Neler Yeni

bilgisayarda oyunlar kapanıp duruyor

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,671
İsim
Emre Zengin
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Ömer
Hayır. Direkt oyunlarda dene.
tamamdır
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam şimdi bir tanesini çıakrttım oyunu açmadan bu occt yi bi merak ettim ilk yaptığımda açıldığı anda direk erorları veriyodu şimdi bi kaç sn ye durdum hiç bir şey vermedi yani oyundada deniyip geleyimde az buçuk bu çıkarttığım ram de gibi sorun

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Ömer
Hocam şimdi diğerini taktım direkt PC açılmıyor yani sadece kasanın ışıkları yanıyo klavye mouse da monitör de falan bir şey yok

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,671
İsim
Emre Zengin
Hocam şimdi diğerini taktım direkt PC açılmıyor yani sadece kasanın ışıkları yanıyo klavye mouse da monitör de falan bir şey yok
PSU kablosunu çıkar. Kasanın üstünde USB bellek vb hiçbir şey takılı olmasın. Ondan sonra takılı olan bütün RAM'leri çıkar. Çıkardıktan sonra anakart üstünde CLR_CMOS göreceksin 2 pinli. O iki pinli yere tornavida ile 2 pine aynı anda 5-10 saniye değdir. Ondan sonra görüntü vermeyen RAM'i takıp tekrardan sistemi çalıştır. Eğer gene görüntü vermezse diğer slotta dene aynı adımlarla.

Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Ömer
@Emre Zengin hocam ben şimdi kendim takarkenmi bir bok yedim bilyorum ama az önce ikinciyi denerken dediğim gibi ekran açılmadı falan sonra açtım işte ikisi bir takılıyken sistem sadece bir tanesini okuyor diğer Rami şimdi baktım önce sağda açmayı denedim açılmadı sola taktım açıldı sokette bir sıkıntı var daha sabah okuyordu yani

Şimdi dediğim ikinci ramle occt testi başlattım 1. Dk dan 4948 tane eror buldu bu böylede gider sıkıntılı ram i buldum şimdi diğer sorunsuz rami diğer sokette denicem bakalım o orda açılacakmı

Diğer ramı hatalı sandığım sokete taktım gayet çalışıyor ama öbürü neden bir ramde çalışıp diğerinde çalışmıyo anlayamadım dediğinizi yaparım yapmasınada bi sakatlık falan çıkartırım diye korkmuyor değilim şu an

Son düzenleme:
Top Bottom