Neler Yeni

Bıktım artık bu sorundan neden oluyor bu ?

Talha_x23

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bilgisayar masaüstünde hiç bir şey yapmıyorum sadece Google'a gireceğim diyelim tıklıyorum bir süre bakıyorum sonra bilgisayar donuyor kalıyor mouse vs. hiç bir şey algılamıyor sonra ekran siyah oluyor ve ekranda DisplayPort sinyal yok diyor, ancak kasanın üzerinden reset atınca düzeliyor başka türlü olmuyor neden oluyor bu ? Nasıl düzeltebilirim ? Sizce ekran kartından mı kaynaklanıyor ? Bence ekran kartı sürücüsünden kaynaklanıyor sizde böyle bir sorun yaşıyor musunuz ?

AfniSoDeadly

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,644
İsim
Burak Tokgöz
Anakart kuzey köprüsü arızalı büyük ihtimal yeni nesil islemcilerden ise kuzey köprüsü işlemcinin içinde yani işlemcini degistirmen gerekebilir ya da ram de sorun vardır

Talha_x23

80+ Silver
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Anakart kuzey köprüsü arızalı büyük ihtimal yeni nesil islemcilerden ise kuzey köprüsü işlemcinin içinde yani işlemcini degistirmen gerekebilir ya da ram de sorun vardır
Anakartım B450M s2h v2 neden oluyor bu sorun ? Ram Team T-force 8x2 16 GB ram işlemci ise 2600x. Sizce gerçekten de işlemciyi değiştirmeye gerek var mı ?

AfniSoDeadly

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,644
İsim
Burak Tokgöz
Anakartım B450M s2h v2 neden oluyor bu sorun ? Ram Team T-force 8x2 16 GB ram işlemci ise 2600x. Sizce gerçekten de işlemciyi değiştirmeye gerek var mı ?
Senin de kuzey köprüsü islemcinin icerisinde ben bu sorunu anakartın kuzey köprüsü arızalandigi için yaşadım anakarti degistirdigimde sorun kalmadı, arkadaslarindan vs islemci isteme şansın varsa birinden ödünç iste ramlerin ucunu silgi ile silmeyi de deneyebilirsin

Talha_x23

80+ Silver
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Senin de kuzey köprüsü islemcinin icerisinde ben bu sorunu anakartın kuzey köprüsü arızalandigi için yaşadım anakarti degistirdigimde sorun kalmadı, arkadaslarindan vs islemci isteme şansın varsa birinden ödünç iste ramlerin ucunu silgi ile silmeyi de deneyebilirsin
Bu sorun kullanıcı kaynaklı mı ? Yoksa üründen mi kaynaklanıyor yani bu sorun benim hatam mı ? Sizce silgiyle silsem düzelir mi ?

AfniSoDeadly

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,644
İsim
Burak Tokgöz
Bu sorun kullanıcı kaynaklı mı ? Yoksa üründen mi kaynaklanıyor yani bu sorun benim hatam mı ? Sizce silgiyle silsem düzelir mi ?
Ramde oksitlenme varsa da yapabilir o yuzden yumusak bir silgiyle nazikce sil,
Garanti varsa islemci ve anakarti gönder. Kullanıcı hatasina gireceğini sanmiyorum

hanzos

80+ Bronze
Mesaj otomatik birleştirildi:

aynı hatayı bende yaşıyorum biraz farklı çözebildizmi

Top Bottom