Neler Yeni

Bilgisayar Kendi kendini resetliyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Deniz

Asıl RAM'lerim buydu​

G.Skill Trident Z Neo RGB 64 GB (2x32 GB) 3600MHz DDR4 RAM (F4-3600C18D-64GTZN)​

2.Denediğim RAM buydu
Corsair 32 GB(2x16) Vengeance LPX 3600MHz CL18 DDR4 RAM (CMK32GX4M2D3600C18)

CPU Ryzen 9 5900X

GPU RTX 4080 Palit OC

PSU Cooler Master MWE V2 80Plus Gold 1250W Full MODÜLER 140mm FANLI GÜÇ KAYNAĞI

ANAKART ROG Crosshair VIII Hero X-570

M.2 SSD Seagate FireCuda 520 ZP2000GM3A002 PCI-Express 4.0 2 TB M.2 SSD

Kasa Cougar GEMINI T RGB Gaming USB3.0 MidT ATX SİYAH KASA

Bilgisayar düzgün bir şekilde açılıyor sıcaklık değerleri normal ardından cinema 4D açıyorum ve yoğun ve komplex bir sahnem var 20 milyon polygondan oluşan 1cm voxellerden oluşan 3000x3000x1000cm bir sis var içinde material olarak ise 20 material var bunların her birnin içinde 4'er tane 4K texture var bu bilgisayarı yormayacak bir iş aslında bu ardından rendera girdim 2K bir render alıyorum sıcaklık değerlerini kontrol ettim yatmadan önce saat gece 2 de rendera koydum sabah kalktığımda kendini resetlemişti render loglarından baktım güç sabah 8:20 de gittmiş kendini resetlemiş ardından tekrar açtım tekrar rendera koydum 5dk geçmeden kendini resetledi tekrardan ondan sonra tekrar rendera koymadım sanırım bilgisayar yük altına girince bu durum oluyor gibime geldi termal macunu da olması gerektiği düzeyde sürdüm ve garip olan şu dün gece saat 11 gibi oldu bu olay bilgisayar kasasının arkası ve önü cam ama mesh bir kasa camları takınca gece yine bir kapanma oldu bu sefer 5dk da kapandı sonra yan yatırdım kasayı ve camları çıkardım o şekilde denedim bir 1 saat başında durdum kapanmadı bunu ek bir bilgi olarak vermek istedim sorunu çözmeme yardımcı olun gerçekten işlerim konusunda çok büyük sıkıntı çekiyorum bana yardımcı olmanızı rica ediyorum gerçekten benim için çok büyük ve hayatımı değiştirecek bir iş aldım yurt dışından iş bağlantısı kurdum ve bu bağlantı ile iş aldım bu iş kaçmaması lazım uyumluluk listesindeki M.2'yi takmama rağmen 1_m2 soltu SSD'yi görmüyor asla o yüzden 2_m2 yuvasında çalıştırıyorum o da pci 3.0

ImToretto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,078
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Bileşenleri. Genel Sorunlar.
Instagram
7emrek
Merhabalar,

Sorun bu yaptıklarınıza göre ısı problemi gibi gözüküyor.
İşlemciyi test için Aida64 uygulaması ile stres testine sokup sıcaklıkları kontrol eder misiniz?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Deniz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tamamdır şuan iş yerinde çalışmaktayım eve geçince bu yönetimi deneyeceğim

Geralt1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,923
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
İşlemci veya ekran kartı fazla ısınırsa bilgisayara reset atar. Cam kapakları hiç takmadan kullanabilirsin. İşlemcinin sıcaklığını ve yüzde kaç kullanıldığını takip etmen gerekiyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Deniz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tamamdır renderda bi süre takip edicem ilk 1 saat takip etmiştim max 65 derecelere çıkıyordu işlemci ekrna kartıda max 55 derecelerdeydi

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
925,283
Üyeler
144,410
Son üye
routersolian
Top Bottom