Neler Yeni

BİLGİSAYAR SÜREKLİ KENDİNİ YENİDEN BAŞLATIYOR !

IamLazz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Yüksel ÇAKAR
Arkadaşlar 3 bilgisayar ile knight onlinede pazar yapıyorum. 3 bilgisayarımda 7/24 açık. Bunlardan 1 tanesi eski bir pc son 1 haftadır sürekli olarak kendini resetliyor. Olay şöyle oluyor bazen 1saatde 1 reset atıyor. Bazen yarım saatde bir. Bazen 5-6-7-8 saat kadar reset atmadıgı oluyor. Bilgisayar birden reset atıp tekrar açılıyor.

Yaptığım işlemler şunlar.

Ram söktüm silgi ile sildim.
Ram Test ettim.
HDD test ettim.
PSU değiştim
İşlemci macununu yeniledim

Hiçbir sorun bulunmadı. Enson olarak ekran kartındamı sorun var diyerek ekran kartını söktüm onboard olarak çalıştırdım fakat sorunum yine devam etti. Sizce sorun ne olabilir.

Buğrahan Mert

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,279
İsim
Kazım Buğrahan Mert
Arkadaşlar 3 bilgisayar ile knight onlinede pazar yapıyorum. 3 bilgisayarımda 7/24 açık. Bunlardan 1 tanesi eski bir pc son 1 haftadır sürekli olarak kendini resetliyor. Olay şöyle oluyor bazen 1saatde 1 reset atıyor. Bazen yarım saatde bir. Bazen 5-6-7-8 saat kadar reset atmadıgı oluyor. Bilgisayar birden reset atıp tekrar açılıyor.

Yaptığım işlemler şunlar.

Ram söktüm silgi ile sildim.
Ram Test ettim.
HDD test ettim.
PSU değiştim
İşlemci macununu yeniledim

Hiçbir sorun bulunmadı. Enson olarak ekran kartındamı sorun var diyerek ekran kartını söktüm onboard olarak çalıştırdım fakat sorunum yine devam etti. Sizce sorun ne olabilir.
Psu markası ? Ve sistem özellikleri

IamLazz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Yüksel ÇAKAR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Psu markası ? Ve sistem özellikleri
Sistem bayagı eski reis. Ati radeon 3400serisi ekran kartı ddr3 4gb ram intel core 2 duo işlemci. Psu bugun arkadaşdan aldım gaming pcsinden söktü verdi denemem için 500W' ryzen serisi

Buğrahan Mert

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,279
İsim
Kazım Buğrahan Mert
Sistem bayagı eski reis. Ati radeon 3400serisi ekran kartı ddr3 4gb ram intel core 2 duo işlemci. Psu bugun arkadaşdan aldım gaming pcsinden söktü verdi denemem için 500W' ryzen serisi
Vallaha bilemiyorum o zaman 7 24 açıksa yoruluyordur ondan kapanıyordur başka şey aklıma gelmedi

IamLazz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Yüksel ÇAKAR
Vallaha bilemiyorum o zaman 7 24 açıksa yoruluyordur ondan kapanıyordur başka şey aklıma gelmedi
pc dün aksam mesela sürekli açılıp açılıp resetledi kendini 2dkda bir reset felan attı. enson kapadım. bugun saat 7e kdr açmadım. aksam 7de yeni psu taktım açtım 10dk önce tekrar resetledi

IamLazz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Yüksel ÇAKAR
Yokmu yardımcı olabilecek kmse

Top Bottom