Neler Yeni

BİLGİSAYARIM SÜREKLİ DONUYOR VE ETHERNET PORTU ÇALIŞMIYOR !

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Burak
Güvenli moda girdim herhangi bir sorun yok şuanda kasma donma falan

O zaman secenekleri siralayalim eger guvenli modda sorun yoksa.
1. Windows profilin bozuk, test icin yeni bir Windows profili olustur cihazi restart et. Kendi profiline girmeden yeni profili acip kullan (Herhangi bir surucu kaldirmana gerek yok). Bu yeni profilde sorun yoksa eski profili yeniye aktar kullanmaya devam et derim yoksa isin icinden cikilmaz.
2. Yeni profil ile de sorun varsa demek ki olay suruculerle alakali. Ekran karti, chipset vb. suruculeri silip tekrar kur (Ekran kartini DDU ile sil ve tekrar kur.)
Ayrica ekran karti surucusunu kurduktan sonra wushowhide.diagcab uygulamasini indir, guncellestirmeleri gizle seceneginden NVIDIA surucusunun otomatik guncellestirilmesini devre disi birak.
3. Suruculerle de isin icinden cikilamiyorsa Windows yeniden kurulacak.

KSF Eren

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
108
İsim
Abdullah Eren Altunışık
Instagram
ksferen
Discord
KSF Eren#5807
O zaman secenekleri siralayalim eger guvenli modda sorun yoksa.
1. Windows profilin bozuk, test icin yeni bir Windows profili olustur cihazi restart et. Kendi profiline girmeden yeni profili acip kullan (Herhangi bir surucu kaldirmana gerek yok). Bu yeni profilde sorun yoksa eski profili yeniye aktar kullanmaya devam et derim yoksa isin icinden cikilmaz.
2. Yeni profil ile de sorun varsa demek ki olay suruculerle alakali. Ekran karti, chipset vb. suruculeri silip tekrar kur (Ekran kartini DDU ile sil ve tekrar kur.)
Ayrica ekran karti surucusunu kurduktan sonra wushowhide.diagcab uygulamasini indir, guncellestirmeleri gizle seceneginden NVIDIA surucusunun otomatik guncellestirilmesini devre disi birak.
3. Suruculerle de isin icinden cikilamiyorsa Windows yeniden kurulacak.
Yeni profili nasıl oluşturucam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Burdanmı

Burdanmı

Ekler

• IMG_20240512_232040.jpg
    IMG_20240512_232040.jpg
    2.9 MB · Hit: 4

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Burak
Denetim Masasi - Kullanici Hesaplari - Kullanici ekle veya kaldir - Yeni kullanici

Control Panel\User Accounts\User Accounts\Manage Accounts

1715545303724.png

KSF Eren

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
108
İsim
Abdullah Eren Altunışık
Instagram
ksferen
Discord
KSF Eren#5807
Denetim Masasi - Kullanici Hesaplari - Kullanici ekle veya kaldir - Yeni kullanici

Alıntıyı görüntüle
Yeni kullanıcı açtım ondada donuyor

Alıntıyı görüntüle
Ekran kartı sürücüsünü ddu ile kaldırdım hala donmalar devam ediyor

Son düzenleme:

spitfire

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Burak
Yeni kullanıcı açtım ondada donuyor

Ekran kartı sürücüsünü ddu ile kaldırdım hala donmalar devam ediyor

Gorev Yoneticisi'ni bir kosede acik tut Performans ekrani acik olsun. 5-6sn dondugu sirada herhangi bir parcanin kullanimi %100 oluyor mu veya CPU 'nun frekansi dusuyor mu?
Ayrica yine startup(baslangic) menusunde hangi uygulamalar var? Hepsini devre disi birakarak PC'i restart edip dene.

NVIDIA surucusunu tekrar kurabilirsin kurduktan sonra yukarida dedigim wushowhide olayini da yap.

KSF Eren

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
108
İsim
Abdullah Eren Altunışık
Instagram
ksferen
Discord
KSF Eren#5807
Gorev Yoneticisi'ni bir kosede acik tut Performans ekrani acik olsun. 5-6sn dondugu sirada herhangi bir parcanin kullanimi %100 oluyor mu veya CPU 'nun frekansi dusuyor mu?
Ayrica yine startup(baslangic) menusunde hangi uygulamalar var? Hepsini devre disi birakarak PC'i restart edip dene.

NVIDIA surucusunu tekrar kurabilirsin kurduktan sonra yukarida dedigim wushowhide olayini da yap.

Format atcam direk çunku hicbir sekilde internet gelmiyo

KSF Eren

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
108
İsim
Abdullah Eren Altunışık
Instagram
ksferen
Discord
KSF Eren#5807
Arkadaşlar merak eden varsa bilgisayara format attım Win 11 Pro şuan herhangi bir sorun yok. Sanırım windows bozulmuş o yüzden böyle oluyormuş

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
916,846
Üyeler
142,185
Son üye
LaQuincia
Top Bottom