Neler Yeni

Bilgisayardaki virüsü nasıl temizlerim?

hanzos

80+ Bronze
Öncelikle herkese günaydın

Sorunum tam olarak bilgisayarda bir virüs var ama nasıl bulaştı nereden geldi bilmiyorum temizlemek için bazı yollar denedim bunlar;

MSConfig'de 2 adet bilmediğim şeyi kapattım
Malware virüs programı ile diskleri 4 defa taradım.
Kaspersky virüs programı ile tam tarama yaptım.
Mrt ile tam tarama yaptım.

1 2 virüs çıktı onları da sildim fakat hala güvenemiyorum ne yapmam lazım evimde internet olmadığı için bunları çevrimdışı şekilde yaptım programları mobil veri ile kendi internetimle indirdim.

Ekstra olarak görev yöneticisinde servicesin karşısında System yazıyor ve CMD ile net user yazdığımda ise çıkan sonuç ekte

Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekler

• IMG-20221103-WA0037.jpeg
    IMG-20221103-WA0037.jpeg
    1.7 MB · Hit: 35

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
620
İsim
Serdar BULUT
Yaptığınız işlemler sağlam ancak formatlanmadığı sürece içinize dert olacak. Ben sırf bu yüzden 2 kez formatladım pc'yi.

shiedabro

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,380
İsim
Burak Doğan
Format

ImToretto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,069
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Bileşenleri. Genel Sorunlar.
Instagram
7emrek
Mümkünse Direkt format atın önemli dosyalarınız varsa e posta veya drive yoluyla yükleyin. fotoğraf v.b diğer dosyaları yedeklemenizi tavsiye etmem.

hanzos

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yaptığınız işlemler sağlam ancak formatlanmadığı sürece içinize dert olacak. Ben sırf bu yüzden 2 kez formatladım pc'yi.
Mümkünse Direkt format atın önemli dosyalarınız varsa e posta veya drive yoluyla yükleyin. fotoğraf v.b diğer dosyaları yedeklemenizi tavsiye etmem.
İnternetim olmadığı için dosya yedeklemeleri sıkıntı ve bilgisayarda telefon fotoğraflarım vs olduğu için onlarda gerekiyor onun harici format atmam mümkün değil format atmadan virüsü silemez miyiz yani virüs olduğundan bile şüpheliyim

Revntron

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
620
İsim
Serdar BULUT
İnternetim olmadığı için dosya yedeklemeleri sıkıntı ve bilgisayarda telefon fotoğraflarım vs olduğu için onlarda gerekiyor onun harici format atmam mümkün değil format atmadan virüsü silemez miyiz yani virüs olduğundan bile şüpheliyim
Flash disk yok mu?

ImToretto

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,069
İsim
Emre
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar Bileşenleri. Genel Sorunlar.
Instagram
7emrek
Flash disk yok mu?
Eğer ki virüs takılan flash'a da bulaşan virüslerden ise flash takarsa bilgilerini yedeklerse. format attıktan sonra o flashı taktığında tekrar bulaşma ihtimali var.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,145
Üyeler
140,779
Son üye
betrayalll
Top Bottom