Neler Yeni

Bilgisayar Açılmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Volkan Özdil
Bilgisayar sıkıntısız çalışıyordu. 30 gün boyunca evde yoktum ve bilgisayar kapalıydı. Normalde ups kullanıyorum buna rağmen sıkıntı olabilir diye psu yu da arkadan sıfır konumuna getirmistim.

Bugün eve döndük ve bilgisayar açılmadı. Power tuşuna basınca hiçbir hareket olmuyor. Anakartda da hiçbir ışık yanmıyor. Fanlar da dönmüyor ve ışıkları yanmıyor.

Psu : Corsair RM750
Anakart : Msi b550 Tomahawk
İşlemci: Ryzen 5600x
Ram: 2×16 gb Trident Z Neo 3600MHz CL16
Ekran Kartı: Palit RTX3070 Gamingpro

Psu nun power kablosunu değiştirdim sonuç değişmedi. Psu dan şüphelendim ve denemek için anakarta bağlanan 24 pin kabloyu anakart dan çıkarttım. Kablonun 4. ve 5. soketine aynı anda ataç ile bağlantı yaptığımda psu nun fanı dönmeye başladı. Corsair in sitesinden baktığımda göre eğer fan dönerse psu da sıkıntı olmadığı anlamına geliyormuş.

Sorun nerede olabilir acaba?

NanyaRevB

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
526
İsim
TAHA KOÇAK
Biraz saçma olabilir ama sistemin power switch kablosunu kontrol ettiniz mi?

Orhanaygun41

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
956
İsim
Orhan Aygün
İlgilendiği Kategoriler
2.EL PC ALIŞ-SATIŞ VE PC TOPLAMA konularına etiketleyebilirsiniz.
Steam
https://s.team/p/ckgf-kndf/VRFNVGJG
Discord
orhanaygun#3804
Anakartta sanki sorun olmuş gibi gözüküyor.Çünkü hiçbir tepki yok diyorsun.Garantisi varsa servise göster yada PC arıza ile ilgilenen bir servise götür baktır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

psu yu da arkadan sıfır konumuna getirmistim
Onu açtınız di mi ? Yada kasanın kablosunu UPS değil direk prize bağlayın UPS de bozulmuş olabilir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Volkan Özdil
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Biraz saçma olabilir ama sistemin power switch kablosunu kontrol ettiniz mi?
Evet kontrol ettim. Çıkartıp tekrar da taktım hatta power tusu olmadan anakart üzerinden çalıştırmayı da denedim

Anakartta sanki sorun olmuş gibi gözüküyor.Çünkü hiçbir tepki yok diyorsun.Garantisi varsa servise göster yada PC arıza ile ilgilenen bir servise götür baktır.

Onu açtınız di mi ? Yada kasanın kablosunu UPS değil direk prize bağlayın UPS de bozulmuş olabilir.

Denedim hepsini ve çözüm olmadı anakart da hiç hareket yok. Bence artık anakart da sorun olduğu ile ilgili şüphelerim arttı

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
928,716
Üyeler
145,246
Son üye
alasv2
Top Bottom