Neler Yeni

Bilgisayarcı sattığım ekran kartını bozdu, parayı geri istiyor.

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
628
İsim
Muhammet
Arkadaşlar iyi günler. 1 Hafta kadar önce 2.El bir sistem aldık. Sonrasında ekran kartında aşırı ısınma ve FPS drop olduğunu fark ettik. Bunun üzerine ekran kartını satıp yeni bir tane almaya karar verdik. Bugünde bir bilgisayarcıya gittim. Adama şunları dedim birebir "Ekran kartı ısınıyor, 80 dereceye ulaştığında FPS droplar başlıyor, Furmark testinde ise 80 derecede kendini durduruyor" dedim. Adam kendi driver kurdu Driver Booster'dan, ardından Furmark'tan testini açtı 3-4 dakika baktı tamam dedi. "Bunun VRAM arızası var, 1200'e alayım" dedi. Anlaştık, kağıt verdi, kağıda şu ekran kartımı, şu fiyata sattım diyerek imza attım ve olay bitti. Şimdide aradı ve diyor ki arıza chipset'teymiş, yarın gelebilir misin almaya diyor. Furmark testini açmıyor bile ekran kartı direk kapanıyor (Video atmış). Ne yapmalıyım sizce? Sonuçta tüm sıkıntılarını söyledim ve test edip aldı. Ayrıca şu an tamamen bozulmuş durumda.

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,872
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci
Arkadaşlar iyi günler. 1 Hafta kadar önce 2.El bir sistem aldık. Sonrasında ekran kartında aşırı ısınma ve FPS drop olduğunu fark ettik. Bunun üzerine ekran kartını satıp yeni bir tane almaya karar verdik. Bugünde bir bilgisayarcıya gittim. Adama şunları dedim birebir "Ekran kartı ısınıyor, 80 dereceye ulaştığında FPS droplar başlıyor, Furmark testinde ise 80 derecede kendini durduruyor" dedim. Adam kendi driver kurdu Driver Booster'dan, ardından Furmark'tan testini açtı 3-4 dakika baktı tamam dedi. "Bunun VRAM arızası var, 1200'e alayım" dedi. Anlaştık, kağıt verdi, kağıda şu ekran kartımı, şu fiyata sattım diyerek imza attım ve olay bitti. Şimdide aradı ve diyor ki arıza chipset'teymiş, yarın gelebilir misin almaya diyor. Furmark testini açmıyor bile ekran kartı direk kapanıyor (Video atmış). Ne yapmalıyım sizce? Sonuçta tüm sıkıntılarını söyledim ve test edip aldı. Ayrıca şu an tamamen bozulmuş durumda.
İade almana gerek yok,şu kadar iade müddetin var vs gibi yazılı bir konuşma geçmediyse ve eskiden sağlam olduğunun fotoğraf olarak kanıtları varsa iade almana hiç gerek yok yasal hakkı kalmıyor.

muhammetdd

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
628
İsim
Muhammet
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İade almana gerek yok,şu kadar iade müddetin var vs gibi yazılı bir konuşma geçmediyse ve eskiden sağlam olduğunun fotoğraf olarak kanıtları varsa iade almana hiç gerek yok yasal hakkı kalmıyor.
Hocam kendi dükkanında kameralar var. Ordan gözüküyor zaten her şey. Ve öyle bir konuşma geçmedi iade felan, sadece anlattıklarım.

eyupefe3

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,872
İsim
eyup efe
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları - İşlemci

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,414
İsim
Emre Zengin
Driver Boosterdan sürücü mü kurulur :D. Kartın modeli neydi? Geri alma sakın.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,414
İsim
Emre Zengin

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,414
İsim
Emre Zengin
Hocam bana kalırsa Driver Boostan kurduğu driver çökertti. Biraz yardımcı olmaya çalışıcam, gel al vs. derse engel atıcam direkt.
Ben senin yerinde olsam hiç uğraşmam. Sana tavsiyem sende uğraşma. Bu işten sen zararlı çıkarsın.

Mert

80+ Silver
Kendi değiştirmiş olabilir, o kadar güvenmem.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
935,946
Üyeler
147,040
Son üye
Zanzz
Top Bottom