Neler Yeni

Bilgisayar açılmıyor

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,611
İsim
Emre Zengin
Hocam ilk ona baktım hatta güç tuşu bozulmuş olabilir diye reset tuşu ile yer değiştirip denedim ama yine yemedi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Acaba statik elektirik le alakası olabilir mi ama anakarta elektirik gidiyo çunku çıplak elle dokundum
PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstündeki açma düğmesine 5-10 defa bas birazda basılı tut bakalım. Statik elektrik varsa boşaltması gerek.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,611
İsim
Emre Zengin

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,611
İsim
Emre Zengin
Yok kral ya yemedi yine olmadı
Acaba anakartı mı bozdun aklıma başka seçenek gelmiyor. Montajda doğru duruyor. Kasayı bilgisayarcıya götürüp aynı parçaları başka anakartta test edin bakalım.

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Diyar Aksakallı
Acaba anakartı mı bozdun aklıma başka seçenek gelmiyor. Montajda doğru duruyor. Kasayı bilgisayarcıya götürüp aynı parçaları başka anakartta test edin bakalım.
İnşallah bozmamışımdır işlemciyi söküp yekrar takıcam işlemci fanını da hava almasın diye sonuna kadar çevirmiştim onuda hafiften hava almıcak şekilde gevşek takıcam çalışır inşallah olmadı bilgisayarcı yolu gözüktü gibi😔

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Diyar Aksakallı
Herkese iyi bayramlar arkadaşlar pc yi çalıştırdım işlemciyi sökünce çalıştı ama işlemci soputucunun vidalarını açmamla işlemcide cıktı sağa sola oynatmama bile izin vermedi işkemcinin pinlerinde çok hafif bi yamukluk var bundan sıkıntı olur mu olursa da nasıl düzeltebilirim yardımcı olursanız sevinirim

Ekler

• IMG_2826.jpeg
    IMG_2826.jpeg
    352.2 KB · Hit: 14

ilkaycam.m

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
504
İsim
ilkay çam
yuvaya oturuyorsa tak gitsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Diyar Aksakallı

ilkaycam.m

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
504
İsim
ilkay çam
Kral oturuyo da temasızlık falan yapıyo galiba pc açılmıyo
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şırıngayı ordadan kırıp yapılıyomuş ya öyle yapacam yada bilgisayarcıya götürücem 2 dk halletsin
hocam cok ugrasmayin pinleri kirabilirsiniz

Top Bottom