Neler Yeni

Bilgisayarım sürekli resetleniyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
İlyas ERHAN
Merhaba Arkadaşlar,

Uzun süredir bilgisayar parçaları topluyorum. Geçen hafta hepsi bitti. Kurdum bilgisayarımı ve format atarken hata verdi. Daha sonra bilgisayar kendini sürekli resetlemeye başladı. SSD mi farklı bir bilgisayara takıp format attım. Kendi bilgisayarıma taktım açıldı ancak bi 15 dk kullandıktan sonra tekrardan kendini resetlemeye başladı. Bilgisayarcıya götürdüm ve ekran kartından şüphelendi ve farklı eski bir ekran kartı takıp format attı ve sorun olmadı çalıştı. Bilgisayar uzun süre çalıştırmadık ama resetleme sorunu da olmadı. Sonra sorunun ekran kartında sorun olduğunu düşündüm. Ekran kartını başka bir bilgisayarda denedim ama herhangi bir sorun olmadan çalıştı. Denediğimiz bilgisayarın güç kaynağı yüksek 750w olduğu için benim güç kaynağımda sorun olabileceğini düşünerek o güç kaynağını benim bilgisayarımda denedik ancak yine resetleme sorunu olmaya devam etti. Rami yaklaşık 6 ay önce ikinci el aldım ve aldığım zaman rami denedim ve çalışıyordu. Şuan denemediğim parçalar işlemci ve anakart. Sizce sorun neyde. Yardımcı olabilir misiniz? Parçalar aşağıdaki gibidir:

Anakart: Msi B550M Pro-Vdh Wifi Am4 Ddr4 4400(OC)
Ekran Kartı: Evga GTX 1660 Süper SC Ultra
İşlemci: Ryzen 5 5600x
Ram: 2xGskill Ripjaws 3600 Mhz CL18 8GB
SSD: Samsung 240GB SSD SATA
Kasa: Performax Helix 650 W Led Fanlı ATX Oyuncu Bilgisayar Kasası Beyaz

TahinPekmez

80+ Silver
psu nedir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim