Neler Yeni

Bilgisayarım çok kasmaya başladı

BabaYori

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
249
İsim
Muhammed Özkan
hocam oyun oynanmıyor ki ölçeyim
oyun oynanmıcak kadar kasıyor sıkntı büyük olabilir. Sen en iyisi biosunu güncelle anakart chipsetlerinide yükle. Ekran kartın güncel degisle güncelle öyle bir dene.

GURKANSER

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
250
İsim
Gürkan Üçpınar
Arkadaşlar bilgisayarım son 2 gündür kasmaya başladı sebebini bilmiyorum oyunlarda alt+tab yapınca hiç takılma olmuyordu ama artık donuyor hatta PC kendini kapatıyor. Valorantta düşük fps hatası alıyordum. Windows Defender ile tam tarama yaptım bir şey çıkmadı.
Sistemim : Ryzen 3 3100, Rx5600xt, B450m s2h, Team tuf gaming ram 8gb 3000mhz, Xpg sx8200pro 512gb, Corsair vs650.
Not : BİOS güncel değil f50 sürümünü kullanıyorum
Bios chipset ekran kartı windows güncellemeleri vs bunların hepsini son sürüme güncelleyin en son comodo antivirüs ile tam tarama yapın sıcaklık değerleride normal ise hiç bir sıkıntı olmaması lazım ama öncelikle herşeyi son sürüme güncelleyin

Hahacıoğulları

80+ Bronze
oyun oynanmıcak kadar kasıyor sıkntı büyük olabilir. Sen en iyisi biosunu güncelle anakart chipsetlerinide yükle. Ekran kartın güncel degisle güncelle öyle bir dene.
biraz abartmış olabilirim ama deneyeceğim, teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bios chipset ekran kartı windows güncellemeleri vs bunların hepsini son sürüme güncelleyin en son comodo antivirüs ile tam tarama yapın sıcaklık değerleride normal ise hiç bir sıkıntı olmaması lazım ama öncelikle herşeyi son sürüme güncelleyin
Malwarebytes indirdim onunla deneyeceğim

Son düzenleme:

GURKANSER

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
250
İsim
Gürkan Üçpınar

G.O.A.T.

80+ Platinum
En İyi Cevap
6
Dahası  
Reaksiyon skoru
26,248
İsim
Mehmet
İlgilendiği Kategoriler
NBA
Arkadaşlar bilgisayarım son 2 gündür kasmaya başladı sebebini bilmiyorum oyunlarda alt+tab yapınca hiç takılma olmuyordu ama artık donuyor hatta PC kendini kapatıyor. Valorantta düşük fps hatası alıyordum. Windows Defender ile tam tarama yaptım bir şey çıkmadı.
Sistemim : Ryzen 3 3100, Rx5600xt, B450m s2h, Team tuf gaming ram 8gb 3000mhz, Xpg sx8200pro 512gb, Corsair vs650.
Not : BİOS güncel değil f50 sürümünü kullanıyorum
8gb ram daha, virüs taraması, bios+driver update, sıcaklık değerleri
bunlar lazım

Hahacıoğulları

80+ Bronze
8gb ram daha, virüs taraması, bios+driver update, sıcaklık değerleri
bunlar lazım
hocam elimde zaten 2x8 gb var ama ikisini takınca no signal hatası alıyorum, bios güncelleyeceğim, virüs taraması yaptım bir şey çıkmadı ve hangi driver sürümünü indireceğimi bilmiyorum. Ram'e gelecek olursak 2 aydır 8gb ile kullanıyorum hiç bir sıkıntı çıkmadı kasma donma vs. Aniden olan bir şey

38890

80+ Gold
En İyi Cevap
15
Temel performans düşüklüğü sorunlarını çözmek için bu yönergeyi uygulayınız.

Hahacıoğulları

80+ Bronze
Temel performans düşüklüğü sorunlarını çözmek için bu yönergeyi uygulayınız.

bunların bir çoğunu 4-5 gün önce yapmıştım şimdi ise EmiSoft ile virüs taraması yaptım gene bir şey çıkmadı son olarak bios ve driver güncelleyeceğim ama ekran kartıma hangi sürümü yükleyeceğimi bilmiyorum tavsiyeniz var mıdır ?

Top Bottom