Neler Yeni

Bilgisayar aniden gidiyor.

hanzos

80+ Bronze
Aniden ekran gidiyor ve tüm fanlar son seviyede çalışmaya başlıyor. Playstation çalıştırır gibi çok ses çıkıyor. Monitör siyah ekran oluyor. Discordda sesim falan karşı tarafa gidiyor. (Yaklaşık 10 saniye boyunda)

Sebebi nedir bilmiyorum.

Sitemim;
CPU : AMD Ryzen 5 3600
CPU COOLER : Fuma 2
Anakart : MSI B550M PRO - VDH
RAM : XPG D60G RGB 2x8 CL16 3200MHZ
GPU : GTX 1660 Super
CASE : Cooler Master TD500 Mesh
PSU : Cooler Master MWE 650W 80+ Bronze
HDD : Seagate Barracuda 2 TB
SSD : Samsung 970 EVO 500 GB

Bilgisayarda yüklü uygulamalar;

Screenshot_1.png
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Emirhandkee @crazyreign @Toxpox @İbrahim Özel @RevDeisDou @MisakiTaro @Doğu'kan @Şans burda!

Tekrar sistemi açtığımda sorunsuz çalışıyor. Fakat bir süre sonra tekrar oluyor.

Son düzenleme:

Phenoma

80+ Silver
AMD WattMan hatasına benziyor. Nvidia da olanı tabii.
Grafik sürücüleri güncel mi ?

imemircan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
480
İsim
Emir can Bozan
İlgilendiği Kategoriler
Gözüme ne çarparsa valla :)
Ben buradan da yapmıştım direk uyku modunu bilgisayardan kaldırmıştım :D deneyebilirsin.

Ekler

• Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    30.3 KB · Hit: 33
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    23.6 KB · Hit: 35

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
sistemde herhangi bir overclock var mı?

hanzos

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben buradan da yapmıştım direk uyku modunu bilgisayardan kaldırmıştım :D deneyebilirsin.
Gelişmiş güç ayarlarına bas sonra sabit disk için kapanma süresi gibi bir ayar çıkacak (adını tam hatırlayamadım) ona bas sonra orada ki 20 rakamını sil 9999999 yaz.
2 sinidie yaptım şuanda ekran kartı driverı indiriyorum

sistemde herhangi bir overclock var mı?
herhangi bir overclock yok

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
Alıntıyı görüntüle

Farklı bir forumda yazdığım cevap.
aklıma sadece psunun arızalı olma ihtimali geldi. imkanın varsa başka psu ile deneyebilirsin. format attıktan sonra da devam ediyorsa sorun yazılımsal değil gibi duruyor. tek tek parçaları değiştirip sorunlu bir parça arayabilirsin.

bundan önce xmp kapatıp denedin mi? ramlerin tekini çıkar, olmazsa öbürünü çıkar. aklıma gelenler bunlar. umarım çözersin. topladığın pcde sorun yaşamak çok kötü. sorunu bulamamak daha kötü.

hanzos

80+ Bronze
aklıma sadece psunun arızalı olma ihtimali geldi. imkanın varsa başka psu ile deneyebilirsin. format attıktan sonra da devam ediyorsa sorun yazılımsal değil gibi duruyor. tek tek parçaları değiştirip sorunlu bir parça arayabilirsin.

bundan önce xmp kapatıp denedin mi? ramlerin tekini çıkar, olmazsa öbürünü çıkar. aklıma gelenler bunlar. umarım çözersin. topladığın pcde sorun yaşamak çok kötü. sorunu bulamamak daha kötü.
XMP olayını açar mısın. Birde hiç bir parçayı değiştiremem evde 1 adet masaüstü bulunmakta. Ram rgbleri farklı çalışıyor. PC'yi toplayalı baya bir zaman oldu bu arada.

AMD WattMan hatasına benziyor. Nvidia da olanı tabii.
Grafik sürücüleri güncel mi ?
Sistemi yeniden başlatıyorum ekran kartının son sürümünü yükledim.

Top Bottom