Neler Yeni

Bilgisayar birkaç denemede açılıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emir YILDIZ
Merhabalar, 2017 de aldığım ve nerden baksanız 2 veya daha uzun süredir yaşadığım bir sorun bu günlerde daha da fazla canımı sıkmaya başladı ve canıma tak etti artık. Bilgisayarımın güç tuşuna bastıktan sonra fan sesleri geliyor, ışığı olan parçaların ışığı yanıyor fakat normalde yanması gereken fare ve klavye ve yine normalde tepki vermesi gereken monitörüm hiçbir şekilde tepki vermiyor. bu süre içerisinde anakarttaki debug ledlerden vga olanı beyaz bir şekilde yanıyor, söndükten sonra da klavye fare ışıklarım geliyor, monitörümün de sinyal aldığını gösterir şekilde turuncu olan ışığı yeşile dönüyor ve ekran siyah olarak kalıyor(bir değişim oluyor fakat siyah ekran yanıyor, kapalıyken açık konuma geliyor). Birkaç defa bilgisayarımı düğmesine basılı tutarak kapatıp veya yeniden başlatma düğmesiyle yeniden başlattıktan sonra (bu sırada hala devam ediyor, o yüzden birden fazla kez tekrar başlatıyorum) bilgisayar düzgün bir biçimde açılıyor. bilgisayar donanımlarım:

windows 10 64bit
650w psu
gtx 1050ti
ryzen 3 2200g
a320 pro vh plus
1tb hdd/250gb ssd
8gb 2400mhz/8gb 3200mhz ram(2400 mhzde kullanıyorum, 2133 olarak da denedim aynı sorun devam ediyor)
tüm driverlarım güncel

sorunumla alakalı bilgisayarımı bi teknik servise veya parçaları garantiye yollamadım, sadece zamanında ekran kartımı farklı bir sebepten dolayı servisine yollamıştım ve herhangi bir şey olmadığını söylemişlerdi.
benimle aynı sorunu yaşayıp çözen veya sorunumun ne olduğunu/neye benzediğini öngören birisi cevap verirse çok mutlu olurum. iyi günler

Top Bottom