Neler Yeni

Bilgisayarım Format Attıktan Sonra Çok Yavaşladı

ashina

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
ashina
Merhabalar. 2021 senesinde Vatan bilgisayardan MSI Leopard GL75 10sdr model bir bilgisayar aldım. Ekran kartı nvidia 1060 ram 16 gb işlemci intel i7 . benim için gayet iyi bir bilgisayardı uzun süredir tam performans modunda kullanıyordum istediğim her oyunu hemen açıyordum hiç sorunla karşılaşmamıştım. geçen yaz yani bilgisayarı aldıktan 1 sene sonra sims 4 açtığımda bilgisayar zaman zaman kapanmaya mavi ekran vermeye başladı. ben de o zamandan beri çok kullanmadım. bikaç ay önce tekrar açtığımda hiç kullanılamaz haldeydi. görev çubuğu yok olmuştu. internete hiçbir şekilde bağlanamıyordu. internette gördüğüm her yolu denedim hiçbir şekilde düzelmedi. en son dosyalarımı bir flash belleğe aktarıp başka bir flash ile iso falan format attım. ama galiba windowsu c değil d belleğe kurmuşum. eskiden tam tersiyken şu an data (c:) windows (d:) diyor bu bilgisayar kısmında.
formatı attığımda düzeldi internete bağlanıyor görev çubuğu geri geldi ama eskiden 10 saniyede açılan bilgisayar 10 dkda açılıyor. herhangi bir uygulamayı açması çok uzun sürüyor ayarları bile 2-3 dkda açıyor. şu an hiçbir uygulama açık değil görev yöneticisinden bakıyorum disk %50 bellek %33 cpu %15 ağ %8 kullanılıyor. belki lazım olur bişey anlarsınız diye söyleyeyim dedim.
yani kısacası neden bu kadar yavaşladı? bişeyi yanlış mı yaptım? ne yapmam gerek?
(format attıktan sonra nvidiadan sürücüyü indirdim)

PunkiesT

80+ Bronze
Laptop ise belki içine bakım yapılması macunlarının yenilenmesi gerekir. Tek slot Ram ise Ram ekleniyorsa aynı Ramden bir tane daha alıp ekle SSD yoksa SSD tak varsa desteği. Bios güncelle bios ayarlarını yap win 10 kur home single önce Upgradeleri yap bilgisayarın sonra sitesinden gerekli programları indir ve hepsini yükle en son ekran kartını yükle temiz temiz.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,843
Üyeler
140,706
Son üye
Kayra Işık
Top Bottom