Neler Yeni

bilgisayarım kapandı açılmıyor

Ybeyaz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Yusuf Beyaz
Parçalara beraber çeksem anlarmisiniz hocam sadece kasadan goruntusunu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Olmadı hocam
Açmaya çalıştığında herhangi bir ışık görüyor musun anakart üzerinde. Yoksa elektrik geldiğine dair hiçbir belirti yok mu?

Formander

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Formander
Açmaya çalıştığında herhangi bir ışık görüyor musun anakart üzerinde. Yoksa elektrik geldiğine dair hiçbir belirti yok mu?
Parçaları geri taktım takılı ikende deneyebiliyormuyum

HCG56

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Harun Can
Konu 'Monitörde Kare Kare Simgeler çıkıyor ve PC durmadan kapanıyor' https://www.technopat.net/sosyal/ko...eler-cikiyor-ve-pc-durmadan-kapaniyor.753101/

Knk senin monitör sorununun aynısı bu galiba
Ekran kartı chipset arızası ve ramlerde sıkıntı var demişler
Bu arkadaşta senle aynı sorunları yaşamış onunda pc kapanıp açılmamış Monitörde seninki gibi sorunlar varmış bi bak istersen

Formander

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Formander
Konu 'Monitörde Kare Kare Simgeler çıkıyor ve PC durmadan kapanıyor' https://www.technopat.net/sosyal/ko...eler-cikiyor-ve-pc-durmadan-kapaniyor.753101/

Ekran kartı chipset arızasıymıs öyle demişler
Bu arkadaşta senle aynı sorunları yaşamış onunda pc kapanıp açılmamış Monitörde seninki gibi sorunlar varmış bi bak istersen
Evet hocam gorseldeki gibi ama benimki bunun kadar fazla değil daha az kare cikiyo ve 1-2 saniyeligine çıkıp gidiyordu

Anakart hiç ışık vermedi denedim hocam

Ybeyaz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Yusuf Beyaz
Parçaları geri taktım takılı ikende deneyebiliyormuyum

Ekran kartı chipset arızası ve ramlerde sıkıntı var demişler
Yanlış hatırlamıyorsam diğer konuda yüksek sıcaklıklardan bahsetmişti. Sorun bu olabilir. Ekran kartını başka bir sistemde denemek kesin çözüm gibi görünüyor

HCG56

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
20
İsim
Harun Can

Hocam adam anlatmış büyük ihtimalle ekran kartı chipset hatası yediniz anlattığınız sorunlarla birebir uyuşuyor çünkü

Formander

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Formander
Hocam ekran kartında sorun diyolar ama ekran kartım hep sağlandı alalı 10 ay oldu bilgisayari testte yapıp attım buraya her şey normal çıktı işlemci sıcaklığı yüksekti sadece 5-6 ay öncede error verdi bilgisayar ama şimdi hiç açılmıyor ne yapicam

Yanlış hatırlamıyorsam diğer konuda yüksek sıcaklıklardan bahsetmişti. Sorun bu olabilir. Ekran kartını başka bir sistemde denemek kesin çözüm gibi görünüyor
Hocam deneyebilicegim sistem yok malesef

Hocam adam anlatmış büyük ihtimalle ekran kartı chipset hatası yediniz anlattığınız sorunlarla birebir uyuşuyor çünkü
Hocam galba bu ne yapmam lazım bunun için

Ybeyaz

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
77
İsim
Yusuf Beyaz
Hocam ekran kartında sorun diyolar ama ekran kartım hep sağlandı alalı 10 ay oldu bilgisayari testte yapıp attım buraya her şey normal çıktı işlemci sıcaklığı yüksekti sadece 5-6 ay öncede error verdi bilgisayar ama şimdi hiç açılmıyor ne yapicam

Hocam deneyebilicegim sistem yok malesef
Hocam yaşadığınız yerde bir bilişimci vardır muhakkak. Yarın yanına götürüp elindeki herhangi bir sistemde denemesini isteyin. Hem sorunun büyük bir kısmı çözülecek hem de tespit doğru ise ve kartın garantisi vs varsa bir an önce göndermiş olacaksınız.

Formander

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Formander
Hocam yaşadığınız yerde bir bilişimci vardır muhakkak. Yarın yanına götürüp elindeki herhangi bir sistemde denemesini isteyin. Hem sorunun büyük bir kısmı çözülecek hem de tespit doğru ise ve kartın garantisi vs varsa bir an önce göndermiş olacaksınız.
bilgisayarciya götürsem olurmu hocam

Top Bottom