Neler Yeni

Bilgisayar kendi kendine kapanıyor

BuraKaya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
Burak Kaya
Merhaba dostlarım, birkaç ay önce topladığım sistemim kendi kendine kapanıyor. Kapanma durumu şu şekilde oluşuyor;
Aida64 testini yaparken 2 saat sonunda testi sonlandırdım ve stop tuşuna basmamla ekranda ''No Sinyal'' yazısı belirdi birkaç saniye sonrada klavyemin ışıkları söndü ama kasa çalışmaya devam ediyor. Alakalı alakasız oyunlarda da problem olmakta. Mesela ''x'' oyununda hemen ekran gidiyorsa eğer aynı oyunda tekrar girdikten sonra yarım saat sonra gidiyor.
Sistem şu şekildedir;

Ryzen5 1600 (bu işlemciyi sıfır ile değiştirdim bundan şüphelendim çünkü)
Gigabyte B450M S2H V2
Gskill8x2 3200MhzCL16 Ram
Sapphire Rx570 Nitro 4gb
Segate Barracuda 1Tb HDD
Thermaltake LitePower 550w Psu (Herhangi bir sertifikası bulunmamaktadır)

Canım cidden çok sıkkın zorla alabildim bu bilgisayarı ve problemi bir türlü bulamıyorum umarım yardım edecek bir arkadaşımız çıkar...

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
Bilgilendirmen için çok teşekkür ederim. Sistem çalışmaya devam ediyor fakat klavye ışıklarım tamamen gidiyor ve monitörde no sinyal yazısı alıyorum tamamen kendim kapatıyorum sistemi yeniden açmak için.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Xpm açık profile1 3200 mhz aldım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet dediğin gibi XMP ayarlarını ''Profile1'' yaptım ve 3200 e aldım düşürüp tekrar deneyeceğim. Peki Ryzen5 ailesinde 3200 Mhz destekleyen önerebilceğin işlemci varmı uygun fiyatlı olmak şartıyla tabi.
Xmp kapat oc varsa iptal et öyle kullan bide

BuraKaya

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
92
İsim
Burak Kaya
Verdiğin değerli bilgiler için çok teşekkür ederim. Dediklerin benim için çok bilgilendirici oldu keşke ilk PC toplayacağım zaman MHZ değerlerini öğrenseydim neyse sağlık olsun. XMP'yi kapatıp zorlayacağım test oyun vs. ama ola ki sorun devam ederse sence PSU mu yoksa ekran kartında mı sorun vardır aklıma bu takıldı. Yine yeniden çok teşekkür ederim minnettarım...

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
1,001,834
Üyeler
158,668
Son üye
Alperen Bulut
Top Bottom