Neler Yeni

BİLGİSAYAR DİZMEME YARDIM EDER MİSİNİZ

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Semih Yıldız
Arkadaşlar selamlar 22-23k civarı bir param var ve bu fiyata dizilebilecek en iyi sistemi dizmek istiyorum, gamegaraj sitesinde satılan hazır sistemin birkaç donanımını değiştirdim ve sistemin son hali paylaştığım şekildedir, bilgisayardan fazla anlayan birisi olmadığım için anakart, ram, kule tipi soğutucu, m2ssd vs vs birbirleri ile uyumlu mudur? Sistemi bu şekilde alırsam herhangi bir problem yaratır mı? Ayrıca vermek istediğiniz ufak tavsiyelere de (aynı bütçeli farklı donanım önerileri) açığım.
Ekran Alıntısı.PNG

-Mehmet-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,408
İsim
Mehmet Aslan
Arkadaşlar selamlar 22-23k civarı bir param var ve bu fiyata dizilebilecek en iyi sistemi dizmek istiyorum, gamegaraj sitesinde satılan hazır sistemin birkaç donanımını değiştirdim ve sistemin son hali paylaştığım şekildedir, bilgisayardan fazla anlayan birisi olmadığım için anakart, ram, kule tipi soğutucu, m2ssd vs vs birbirleri ile uyumlu mudur? Sistemi bu şekilde alırsam herhangi bir problem yaratır mı? Ayrıca vermek istediğiniz ufak tavsiyelere de (aynı bütçeli farklı donanım önerileri) açığım.Alıntıyı görüntüle
parçalar uyumlu. 28k ya çıkabilirseniz buna da bakılabilir 4060 ti 16 gb ve 1 tb m2 ssd yapınca 28.000 TL oluyor. https://www.gamegaraj.com/urun/nebula-5a/

Honigfluss

80+ Bronze
Arkadaşlar selamlar 22-23k civarı bir param var ve bu fiyata dizilebilecek en iyi sistemi dizmek istiyorum, gamegaraj sitesinde satılan hazır sistemin birkaç donanımını değiştirdim ve sistemin son hali paylaştığım şekildedir, bilgisayardan fazla anlayan birisi olmadığım için anakart, ram, kule tipi soğutucu, m2ssd vs vs birbirleri ile uyumlu mudur? Sistemi bu şekilde alırsam herhangi bir problem yaratır mı? Ayrıca vermek istediğiniz ufak tavsiyelere de (aynı bütçeli farklı donanım önerileri) açığım.Alıntıyı görüntüle
İşlemci seçimi iyi. Anakarta gelince, önceliğin anakart olmamalı, SSD'yi düzeltip anakartı varsayılanda bırakırsan 32 GB ram için bütçen açılabilir. Ekran kartı Inno3D olmalı, soğutması daha iyi. Ram seçimin iyi fakat 32 gb yapmanı tavsiye ederim. SSD seçimi kötü çünkü daha ucuza da 1 TB SSD var. Aralarındaki minimal hız farkı neredeyse hiçbir zaman işine yaramayacak. İkisi de ısınıp hızlarını düşüyorlar çünkü dram teknolojisine sahip değiller. Psu seçimin şahibeli, kimse Aquarius'un iyi olup olmadığını bilmiyor. Koskoca internette 2-3 yorumu var, onlar da kötü diyorlar. DarkFlash DK150 seçmeni öneririm. F/P bir ürün. Birçok kişi aldı ve bir sıkıntı yaşamadı.
Parçalar uyumlu olmasaydı seçemezdin.
24K civarında 5600 4060 Ti 8 GB başlar
27K civarında 5600 4060 Ti 16 GB başlar

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
910,960
Üyeler
141,374
Son üye