Neler Yeni

Bilerek Mezuna Kalmak Doğru Olur mu?

bodmes

80+ Gold
En İyi Cevap
5
Seneye 11. sınıfa geçiyorum, bunları düşünmek için henüz erken biliyorum fakat düşündükçe kafayı sıyıracak gibi oluyorum. Kendimi büyümeye, yüksek sorumluluk altına girmeye hazır hissetmiyorum. Kısacası korkuyorum. Böyle bir hareket yapmak doğru olur mu?

Ciri

80+ Gold
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
32,290
İsim
.
İlgilendiği Kategoriler
Sistem Toplama, PC Oyunları
Seneye 11. sınıfa geçiyorum, bunları düşünmek için henüz erken biliyorum fakat düşündükçe kafayı sıyıracak gibi oluyorum. Kendimi büyümeye, yüksek sorumluluk altına girmeye hazır hissetmiyorum. Kısacası korkuyorum. Böyle bir hareket yapmak doğru olur mu?
Bence kesinlikle değil. 11.sınıfım ve eğer okul olmaz mezuna kalırsan çalışamayacağını düşünüyorum. İnan bana 11 ve 12de çalışman senin için fazlasıyla yeterli. Hocaların da yardımcı oluyor, arkadaşların yardımcı oluyor falan. Mümkün olduğunca mezuna kalmadan tekte girmeyi hedefle.

bodmes

80+ Gold
En İyi Cevap
5
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
çalışabileceğin kadar çalışıcaksın olmazsa birdaha çalışıcaksın 12 yi salıp mezuna kaldıktan sonra çalışmak aşırı saçma
12’de salacağım diye bir şey söylemedim, tabii ki çalışacağım. Buradaki amaç üniversiteye başlayacağım yılı ertelemek.

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,592
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
hocam şöyle mezuna kalmak yapabilceğiniz en şey olabilir 12.sınıfta 1.dönem tyt bitirip 2.dönem ayt bitirirseniz il 150k ya girebilirsiniz bence kesinlikle pes etmemek lazım bende 11 im ama asla mezun düşünmedim çünkü hayallerim var ve bunları yapmak için çalışıp çabalamam gerekir

goshawk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
958
İsim
Çağrı Ö
dostum 11. sınıftasın ne mezuna kalması. mezuna kalmak gibi bir plan yapma. istediğin gibi olmazsa denersin.

bodmes

80+ Gold
En İyi Cevap
5
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
dostum 11. sınıftasın ne mezuna kalması. mezuna kalmak gibi bir plan yapma. istediğin gibi olmazsa denersin.
Burada bahsettiğim şey yapamama inancı değil, ben eğer istersem ilk senede gireceğimden eminim fakat üstte yazdığım gibi büyümekten çok korkuyorum. Üniversiteye başlayacağım zamanı ertelemek istedim sadece.

cr4ck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
823
İsim
Doğukan
Discord
cr4ck#2046
Erteleme bence daha sonra çalışırken zorlanabilirsin. Gerçekten kötü bir sıralama yaparsan erteleyebilirsin ama bile bile erteleme.
Şey de yapabilirsin yanlış bilmiyorsam üniversite kaydını yaptırıp 1 sene dondurabiliyorsun.

qqzeck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
331
İsim
zeck
Eğer mezuna kalacaksan şöyle kal. 12. sınıfı bitirdiğinde sadece TYT'ye gir ve TYT'ye güzel çalışırsın sadece o sınava gireceğin için. Mezuna kaldığın senede AYT'ye girersin bi önce ki girdiğin TYT puanını kullanırsın. Yani demek istediğim yükünü azaltma şansın var.

VitoScaletta

80+ Gold
Burada bahsettiğim şey yapamama inancı değil, ben eğer istersem ilk senede gireceğimden eminim fakat üstte yazdığım gibi büyümekten çok korkuyorum. Üniversiteye başlayacağım zamanı ertelemek istedim sadece.
yapıcak bişey yok zaman çok hızlı geçiyor hepimiz büyüyüyoruz ne yazıkki çocukluk yıllarımızı bırakmak zorundayız

bodmes

80+ Gold
En İyi Cevap
5
Eğer mezuna kalacaksan şöyle kal. 12. sınıfı bitirdiğinde sadece TYT'ye gir ve TYT'ye güzel çalışırsın sadece o sınava gireceğin için. Mezuna kaldığın senede AYT'ye girersin bi önce ki girdiğin TYT puanını kullanırsın. Yani demek istediğim yükünü azaltma şansın var.
Böyle bir şey mümkün mü?

qqzeck

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
331
İsim
zeck
Ha tabii ki daha 11. sınıftasın. Önünde zaman var. Her geçen gün insanların fikri ve kafa yapısı değişiyor. İlk senede başarıp bi üniversiteye girmek daha iyi ama eğer mezuna kalıcam diyorsan dediğim şeyi düşünebilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Böyle bir şey mümkün mü?
Evet TYT puanın 200'ü geçerse girdiğin seneyle beraber 2 sene kullanma hakkın var.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
912,839
Üyeler
141,637
Son üye
Nurr34
Top Bottom