Neler Yeni

Öneri Bilgisayar mühendisliği öğrencisi icin laptop önerisi

ebruli

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Ebrar Alagöz
Oyun oynamacaksanız oyun bilgisayarı almanızın da bir anlamı yok. Yazılım alanında oyun geliştirme gibi ekran kartını da gerektiren bir alan seçmiyorsanız ekran kartına boşuna para vermeyin. İşlemci ve işlevsellik bakımından laptoplara bakabilirim. Oyun bilgisayarı alıp hem sırtınızda 2-3 kilo hem de 2-3 saati çok da fazla geçmeyen şarj süreleri ile uğraşmak çok can sıkıcı olabiliyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam bu arada artık 16 gb ram yetmemeye başladı ya ben 32'ye geçince aradaki farkı çok net gördüm. Tabi giriş seviyeden başlayacak birisi için ilk 1 sene yeterli olur. Genel anlamda 16 gb artık sınır olmaya başladı. Umarım bundan sonraki programları da 32 gb rame göre optimize ederler de ilerde 32 gb ram de yetersiz gelmeye başlamaz.
@firsatgamingx @marceline_27 bakabildiniz mi peki şu zamlar gelmeden alsam çok iyi olucak . Bu nasıl yani bu kadarına gerek varmı bir kereden macbook alsam iş görür mü fiyat olarak zorlasa da taksit yapmak zorundayım her türlü

Ekler

• IMG_9784.png
    IMG_9784.png
    3.1 MB · Hit: 16

marceline_27

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
713
İsim
Fatih Ayhan
@firsatgamingx @marceline_27 bakabildiniz mi peki şu zamlar gelmeden alsam çok iyi olucak . Bu nasıl yani bu kadarına gerek varmı bir kereden macbook alsam iş görür mü fiyat olarak zorlasa da taksit yapmak zorundayım her türlü
Her türlü yeterli fakat oyun bilgisayarı önerecek olsam bunu önermezdim. Ekran kartı oldukça düşük çünkü. Alabiliyorsanız 16 gb ramli bir macbook alabilirsiniz çok rahat iş görür uzun süre. Windows isterseniz de;

Bu ve benzeri bir şey alabilirsiniz. Tabii bu fiyat bandında çok fazla seçenek var. 32 gb 40 gb rame sahip bilgisayarlarda var ama atıyorum işlemcisi bi tık daha düşük ya da dokunmatik ekranı yok vs.

Bu attığım bilgisayarı arkadaşıma aldık içinden kalem de çıkıyor. Hem yazılım yapmak için hem de diş hekimliği okuyor notlarını takip etmek not almak ve ders çalışmak için kullanıyor. Hafif olduğu için çantada kitapların içinde ekstra ağırlık da hissedilmiyor. Tek başına taşındığında zaten kuş gibi :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,873
Üyeler
140,711
Son üye
Eko_Ekoo
Top Bottom