Neler Yeni

Bilgisayar Anakart Logosunda Kalıyor ve Açılmıyor

stephanes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Gökay Taşkıran
DeepFreeze adlı bir uygulama kurmustum, sildim ve sonra tekrar yüklemek isterken sorun oluştu silinmemiş olarak gözüküyordu, ben de regedit e girip Deep Freeze i aratıp onunla alakalı herşeyi sildim ve bilgisayarı restartladım. Ondan sonra bilgisayar açılırken ana kart logosunda kalmaya başladı, ekran yükleniyor gibi oluyor fakat bi süre sonra bios a gir diyor sonra tekrar yükleniyor gibi oluyor böyle bir döngü var, bios a girebiliyorum soracak olursa diye söyleyeyim dedim.

Jroxy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Ömer Kılıç
Alakası olduğunu sanmıyorum ama biosu sıfırlamayı dener misin?

SeastoreKing

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
811
İsim
Ahmet Erboz
DeepFreeze adlı bir uygulama kurmustum, sildim ve sonra tekrar yüklemek isterken sorun oluştu silinmemiş olarak gözüküyordu, ben de regedit e girip Deep Freeze i aratıp onunla alakalı herşeyi sildim ve bilgisayarı restartladım. Ondan sonra bilgisayar açılırken ana kart logosunda kalmaya başladı, ekran yükleniyor gibi oluyor fakat bi süre sonra bios a gir diyor sonra tekrar yükleniyor gibi oluyor böyle bir döngü var, bios a girebiliyorum soracak olursa diye söyleyeyim dedim.
bios sıfırlamayı dene.

stephanes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Gökay Taşkıran
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kasaya erişim varsa anakart üzerinden bios pilini çıkartıp 5-10 saniye sonra takarsan sıfırlanır.
Pek bilgim yokta bios pili tam olarak nerde ve nasıl cikartabilirim

Furkan1.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
42
İsim
Furkan
Anakart üzerinde yuvarlak ince bir pil var onu çıkarıp 5-10 saniye sonra takmayı dene

Kamina

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Kayıt defterinde kafana göre oynama yapmak sistemi bozar. Ama sende anakart logosunda kalıyormuş alakası olacağını sanmıyorum. Dedikleri gibi BIOS pilini çıkar 10 saniye sonra geri tak. Böylece CMOS resetlenmiş olacak.

stephanes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Gökay Taşkıran
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bios pilini çıkartıp tekrar taktım, değişen bişe6 yok
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kayıt defterinde kafana göre oynama yapmak sistemi bozar. Ama sende anakart logosunda kalıyormuş alakası olacağını sanmıyorum. Dedikleri gibi BIOS pilini çıkar 10 saniye sonra geri tak. Böylece CMOS resetlenmiş olacak.
Bios pilini çıkartıp tekrar taktım, değişen bir şey yok

Toxpox

80+ Gold
En İyi Cevap
32
Dahası  
Reaksiyon skoru
12,762
İsim
Toxpox
"Anakart Logosunda kalıyor" derken UEFI olduğu için Windows açılma ekranı anakart logon oluyor yani sorun anakartında ya da BIOS'ta değil.

Windows'tan kaynaklı bir sorun yaşıyorsun.

Sistemin açılırken F8 tuşu ile kurtarma moduna girip güvenli moddan başlatmayı dene.

SeastoreKing

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
811
İsim
Ahmet Erboz
Bios pilini çıkartıp tekrar taktım, değişen bişe6 yok

Bios pilini çıkartıp tekrar taktım, değişen bir şey yok
o zaman biosa gir default setting e bas sonra f10 basıp çık

stephanes

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Gökay Taşkıran
"Anakart Logosunda kalıyor" derken UEFI olduğu için Windows açılma ekranı anakart logon oluyor yani sorun anakartında ya da BIOS'ta değil.

Windows'tan kaynaklı bir sorun yaşıyorsun.

Sistemin açılırken F8 tuşu ile kurtarma moduna girip güvenli moddan başlatmayı dene.
F8 bastıgımda karşıma bunlar çıkıyor tam olarak neyi seçmem gerek

.

Son düzenleme:
Top Bottom