımı götürdün monitörümü en önemlisi kasayı ordami bıraktın?

aprolfort

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ömür
Ram gelince tak ekran kartını çıkar anakrt üzerinde varsa hdmi vs bi giriş ordan sistemi aç baktın çalıştı kapa bilgisayarı elektriği power tuşuna basarak boşalt kasa elektriğe bağlı olmasın ekran kartını tak görüntü yine gelmezse kasa üzerindeki hdmi bağlantısına geri tak görüntü gelir bios a gir orda bulunan menülerde görüntü çıkışını ayarlaman gerekiyor olabilir

tümen

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,934
İsim
tümen dağ
Bilgisayarcı olmak için hiçbirşey bilmeme şartı var

Geçen bir tane konu açan arkadaş kasıyordu kendini bilgisayarcıya girmek için ona demiştim aklıma geldi

proxcis

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
505
İsim
Semih Aydın
Ramlerini kontrol eder misin?
Gerçekten oturmamışsa bu sorun yaşanabiliyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Murad sedat
Aynı sorun benimde başıma geldi. Anakart bios güncellemesi yapman gerekiyor. Sonra çözülecek.

Trifact

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,354
İsim
Yusuf
bilgisayarcıya götürdüm bana dediki her şey yeni ve hepsinin markası farklı olduğu için sekronizasyonu olmamıştır
bunu hangi bilgisayarcı dediğiyse söylede diğer insanlar gitmesin. bu ne demek la. senkronizasyonu olmamıştır. bilgisayarcı olduğuna eminmisin onun?

_Emir

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,630
İsim
Emir
bunu hangi bilgisayarcı dediğiyse söylede diğer insanlar gitmesin. bu ne demek la. senkronizasyonu olmamıştır. bilgisayarcı olduğuna eminmisin onun?
Türkiyede normal bir bilgisayarcı işte %90ı öyle

Mamot23

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Mahmut Dönmez
Bende de böyle olmuştu bilgisayarcıya götürdüm. Anakartın bios sürümüyle işlemcinin bios sürümü uymuyor demişti. Ona bi bakabilirsin. Bunu çözünce bir sorun kalmamıştı bilgisayarda.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Ercan Yuztemur
Yahu bilgisayarcı değil o tokatçı. Ekran kartı güç girişi tam takılı değil muhtemelen. Bilgisayardan ses geliyor mu bip sesi falan geliyorsa kaç bip sesi geliyor. Sıfıe pc lerde ekran kartı güç kablosunu tam takmıyorlar genelde.. Baika bir sorun olduğunu sanmıyorum... İşlemci anakart uyumu falan hikaye zaten uyumlu sistem almışsınız... Kablo girişleri bilgisayar içindeki kablo girişleri eksik yada tam oturmamış muhtemelen

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
İbrahim
gigabyte logosu geliyorsa sorun 2 şeyden olabilir ram ve ssd ramları teker teker ayrı ayrı solatlarla dene olmasa Windows yüklü olsun ssd yı iyice oturtur varsa başka onu dene yoksada bide hiç ssd yada harddisk herneyse takmadan dene

Titan1328

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Titan
yani gerçekten bu zamanlarda pc almak zor ve çalışa çalışa aldım ve çalışmadı cidden insan üzülüyor. her şey sıfır olup sonrodan ekranın gelmemesi acaba dedim monitörde, mi sıkıntı var yok playstation ı bağladım çalıştı şöyle diyim ekran kartı ve ram hariç diğerki bütün parçaları, itopyadan aldım sistem ve montaj hizmetli ekran kartı ile ram i ben taktım onlar kolay diye ekran kartının power girişi vardı onlarıda taktım hem dp ve hdmi üzerinden taktım ama gelmedi şu şekilde diyim gigabyte yazısı 1saniyelik geliyor ve yok oluyor.
sonra sinyal yok diyor.
Ekran kartını takmadan çalıştır. Sorun hala varsa 2 ramden birini çıkar 1 tane kalsın bunları dene 2 rami de, hala çalışmazsa anakarta sorun vardır eski anakartın taka biliyorsan tak ekran kartını. Hepsi ddr5 olduğuna eminmisin?

Sovbidal

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Aras Şahin
Beyler bir pc aldım yeni sıfır herşeyi sıfır
işlemci: amd ryzen 5 7500f
anakart: gigabyte b650m k 6400mhz mATX
ekrankartı: sapphire 7700xt
ram: ddr5 kingston 16gb 6000mhz
psu: gigabyte 850w 80+gold plus
böyle bir sistem monitör olarak da msi yeni sıfır bir monitör aldım pc yi monitöre falan bağladım kabloları bağladım açtım bios u açam dedim ama açmadı sinyal yok dedi hadi biraz daha denedim hala yok gigabyte yazısı geliyor ondan sonra gidiryor ama gigabyte yazısıda 1sn falan duruyor neyse bilgisayarcıya götürdüm bana dediki her şey yeni ve hepsinin markası farklı olduğu için sekronizasyonu olmamıştır dedi sizce gerçekten öyle mi aldığım sitede itopya yani öyle dandirik site falan deil ucuz a kaçmadım yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Gardaş ekran kartini başka bir pc de deneme şansın varsa durma yap. ona gore iade talebi oluştur.
Eger öyle bir şansın yoksa ekran kartıni çıkar anakarttan monitöre baglantini yap o sekilde dene eger ekran gelirse ekran kartinda problem vardir ekran gelmez ise anakartinda problem vardır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

gigabyte logosu geliyorsa sorun 2 şeyden olabilir ram ve ssd ramları teker teker ayrı ayrı solatlarla dene olmasa Windows yüklü olsun ssd yı iyice oturtur varsa başka onu dene yoksada bide hiç ssd yada harddisk herneyse takmadan dene
Pc 0 almış adam pc bios da açılması lazım. Sinyal yok diyorsa hdd ssd felan hikaye eger sinyal yok demese ekran siyah ve sol üst kosede gri bir tire dedigim cizgi(-) varsa hdd veya ssd görmüyordur

Top Bottom