Neler Yeni

Bilgisayarım Bazen ALT+TAB Attığımda Kitleniyor

lyphsion

80+
Bilgisayarım bazen lol gibi oyunlarda veya valorant gibi oyunlarda cok nadiren alt tab attığımda kitleniyor. Böyle ses kıtlene kıtlene gelıyor dıııınn gibi boyle ve masaüstü dona dona gidiyor nedenini anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim. Bu şekilde oldumu bilgisayarı yeniden başlatmış oluyorum ve sinirimi bozuyor. Sorun nedir ne yapmalıyım ?

Pc Özellikleri
Gigabyte X570
Ryzen 5 3600
RTX2080 Aorus
8x2 3200 ram
Gigabyte B700H 700W 80+ Bronze PSU
Toshica rc500 500 gb m2ssd

ventioNN

80+ Platinum
Driver'ların güncel mi? Güncelse nerden güncelledin acaba?

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Zeki Can Uysal
youtube'da bilgisayarı temizlemek ve hızlandırmak için videolar var, uygulama yüklemeden yapılan bazı şeyler var. örnek vereyim birkaç tane:

1. depolama ayarları diye aratın pc'nizde, orda geçici dosyalar var onları temizleyin,
2. masaüstünüzde resim varsa onu kişileştir ayarından düz renk olarak değiştirin,
3. görev yöneticisinde başlangıç kısmında gereksiz açılan uygulamaları etkisiz hale getirin,
4. nvidia denetim masasında oynama yapabilirsiniz, performans moduna getirebilirsiniz ama kartınız güçlü, gereksiz olur.
5. çalıştır kısmına girin, oraya prefetch yazın, orda dosyalar var onları silin, silinmeyenleri atlayın.
6. oyun modu diye aratın, kapalı ise açın
7. xbox game bar ile ilgili şeyleri kapatıni, oturumları kapatın, sizi oyunda izler ve kayıt tutabilir (kupalar, başarımla vs) onları durdurun.
8. denetim masası program ekle kaldır aracılığı ile gözünüze takılan ve "bunu da yüklemişim ama en son ne zaman açtım kim bilir" diye düşündüğünüz uygulamaların hepsini kaldırın.

hızlandığını hissedersiniz.

lyphsion

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
youtube'da bilgisayarı temizlemek ve hızlandırmak için videolar var, uygulama yüklemeden yapılan bazı şeyler var. örnek vereyim birkaç tane:

1. depolama ayarları diye aratın pc'nizde, orda geçici dosyalar var onları temizleyin,
2. masaüstünüzde resim varsa onu kişileştir ayarından düz renk olarak değiştirin,
3. görev yöneticisinde başlangıç kısmında gereksiz açılan uygulamaları etkisiz hale getirin,
4. Nvidia denetim masasında oynama yapabilirsiniz, performans moduna getirebilirsiniz ama kartınız güçlü, gereksiz olur.
5. çalıştır kısmına girin, oraya prefetch yazın, orda dosyalar var onları silin, silinmeyenleri atlayın.
6. oyun modu diye aratın, kapalı ise açın
7. xbox game bar ile ilgili şeyleri kapatıni, oturumları kapatın, sizi oyunda izler ve kayıt tutabilir (kupalar, başarımla vs) onları durdurun.
8. denetim masası program ekle kaldır aracılığı ile gözünüze takılan ve "bunu da yüklemişim ama en son ne zaman açtım kim bilir" diye düşündüğünüz uygulamaların hepsini kaldırın.

hızlandığını hissedersiniz.
Bilgisayarımda hız ile ilgili bir problemım yok bilgisayarım gayet hızlı tek problemım bazen alt tab attıgımda cıkarması ve benı reset atmaya goturmesı sınır edıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Driver'ların güncel mi? Güncelse nerden güncelledin acaba?
Windows Update ve Ekran kartı için experience den

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Zeki Can Uysal
lyphsion hocam, pc'niz hızlıdır muhakkak, deyim yerindeyse "at gibi" bir pc'niz var :) bu dediklerim o alt tab hızlarındaki ufak numaralar sadece. şu dosya temizleme işlerini yapmanız, xbox ayarlarını kapatmanız bile farkettiriyor gerçekten. kendim denediğim için söylüyorum.

Top Bottom