Neler Yeni

Bi̇lgi̇sayar Çok Fazla Isiniyor

Sylvester

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Orhan Karaoğlan
İlgilendiği Kategoriler
Bilemiyorum
Discord
Sylvester#8135
Bütçenizi belirtin verebileceğiniz maximum. 240mm sıvı soğutma ya da 165mm kadar hava soğutma destekliyormuş ama dediğim gibi bu sıcaklıklar için şimdilik gerek yok. Belki yaz için daha iyi olur yada overclock yapmak isterseniz iyi olur ve en önemlisi sıcaklık ne kadar düşük olursa işlemci ömrü de o kadar uzun olur.
çıkabileceğim maksimum bütçe 2Bin TL hocam sıvı soğutma alsam o zaman daha makbul olur hocam işlemcim İ5-11400f

Vatulian

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
827
İsim
Ege ÖZTABAK
daha önce ASUS Dual Mini RTX 3060Ti ve ASUS TUF GT301 Kasasını kullanmıştım hocam o bukadar ısınmıyordu bu kasa biraz küçük olduğu için olabilir mi
Ben de Asus Dual ve GT301 kullanıyorum. GT301 de büyük bir kasa sayılmaz.

Bu modelin 360mm modeli f/p için çok uygun. 240mm modeli 1000TL altında bir model değerlendirmek isterseniz.

Lowe

80+ Bronze
Merhaba arkadaşlar ben 1 ay önce vatan bilgisayardan aşağıdaki resim deki hazır sistemi almıştım ama bilgisayar geldiğinden beri çok fazla ısınıyor sizce
MSI Afterburner programında gözüken ayarlar stabil midir kasamın önü ful mesh olmasına rağmen bu sıcaklıklar fazla değil mi sizce de ve kasa fanlarına baktığım zaman çok az hava üfürüyorlar onu BİOS dan ful speed yapmaya çalışıyorum ama gene olmuyor lütfen yardım eder misiniz acaba :(
https://forum.donanimarsivi.com/konu/vatan-3060-ti-sistem-14-799tl.516913/ bu sistemi alan çoğu kişi yazmadı satmış olabilirler belki

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,922
İsim
Hasan

Lowe

80+ Bronze
1950 TL satıcı amazon.tr
Anakartın ne bu arada.
https://www.vatanbilgisayar.com/int...00&utm_content=mrti511400&utm_term=mrti511400 sistem bu

Sylvester

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Orhan Karaoğlan
İlgilendiği Kategoriler
Bilemiyorum
Discord
Sylvester#8135
1950 TL satıcı amazon.tr
Anakartın ne bu arada.
arkadaş atmış hocam sistemi :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

https://forum.donanimarsivi.com/konu/vatan-3060-ti-sistem-14-799tl.516913/ bu sistemi alan çoğu kişi yazmadı satmış olabilirler belki
hocam bunu alsam acaba soğutma performansı nasıl olur işlemci kaç derecelerde gezer ve + olarak benim aldığım kasaya uyumlu olur mu birde vatan bilgisayar a götürsem onlar montajlarlar mı acaba

Lowe

80+ Bronze

hocam bunu alsam acaba soğutma performansı nasıl olur işlemci kaç derecelerde gezer ve + olarak benim aldığım kasaya uyumlu olur mu birde vatan bilgisayar a götürsem onlar montajlarlar mı acaba
vatan pc 6 parçadan az ürüne montaj yapmıyor montaj yapmaları için en az 6 parça ürün alman gerekiyormuşş :)

bu arada değerlerin gayet normal

Sylvester

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
41
İsim
Orhan Karaoğlan
İlgilendiği Kategoriler
Bilemiyorum
Discord
Sylvester#8135
vatan pc 6 parçadan az ürüne montaj yapmıyor montaj yapmaları için en az 6 parça ürün alman gerekiyormuşş :)

bu arada değerlerin gayet normal
teşekkür ederim

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,922
İsim
Hasan
50li derecelere düşer muhtemelen.
Vatandan aldıysanız montajda yardımcı olurlar diye düşünüyorum. Arayıp kendilerine sorun. Bir de anakartınızda Argb fan bağlantısı yok o nasıl olur bilemiyorum. Bunu da direkt vatana sorun. Bu model soputmayı almak istiyorum hem kasama sığar mı hem de fan bağlantıları uyar mı diye.

Canxz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
157
İsim
Toprak
Ben de Asus Dual ve GT301 kullanıyorum. GT301 de büyük bir kasa sayılmaz.

Bu modelin 360mm modeli f/p için çok uygun. 240mm modeli 1000TL altında bir model değerlendirmek isterseniz.
Dostum merhaba gt301 kasadan bende aldım sıvı sogutma taktırıcam sen takabildin mi 240mm yi? Ben baktım ama takan da var takamayan da . sıvı soğutucu taktıysan hangi model?

Fatih Sultan Terim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,190
İsim
Oozdmrsm
Merhaba arkadaşlar ben 1 ay önce vatan bilgisayardan aşağıdaki resim deki hazır sistemi almıştım ama bilgisayar geldiğinden beri çok fazla ısınıyor sizce
MSI Afterburner programında gözüken ayarlar stabil midir kasamın önü ful mesh olmasına rağmen bu sıcaklıklar fazla değil mi sizce de ve kasa fanlarına baktığım zaman çok az hava üfürüyorlar onu BİOS dan ful speed yapmaya çalışıyorum ama gene olmuyor lütfen yardım eder misiniz acaba :(
Hocam kasa az üfürüyor demişsiniz. Kasanın fanları yanlış takılmış olmasın. Bi kontrol eder misiniz.
Edit: Moderatör abiler lütfen uyarı vermeyin bunada .d

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
923,624
Üyeler
143,750
Son üye