Neler Yeni

Öneri Bilgisayar mühendisliği öğrencisi icin laptop önerisi

MovesLikeJaggeR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
481
İsim
İSRAFİL GÖKBURUN
Bütçe
25000
Arkadaşlar iyi forumlar kuzen bilgisayar mühendisliği kazandı bu sene ve bir laptop lazım pek anlamadığım için işlerini görebileceği bir laptop arıyoruz 20-25k max bandında bunu çözebilir miyiz çözebilirsek önerebileceğiniz bir ürün var mı acaba

Son düzenleme:

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,054
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar

MovesLikeJaggeR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
481
İsim
İSRAFİL GÖKBURUN
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Öğrencilik için bu laptopun performansının %20'si filan yeter aslında.

İlla 30k olacak diye kural yok daha uyguna da işimiz çözülür ise daha iyi olur mesela 20k ya da işiniz görülür derseniz daha iyi olur

soul

80+ Silver

MovesLikeJaggeR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
481
İsim
İSRAFİL GÖKBURUN
Bunlar iş görür mü eger görürse hiç 30k ya çıkmaya gerek tok zaten bir LOL oynayacak çocuk bir de işte ders için tam olarak ne özellikleri olması lazım akşam gaming gecesini bekleyip karşılaştırıp ona göre alalım diyoruz

firsatgamingx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,568
İsim
Cem Ayar
Instagram
firsatgamingx
U serisi işlemcili 8gb ramli 256gb ssdli bile yeter. Bende r3 4300u 8gb ram 512gb ssd var. Yazılımların hepsini yapabiliyorum (yapay zeka işleri hariç tabi :D) Onun için de google colab vs var. Rami mümkünse 16gb olsun 512gb ram ryzen5 5500u mesela veya i5 bir işlemcili ekran kartsız laptop iş görür.

Ama oyun vs oynayacaksa ona göre arttırabilirsiniz

MovesLikeJaggeR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
481
İsim
İSRAFİL GÖKBURUN
U serisi işlemcili 8gb ramli 256gb ssdli bile yeter. Bende r3 4300u 8gb ram 512gb ssd var. Yazılımların hepsini yapabiliyorum (yapay zeka işleri hariç tabi :D) Onun için de google colab vs var. Rami mümkünse 16gb olsun 512gb ram ryzen5 5500u mesela veya i5 bir işlemcili ekran kartsız laptop iş görür.

Ama oyun vs oynayacaksa ona göre arttırabilirsiniz
Yani illa ki oyun oynar çocuk b3len photoshop falan tarzı güç isteyen parcalar lazım diyordum ama yorumlar da baktım ki hepiniz söylüyorsunuz o zaman rtx 3050 16gh ram 512 sdd işlemci olarak da intel ve AMD tarafında ne bakılmalıdır akşam incehesap bekleyip ona göre alacağız

soul

80+ Silver
Bunlar iş görür mü eger görürse hiç 30k ya çıkmaya gerek tok zaten bir LOL oynayacak çocuk bir de işte ders için tam olarak ne özellikleri olması lazım akşam gaming gecesini bekleyip karşılaştırıp ona göre alalım diyoruz
Bekleyip ona göre alabilirsin.
Acer yeterli olur sadece LoL oynayacaksa ki çoğu oyunu da rahatlıkla açar zaten.
Sadece ram eklersin o kadar. Yetmez çünkü , o da 700tl gibi bir şey.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca bizzat Acer modelini ram 16gb yapıp deneyimledim 3 ay gayet güzeldi o fiyata alınır cihaz.

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
714
İsim
Fatih Ayhan
Son düzenleme:

MovesLikeJaggeR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
481
İsim
İSRAFİL GÖKBURUN
Bekleyip ona göre alabilirsin.
Acer yeterli olur sadece LoL oynayacaksa ki çoğu oyunu da rahatlıkla açar zaten.
Sadece ram eklersin o kadar. Yetmez çünkü , o da 700tl gibi bir şey.

Ayrıca bizzat Acer modelini ram 16gb yapıp deneyimledim 3 ay gayet güzeldi o fiyata alınır cihaz.
Akşamı bekleyelim bakalım ram garanti dışı bırakmıyor galiba sonradan ekletmek değil mi

Oyun oynamayacaksa,
https://www.akakce.com/laptop-noteb...m-15-6-full-hd-notebook-fiyati,143163070.html

fiyatına göre en iyisi olduğunu düşünüyorum. Aynı zamanda tabi öğrenci için fazlasıyla yeterli. Espor oyunlarını falan da rahatlıkla oynatır.
Yok ya genç çocuk biraz iyisi olsun oyun falanda oynayacak netice de

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
714
İsim
Fatih Ayhan
Yok ya genç çocuk biraz iyisi olsun oyun falanda oynayacak netice de
Yazılım konusunda 20-30K'ya aldığınız bilgisayarların öğrencilik hayatında performans farkını hissetmezsiniz. Oyun bilgisayarlarının şarjı çok çabuk tükeniyor. Dışarıda ya da kütüphanede çalışmak istediğinde bir prize muhtaç kalabileceği zamanlar oldukça fazla olacaktır. Benim tercihim iş bilgisayarından yana olurdu. Gerek şarj süresi, gerek hafifliği, gerekse de AAA tarzı oyunlar haricindeki çoğu oyunu oynatabilmesi olsun daha çok işine gelecektir. Bütçeyi zorlamaması da cabası.

MovesLikeJaggeR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
481
İsim
İSRAFİL GÖKBURUN
Yazılım konusunda 20-30K'ya aldığınız bilgisayarların öğrencilik hayatında performans farkını hissetmezsiniz. Oyun bilgisayarlarının şarjı çok çabuk tükeniyor. Dışarıda ya da kütüphanede çalışmak istediğinde bir prize muhtaç kalabileceği zamanlar oldukça fazla olacaktır. Benim tercihim iş bilgisayarından yana olurdu. Gerek şarj süresi, gerek hafifliği, gerekse de AAA tarzı oyunlar haricindeki çoğu oyunu oynatabilmesi olsun daha çok işine gelecektir. Bütçeyi zorlamaması da cabası.
Yani bu çocuk daha 1.sinif hazırlıkta iş bilgisayarı alıp da başka bir şey yapamayacaksa sıkıntı olur illaki oyun oynamak ister o yüzden bu tarz bir şey alalım diyoruz

Top Bottom